Bahrain - Merida / BettiniPhoto©2017

Drużyna z Bliskiego Wschodu zaprezentowała stroje i zapowiedziała walkę w Tour de France pod wodzą Vincenzo Nibalego.

Bahrain – Merida / BettiniPhoto©2017

Podobnie jak w zeszłym sezonie strój jest pełen symboliki. W 2017 roku były to czerwony środek pomiędzy dwoma niebieskimi rękawami – nazwa Bahrain w arabskim oznacza “między dwoma morzami”. W tym roku brak większych zmian, ale czerwony jeszcze bardziej zdominował trykot drużyny Vincenzo Nibalego.

Bahrain – Merida / BettiniPhoto©2017

Cała koszulka jest czerwona poza trzema granatowymi pasami (rękawy i klatka piersiowa z plecami). Napis Bahrain, by podkreślić królewski charakter kraju, ma złotą barwę. Flaga państwa przeniosła się z kołnierza na górną część pleców, a to dlatego, że Sportful zrobił nowy strój bez zdobień pod szyją, by poprawić aerodynamikę. Spodenki są za to granatowe z niewielkimi zielonymi pasami u dołu nogawki.

Bahrain – Merida / BettiniPhoto©2017

Na prezentacji i konferencji prasowej Vincenzo Nibali poinformował, że tym razem nie wystartuje w Giro d’Italia i skupi się na walce w Tour de France. Włoch z pewnością oczekuje też na wieści dotyczące Christophera Froome’a, któremu może być odebrany tytuł za tegoroczną Vuelta a Espana – wygrana powędrowałaby do Rekina z Mesyny.