Movistar Team / movistarteam.com

Po roku rozłąki, w sezonie 2018, bracia Izagirre ponownie będą się ścigać w jednym zespole. Starszy z nich, Gorka, opowiedział o swoich odczuciach związanych ze zmianą barw.

Dla 30-letniego Baska, będzie to pierwszy sezon w zespole spoza Hiszpanii. Do tej pory dane mu było jeździć głównie dla ekip Euskaltel i Movistar. Teraz, śladami brata, Gorka podpisał kontrakt z Bahrain – Merida.

Potrzebowałem zmian i cieszę się z nich. Jestem ciekaw, jak będzie wyglądał mój pierwszy sezon poza Hiszpanią. Fakt, że będę ścigał się razem z bratem, dodaje mi sporo pewności siebie. W Movistarze bardzo dojrzałem. Zespół zawsze był ze mną i dał mi wiele szans do rozwoju. Jazda z takimi kolarzami jak Quintana czy Valverde dużo mnie nauczyła. Teraz czas na coś nowego

– powiedział Hiszpan.

Starszy z braci Izagirre z pewnością wniesie wiele nowego do zespołu Vincenzo Nibalego. W zespole Bahrainu wciąż brakowało solidnych górali, dlatego też Gorka może być przydatny zarówno jako pomoc podczas wielkich tourów, jak i podczas mniejszych wyścigów w roli lidera.