Fot. Israel Cycling Academy

21-letni Izraelczyk Omer Goldstein jest dwudziestym czwartym i zarazem ostatnim spośród pozyskanych przez drużynę Israel Cycling Academy kolarzem na sezon 2018.  

Goldstein miał kraksę podczas wyścigu ze startu wspólnego orlików podczas mistrzostw świata 2015. Po długiej rekonwalescencji wrócił do ścigania w 2016 roku. Tamten sezon zakończył jako stażysta w Israel Cycling Academy, zajmując miejsca w top dziesięć w wyścigu Tour of Rwanda. Na sezon 2017 został pozyskany przez drużynę Cycling Academy Team (stanowiącą zaplecze Israel Cycling Academy), ale z powodu niewywiązywania się z powierzonych mu obowiązków, został z niej wyrzucony w czerwcu br.

Marzenie, które zrodziło się we mnie, gdy miałem osiem lat, właśnie się spełnia. Mam nadzieję, że będę prezentował koszulkę Israel Cycling Academy na podiach. Dostałem szansę i muszę udowodnić, że na nią zasługuję.

Rozstanie z Akademią było dla mnie dużym ciosem. Zdałem sobie sprawę, że jeśli nie będę w pełni żył jak profesjonalny sportowiec, mogę zaprzepaścić swoją karierę. Dziś się cieszę, że ten kryzys mnie spotkał, ponieważ uświadomiłem sobie niezbędne kwestie

– skomentował swoją obecną sytuację Omer Goldstein.

Drużyna Israel Cycling Academy będzie liczyła w przyszłym sezonie dwudziestu czterech kolarzy, czyli aż o sześciu więcej niż w 2017 roku. Jej największym celem jest otrzymanie dzikiej karty na wyścig Giro d`Italia, który rozpocznie się w Jerozolimie. Jeśli to się ziści, z pewnością przyda się doświadczenie posiadane przez Bena Hermansa i Rubena Plazę, którzy przyjdą odpowiednio z BMC i Orici-Scott.

Pełny skład drużyny Israel Cycling Academy na sezon 2018: Edwin Avila (Col), Guillaume Boivin (Can), Zakkari Dempster (Aus), José Manuel Díaz (Spa), Nathan Earle (Aus), Sondre Holst Enger (Nor), Omer Goldstein (Isr), Roy Goldstein (Isr), Ben Herman (Bel), August Jensen (Nor), Luis Lemus (Mex), Krists Neilands (Lat), Guy Niv (Isr), Ben Perry (Can), Rubén Plaza (Spa), Mihkel Raim (Est), Guy Sagiv (Isr), Kristian Sbaragli (Ita), Hamish Schreurs (NZl), Daniel Turek (Cze), Dennis Van Winden (Ned), Tyler Williams (USA), Aviv Yechezkel (Isr), Ahmet Örken (Tur).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments