fot. Zwift Academy

Po trudnym teście końcowym w Hiszpanii Alex Morrice i Luca Vergallito zostali zwycięzcami Zwift Academy i otrzymali profesjonalne kontrakty kolarskie na sezon 2023.

Siódmy rok z rzędu program identyfikacji i szkolenia talentów Zwift Academy przyznał profesjonalne kontrakty dwóm sportowcom, którzy wyróżnili się ponad wszystkich objętych tą akcją. Program identyfikacji talentów 2022 zakończył się w połowie listopada w Denii w Hiszpanii, a Zwift ogłosił zwycięzców w filmie opublikowanym dzisiaj za pośrednictwem GCN.

Zwycięzcami są 22-letnia Alex Morrice z Wielkiej Brytanii, która dołączy do UCI Women’s World Tour z CANYON//SRAM Racing, oraz 25-letni Włoch Luca Vergallito, który trafi do zespołu rozwojowego Alpecin-Deceuninck.

Aby zdobyć odpowiednie profesjonalne kontrakty, Alex i Luca wyróżnili się spośród ponad 160 000 użytkowników Zwifta, którzy uczestniczyli w Zwift Academy Road 2022. Byli wśród finalistów – pięciu mężczyzn i pięć kobiet – którzy zostali zaproszeni na finał do Denii.

Na finałach wszyscy kolarze brali udział w wyzwaniach i wyścigach Zwift, spotykali się z trenerami i pracownikami drużyn oraz mieli okazję jeździć z zawodnikami z obu drużyn. Alex i Luca wyróżniali się wyjątkowym talentem sportowym, imponującymi umiejętnościami jazdy na rowerze i zachowaniem niezbędnym do nauczenia się, jak odnieść sukces na najwyższych poziomach wyścigów.

Alex jest Zwifterem na poziomie 34 i zaimponowała sztabowi trenerskiemu podczas finałów swoim surowym talentem. Zespół uważa, że jako stosunkowo nowa zawodniczka ma ogromny potencjał rozwojowy.

Magnus Bäckstedt, główny dyrektor sportowy w CANYON//SRAM Racing, mówi:

Alex zaimponowała mi swoimi aktualnymi wartościami mocy dla typu jeźdźca, którego mieliśmy nadzieję znaleźć dla zespołu. Wykazała się również dobrym zrozumieniem taktyki, prawdziwym wyczuciem momentu wyścigu i wciąż ma pole do rozwoju. Alex imponowała przez cały tydzień finałów i cieszymy się, że możemy powitać ją w zespole.

To był ogromny przywilej móc pojechać do Hiszpanii i spędzić tydzień z niesamowitymi kobietami w CANYON//SRAM Racing. Byłam bardzo podekscytowana możliwością jazdy z najlepszymi zawodowymi kolarzami na świecie. Wszyscy sprawili, że poczułem się mile widziany i nie mogłem być bardziej podekscytowany ściganiem się z tymi paniami w 2023 roku i później.

– powiedziała z kolei zwycięska Alex Morrice.

Luca jest Zwifterem poziomu 39, który zaimponował jurorom swoją imponującą mocą i udowodnił, że ma umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu na szosie, a także na Zwift.

Kristof de Kegel, menedżer ds. wydajności w Alpecin-Deceuninck, mówi:

Luca prezentował się bardzo regularnie podczas tygodnia finałów Akademii Zwift, co pokazuje, że ma odpowiednie umiejętności fizyczne i psychiczne, aby być zawodowym jeźdźcem. Jego progres kolarski został przerwany z powodu studiów, więc w zespole wierzymy, że możemy zrobić z nim duże kroki w przyszłości. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby uzyskać najlepszą wersję od Luca!

Nawet dla kogoś, kto żyje tak blisko serca profesjonalnych wyścigów, może być bardzo trudno zostać zauważonym przez duże zespoły. Jestem bardzo wdzięczny, że Zwift dał mi sposób, aby zostać zauważonym, i jestem bardzo podekscytowany, że mogę dołącz do zespołu rozwojowego Alpecin-Deceuninck na nadchodzący sezon, aby sprawdzić swoją kondycję w najważniejszych wyścigach i uczyć się wyścigów od wielu najlepszych sportowców na świecie

– powiedział Luca Vergallito, zwycięzca Zwift Academy Road.

W nadchodzących dniach możesz dołączyć do zwycięzców Akademii Zwift na przejażdżki po Watopii. Przejażdżka Alex Morrice CANYON//SRAM odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia o 19:00 CET. Przejażdżka Luca Vergallito (Alpecin-Deceuninck) odbędzie się we wtorek, 20 grudnia, o godzinie 18:00 CET.

Poprzedni artykułJakub Kaczmarek na dłużej w HRE Mazowsze Serce Polski
Następny artykułCaleb Ewan zacznie sezon przed własną publicznością
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz

Dzień dobry
Nie mogę sie powstrzymać od skomentowania wyboru tej dziewczyny, ale najlepsza zawodniczka selekcji została hmmmm…. no właśnie, brak mi słów na to co się tam wydarzyło. Nie ja wybierałem, to nie mój zespół, więc nie znałem celów tego researchu no ale wyXeXka jaka nastąpiła jest poza granicami przyzwoitości.
Dla lepszego zrozumienia polecam obejrzeć to wszystko na jutube na tym kanale na trzy litery do promocji nowych artykułów dla rowerzystów.
Chiara Doni jest dla mnie prawdziwą zwyciężczynią i serdecznie jej gratuluje objeżdżania tych małolat.
to tyle
pozdrawiam wszystkich

Mateusz
Mateusz

Dariusz pełna zgoda, Chiara została po prostu okradziona ze zwycięstwa. Pod koniec sugerowano, że Włoszka jest za stara – serio? To po cholerę ją w ogóle zapraszali? Mając 37 lat poskładała te wszystkie dziewczyny o kilka długości. Jasne, że może nie ma tyle potencjału na rozwój co młodsze koleżanki, ale kto powiedział że musi się ścigać 10 lat? Valverde jeździł na najwyższym poziomie do zakończenia kariery, van Vleuten wygrała w wieku 40 lat TdF. Może zaważyła ta wywrotka przy jednym z wyścigów, fakt że brakuje jej doświadczenia w wyścigach ale tego też można się nauczyć.

Zbig
Zbig

To że Chiara była najlepsza chyba nikt nie ma złudzeń ale Panowie, naprawdę wybralibyście Włoszkę do swojego zespołu? Zanim się nauczy jeździć w peletonie przelecą 2-3 lata to nie Van Vleuten że będzie wygrywała w wieku 40lat. Wybierają młodych perspektywicznych zawodników żeby przygotować ich do startów Pro. To nie jest takie proste co pokazał ubiegły sezon i wyniki zwycięzców Akademii Zwift z 2021.
Kończąc wątek, dla Chiary Doni sam udział był dużym wyróżnieniem i pokazuje „widzą” że w wieku 37 lat można odnosić sukcesy i generować niesamowitą moc 😉