Canyon - SRAM

Niemka wygrała Zwift Academy i zapewniła sobie kontrakt w ekipie, w której jedną z liderek będzie Katarzyna Niewiadoma.

Drużyna Canyon – SRAM poinformowała, że Tanja Erath wywalczyła sobie profesjonalny kontrakt i będzie trzynastą zawodniczką w nadchodzącym sezonie. W Zwift Academy musiała pokonać ponad 2000 rywalek, a w bezpośrednim finale była lepsza od Bri Torkelson (Seattle, USA) i Siri Hildonen (Oslo, Norwegia).

Erath przez piętnaście lat była triathlonistką i dopiero przez ostatnie dwanaście miesięcy postawiła na kolarstwo. O Zwift Academy/Canyon – SRAM dowiedziała się już rok wcześniej, ale było za późno by się zgłosić.

W roku ubiegłym pozostało mi patrzeć na postępy zwyciężczyni Zwift Academy – Leah Thorvilson. Postanowiłam skorzystać z usług trenera i zapisać się na tegoroczną edycję. Byłam przerażona pierwszymi wrażeniami, ale marzenia o zostaniu zawodową kolarką okazały się mocniejsze.

Moje konkurentki były bardzo mocne, ale to mnie udało się wygrać. Jestem ogromnie szczęśliwa, że dopięłam swego. Po tych kilku dniach z zespołem czuję się wspaniale.

– powiedziała 28. letnia Tanja Erath.

Barry Austin, dyrektor sportowy i analityk wydajności w CANYON // SRAM Racing tak powiedział o selekcji zawodniczek:

Finałowa trójka była bardzo mocna i zdeterminowana. Ostatecznie najbardziej spodobało nam się, jak Erath zachowuje się w symulacji wyścigu szosowego. Teraz dostanie ona blok treningowy, a dołączy do nas w lutym. Cały czas będziemy ją monitorować. W naszych barwach w wyścigu powinna pokazać się w kwietniu.

Ostateczny skład Canyon – SRAM na sezon 2018:

Alena Amialiusik (Białoruś), Alice Barnes (Wielka Brytania), Hannah Barnes (Wielka Brytania), Elena Cecchini (Włochy), Tiffany Cromwell (Australia), Tanja Erath (Niemcy), Pauline Ferrand-Prévot (Francja), Lisa Klein (Niemcy), Kasia Niewiadoma (Polska), Leah Thorvilson (USA), Christa Riffel (Niemcy), Alexis Ryan (USA) i Trixi Worrack (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments