fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Trzeci kolarz Vuelta a España 2017 Ilnur Zakarin potwierdził podczas oficjalnej prezentacji drużyny Katusha-Alpecin na Majorce, że jego głównym celem w sezonie 2018 będzie walka o miejsce w pierwszej piątce Tour de France 2018. 

Moim celem będzie Tour, mimo że jest to dla mnie zupełnie nowy wyścig. Mam nadzieję, że uda mi się zająć przynajmniej miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Miałem pewne trudności w drugim tygodniu Vuelty, ale potem stawałem się coraz silniejszy i czułem się bardzo dobrze. Dobrze jest doświadczyć czegoś takiego w trzytygodniowym wyścigu i wykorzystać to w kolejnym

– powiedział Ilnur Zakarin.

Menedżer drużyny Katusha-Alpecin José Azevedo dodał, że najniższy stopień podium wywalczony przez Zakarina w hiszpańskiej Vuelcie jest dla niego dużym krokiem naprzód i przyczynkiem do spróbowania swoich sił w innym wielkim tourze, a konkretnie w Tour de France.

Grupa kolarzy, jaką możemy go [Ilnura Zakarina] otoczyć jest silna. Ian Boswell to jeden z tych kolarzy, który mogą mu zapewnić mu odpowiednie wsparcie. Jest także Simon Špilak, który poczynił postępy w krótszych wyścigach etapowych oraz oczywiście czterokrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas i srebrny medalista olimpijski Tony Martin. Ostatecznie nie brakuje nam również młodych i obiecujących kolarzy

– wyliczał Azevedo.

Skład zarejestrowanej w Szwajcarii drużyny Katusha-Alpecin liczy dwudziestu sześciu kolarzy z szesnastu krajów. Mają oni za sobą pierwszy tydzień treningów na Majorce.

W ubiegłym sezonie podopieczni Azevedo zanotowali siedemnaście zwycięstw i sto pięćdziesiąt miejsc w pierwszej dziesiątce.

Pełny skład Katushy-Alpecin na sezon 2018: Maxim Belkov (RUS), Jenthe Biermans (BEL), Ian Boswell (USA), Steff Cras (BEL), Alex Dowsett (GB), Matteo Fabbro (ITA), José Gonçalves (POR), Nathan Haas (AUS), Marco Haller (AUT), Reto Hollenstein (SUI), Robert Kišerlovski (CRO), Marcel Kittel (GER), Pavel Kochetkov (RUS), Viacheslav Kuznetsov (RUS), Maurits Lammertink (NED), Tiago Machado (POR), Tony Martin (GER), Marco Mathis (GER), Baptiste Planckaert (BEL), Nils Politt (GER), Jhonatan Restrepo (COL), Simon Špilak (SLO), Mads Würtz Schmidt (DEN), Willie Smit (SA), Rick Zabel (GER), Ilnur Zakarin (RUS).