Foto: Astana

Po 4-letniej rozłące do Movistar Teamu powróci Gorka Izagirre. Transfer Baska ogłoszono w jego 34. urodziny, a nowy kontrakt będzie trwał 2 lata. Zawodnik reprezentował już barwy ekipy Enzebio Unzue w latach 2014-17.

Gorka Izagirre to starszy, acz mniej utytułowany z baskijskich braci. Ponownie będzie on reprezentował inną ekipę od Iona, ten przechodzi bowiem do Cofidisu. Wracając jednak do 34-latka – ma on na koncie 9 zawodowych wygranych, a ostatnią z nich odniósł przed rokiem podczas Gran Trittico Lombardo. Oprócz tego wśród triumfów ma m.in. etap Giro d’Italia 2017, mistrzostwo Hiszpanii 2018 czy aż 3-krotne wygrane w klasyku Prueba Villafranca-Ordiziako.

Cieszę się, że wróciłem do zespołu Movistar! Cztery lata, które spędziłem z tym zespołem, były najlepszymi w mojej karierze, zarówno ze sportowego punktu widzenia, jak i jako grupy kolegów z drużyny, którzy stają się najlepszymi przyjaciółmi. Te ostatnie lata były dla mnie jak wtedy, gdy mały dzieciak opuszcza dom i podróżuje gdzie indziej: znałem inne miejsca na świecie, inne środowiska, ale w końcu chciałem wrócić i to jest ten moment. Mam nadzieję, że przywrócę całe moje doświadczenie, wszystko, czego mnie nauczono, aby jeszcze raz dać z siebie wszystko dla tego zespołu

— opowiedział o swoim transferze doświadczony Bask.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments