fot. Radosław Makuch / Grand Prix Cycling Races Series

Ekipa HRE Mazowsze Serce Polski poinformowała o przedłużeniu kontraktu z jednym ze swoich najlepszych zawodników – Jakubem Kaczmarkiem. Dla kolarza z Kalisza będzie to czwarty sezon w barwach mazowieckiej formacji.

Kontynentalny zespół HRE Mazowsze Serce Polski odsłania kolejne karty. W sobotę drużyna ogłosiła przedłużenie kontraktu z Jakubem Kaczmarkiem – jednym kluczowych kolarzy ekipy.

W tym sezonie Polak regularnie plasował się w czołówkach wyścigów drugiej kategorii, a także triumfował na etapie (plus w drużynowej jeździe na czas) oraz w klasyfikacji generalnej Belgrad – Banja Luka (2.1). Dobre występy zagwarantowały mu start w mistrzostwach Europy ze startu wspólnego oraz Tour de Pologne, gdzie zajął 28. miejsce – najwyższe z Polaków. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski z dobrej strony pokazał się również w prestiżowym Tour of Denmark – w klasyfikacji generalnej uplasował się na 19. pozycji, będąc najlepszym kolarzem kontynentalnym wyścigu.

– Przede mną czwarty sezon w HRE Mazowsze Serce Polski. W tej drużynie świetnie się czuję i stale się rozwijam. Panująca atmosfera motywuje nas do ciężkiej pracy. W kończącym się roku sięgnąłem po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Belgrade-Banjaluka, liczę że w nadchodzącym sezonie także będę odnosił zwycięstwa na krajowych i zagranicznych szosach

– mówił Jakub Kaczmarek cytowany w oficjalnym komunikacie drużyny, opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wcześniej drużyna HRE Mazowsze Serce Polski poinformowała o podpisaniu kontraktów z dwoma zagranicznymi zawodnikami. Pierwszy z nich to Jeppe Aaskov Pallesen – Duńczyk, który ostatnie sezony spędził w Team ColoQuick. Drugim jest natomiast Węgier Viktor Filutás, dwukrotny mistrz swojego kraju, ścigający się w tym roku w słoweńskiej Adrii Mobil.

Z drużyną pożegnali się natomiast Alan Banaszek i Marceli Bogusławski – pierwszy z nich, wraz ze Stanisławem Aniołkowskim, od przyszłego sezonu będzie reprezentował Human Powered Health, ekipę drugiej dywizji. O przyszłości drugiego z Polaków, jak poinformował za pośrednictwem Instagrama, mamy dowiedzieć się w najbliższych dniach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments