Afera w Polskim Związku Kolarskim nie przeszła bez echa w Ministerstwie Sportu i Turystyki, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać. Dziś MSiT z Witoldem Bańką na czele przedstawiło „Kodeks Dobrego Zarządzania dla Polskich Związków Sportowych”.

Nowy dokument został stworzony pod hasłem „Uczciwość w sporcie, skuteczność w działaniu”. Ma on na celu usprawnić pracę organizacji podległych ministerstwu i do granic możliwości zmniejszyć liczbę niepożądanych działań.

Nowy kodeks ma przede wszystkim unormować sześć podstawowych dziedzin w pracy związku. Są to Efektywność, Profesjonalizm, Planowanie, Uczciwość, Otwartość i Odpowiedzialność. Tym samym każda z organizacji będzie miała za zadanie działać bardzo podobnie. Jednocześnie jednak wydaje się, że Ministerstwo będzie mogło dzięki temu lepiej kontrolować działanie niektórych osób na rzecz ich prywatnych interesów.

Sam kodeks jest także dokumentem pomocniczym dla prezesów i działaczy. Zapisano w nim bowiem kilka cennych wskazówek dotyczących radzenia sobie z niektórymi problemami, opartych m.in. na zagranicznych odpowiednikach polskich związków.

Wszystko dostępne jest pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments