Wahoo Fitness

Amerykańska firma razem z niemiecką drużyną zadebiutuje w profesjonalnym peletonie WorldTour.

Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański i spółka będą używać komputerów Wahoo Elemnt Bolt, który jest odchudzoną wersją licznika Elemnt ustawianą bezpośrednio z telefonu użytkownika. Wahoo stworzyła Bolt z myślą o jak najbardziej aerodynamicznej obudowie i prostocie “oszczędzającej sekundy”. Do tego przypisane zostaną pasy do pomiaru tętna Wahoo Tickr.

Moim marzeniem było wyposażenie drużyny WorldTour w urządzenia Wahoo. To z tym celem w głowie pracowaliśmy z najlepszymi specjalistami od aerodynamiki nad designem BOLT – jednoczęściowa obudowa zmniejsza opór powietrza i oszczędza waty, by pomóc najszybszym drużynom takim jak BORA-hansgrohe jeździć jeszcze szybciej

– powiedział Chip Hawkins, szef Wahoo Fitness.

Wahoo wcześniej była bardziej znana z produkowania trenażerów Kickr, ale w ostatnim czasie promocją i testami Elemnt i Elemnt Bolt zajęli się m.in. dziennikarze Global Cycling Network. Pracownicy BikeRadar z kolei zauważyli Bolt zamontowany również u Marcela Kittela (Katusha-Alpecin).

Urządzenie jest rozmiarowo podobne do Garmin Edge 520 i jest wyposażone w czujniki ANT+ i Bluetooth Smart by łączyć się z pomiarami mocy i tętna. Licznik kosztuje 240 euro.