Canyon SRAM

Niemiecka drużyna będzie liczyła 13 zawodniczek, a jedną z liderek będzie Katarzyna Niewiadoma.

Zakończony sezon nie był zbyt udany dla Canyon – SRAM. Zawodniczki tej ekipy zaliczyły tylko dziewięć zwycięstw, a za największy sukces można uznać wygrany etap na kobiecym Giro przez Hannah Barnes.

Drużyna została zaprezentowana w Niemczech. Przybliżono cały skład, lekko zmienione stroje oraz poinformowano, że rowery będą wyposażone w hamulce tarczowe. Nowymi zawodniczkami będą: Alice Barnes, Lisa Klein, Christa Riffel oraz oczywiście nasza Kasia Niewiadoma. 13 grudnia do ekipy dołączy jeszcze triumfatorka Zwift Academy.

To był dla mnie niesamowity tydzień w Niemczech. Od razu poczułam się częścią mojej nowej drużyny. To wszystko motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy, która mam nadzieję przyniesie kolejne sukcesy. Ekipa jest bardzo silna, każda z nas wie czego chce i już nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu.

– powiedziała Kasia Niewiadoma.

Manager Ronny Lauke liczy także, że do wielkiego ścigania wróci Pauline Ferrand-Prevot. Francuzka to mistrzyni świata z 2014 roku, ale w dwóch ostatnich sezonach przejechała po dziewięć dni wyścigowych.

Skład Canyon – SRAM na sezon 2018:

Alena Amialiusik (Białoruś), Alice Barnes (Wielka Brytania), Hannah Barnes (Wielka Brytania), Elena Cecchini (Włochy), Tiffany Cromwell (Australia), Pauline Ferrand-Prévot (Francja), Lisa Klein (Niemcy), Kasia Niewiadoma (Polska), Leah Thorvilson (USA), Christa Riffel (Niemcy), Alexis Ryan (USA) i Trixi Worrack (Niemcy).