fot. Oro y Paz

Pierwsza edycja Oro y Paz zapowiada się więcej niż ekscytująco. Dziś swój start w imprezie zapowiedzieli Nairo Quintana, Rigoberto Uran i Fernando Gaviria.

Oro y Paz to nowy twór na kolarskiej mapie. W lutym, wiele solidnych ekip ze światowej czołówki planuje wycieczkę do Kolumbii, by podczas wyścigu kategorii 2.1 sprawdzić swoje możliwości. Dziś stało się jasne, że na starcie zobaczymy 4 ekipy World Tour – Sky, Movistar, Quick-Step Floors i EF Education First. Wszystko wskazuje na to, że w ich składach pojawią się najlepsi Kolumbijczycy. Nario Quintana, Rigoberto Uran i Fernando Gaviria już potwiedzili swój start. Wszystko wskazuje też na to, iż na domowych trasach zobaczymy Sebastiana i Sergio Henao oraz Egana Bernala.

Co więcej, także pozostałe gwiazdy z latynoskiego kraju, takie jak Miguel Angel Lopez, Jarlison Pantano czy Esteban Chaves najprawdopodobniej będą miały możliwość startu w składzie reprezentacji Kolumbii.

Niewykluczone, że podczas Oro y Paz będziemy mogli oglądać także Polaków. Na wstępnej liście startowej znajduje się bowiem ekipa CCC Sprandi Polkowice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments