fot. Tour de la Provence

Kazachsko – kanadyjski zespół Astana-Premier Tech w wyścigu Tour de la Provence (11-14 lutego) pojawi się w bardzo mocnym składzie. Liderami ekipy będą Aleksandr Vlasov, Alexey Lutsenko oraz Gorka Izagirre.

W zeszłym roku w lutym, jeszcze zanim pandemia koronawirusa storpedowała kolarski sezon Alexandr Vlasov wygrywając jeden z etapów Tour de la Provence i kończąc wyścig na drugim miejscu w “generalce” pokazał swój nieprzeciętny talent. Tym razem 24-letni Rosjanin ponownie powinien liczyć się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej.

Również mistrz Kazachstanu Alexey Lutsenko, który zeszłoroczne ściganie w Prowansji zakończył na ostatnim stopniu podium klasyfikacji generalnej może być niezwykle groźny.

Jeśli natomiast zawodnicy ze wschodu nie będą prezentować dobrej dyspozycji o końcowy triumf mogą powalczyć pochodzący z Kraju Basków bracia Izagirre. Starszy z nich Gorka w 2019 roku okazał się najlepszy w kalsyfikacji końcowej Tour de la Provence. Z pewnością, także jego brat Ion może pokusić się o dobry wynik we francuskiej imprezie.

Na finiszach z peletonu, bądź też mniejszej grupy o dobre miejsce na etapie jest z całą pewnością zdolny powalczyć Alex Aranburu. W ucieczkach może pokazać się Omar Fraile, a skład ekipy uzupełni kolumbijski góral Harold Tejada.

Skład zespołu Astana – Premier Tech w wyścigu Tour de la Provence 2021:

Alex Aranburu, Omar Fraile (ESP), Gorka Izagirre, Ion Izagirre (wszyscy Hiszpania), Alexey Lutsenko (Kazachstan), Harold Tejada (Kolumbia), Aleksandr Vlasov (Rosja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments