Fot. Ale Cipollini

28-letnia australijska kolarka Carlee Taylor poinformowała, że Santos Women`s Tour będzie jej ostatnim wyścigiem w profesjonalnej karierze kolarskiej. 

Podczas swojej kariery Carlee Taylor reprezentowała barwy reprezentacji Australii oraz następujących drużyn: Team TIBCO, Vienne Futuroscope, Lotto Belisol Ladies, Orica-AIS, Team Liv-Plantur oraz Alé Cipollini. Do jej największych sukcesów należą etapowe zwycięstwo w Tour Féminin en Limousin oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej La Route de France 2012.

Tak, te plotki są prawdziwe. Zakończę profesjonalne uprawianie kobiecego kolarstwa. To nie była łatwa decyzja, ponieważ kolarstwo było dla mnie wszystkim przez prawie całe życie. Jednak po kraksie, którą miałam w tym sezonie cierpiałam mentalnie. Nie odzyskałam pewności siebie i czułam się w peletonie nieco przestraszona. Kiedy jesteś świadomy  tego, jak było wcześniej, wciąż ciężko trenujesz, jeździsz na wyścigi, które tobie pasują, a twoja głowa cię zawodzi, to sprawia, że uprawianie sportu staje się bardzo trudne

– napisała Taylor w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Carlee Taylor była w tym sezonie ósma w mistrzostwach Australii, a jej pierwszym europejskim wyścigiem był Strade Bianche. Następnie wystartowała we wszystkich trzech ardeńskich klasykach, a jej ostatnim wyścigiem w tym sezonie był Giro della Toscana Int. Femminile. Australijka wzięła również udział w Taiwan KOM Challenge, w którym brali udział także amatorzy.

Z pewnością będzie mi smutno żegnać się ze sportem, ale nie planuję kompletnie się z nim rozstawać. Będę starała się łączyć pasję do kolarstwa z pracą zawodową. Bardzo chcę pracować w kolarstwie, zatem będziecie mogli mnie jeszcze zobaczyć

– dodała Taylor.

Pożegnalny dla Carlee Taylor wyścig Santos Women`s Tour potrwa od 11 do 14 stycznia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments