Lotto Soudal

Jasper de Buyst (Lotto Soudal) wygrał Memoriał Franka Vandenbroucke’a.

Ponad 195 kilometrów na rundach wokół Binche mieli do pokonania kolarze walczący dziś o prymat w Binche-Chimay-Binche, czyli memoriale Franka Vandenbroucke’a. Na każdej z rund musieli zmierzyć się z brukowanym podjazdem. Na liście startowej widniał jeden Polak – Szymon Rekita w barwach Leopard Pro Cycling.

W ucieczkę zabrało się aż 28 kolarzy: Julien Duval i Stijn Vandenbergh (obaj AG2R La Mondiale), Twan Castelijns, Amund Grondahl Jansen i Bram Tankink (wszyscy LottoNL-Jumbo), Jasper de Buyst, Nikolas Maes i Moreno Hofland (wszyscy Lotto Soudal), Rémi Cavagna, Fernando Gaviria, Matteo Trentin i Petr Vakoc (wszyscy Quick-Step Floors), Dimitri Claeys (Cofidis), Romain Cardis (Direct Energie), Boris Vallée (Fortuneo – Oscaro), Oscar Riesebeek i Brian van Goethem (obaj Roompot – Nederlandse Loterij), Kenny Dehaes, Tom Devriendt , Andrea Pasqualon i Pieter Vanspeybrouck (wszyscy Wanty – Groupe Gobert), Gregory Habeaux (WB Veranclassic Aqua Protect), Jerome Mainard (Equipe Cycliste Armée de Terre), Joeri Stallaert (Cibel – Cebon), Emiel Vermeulen (Roubaix Lille Métropole), Rob Ruijgh (Tarteletto – Isorex), Christophe Premont (Vérandas Willems-Crelan) oraz Rasmus Tiller (Team Joker Icopal).

Tak duży odjazd spowodował, że peleton musiały kontrolować grupy nie mające swoich kolarzy w czołówce. Na przodzie kręcili między innymi zawodnicy Leopard Pro Cycling. Już na rundach w Binche ucieczka porwała się i czołówkę tworzyli: Castelijns, Jansen, De Buyst, Cavagna, Trentin, Vakoc, Devriendt, Pasqualon, Mainard i Ruijgh.

50 kilometrów przed metą problemy z rowerem miał Jansen i na chwilę odpadł z czołówki. Dziesiątka miał tylko niespełna minutę przewagi nad zdziesiątkowanym peletonem, który jednak miał problemy ze zniwelowaniem strat.

Na ostatniej rundzie z grupy pościgowej skontrowało kilku zawodników, ale czołówka nie dawała za wygraną. O zwycięstwo walczyli Jasper de Buyst (Lotto Soudal), Tom Devriendt (Wanty – Groupe Gobert)  i Matteo Trentin (Quick-Step Floors).

Najwięcej sił zachował de Buyst i to on mógł się cieszyć z triumfu numer cztery w tym sezonie. Drugi był Trentin, a trzeci Devriendt.

Wyniki:

1 DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL 4:11:23
2 TRENTIN Matteo (ITA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
3 DEVRIENDT Tom (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
4 MAINARD Jerome (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:07
5 JANSEN Amund Grøndahl (NOR) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:07
6 CAVAGNA Rémi (FRA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:07
7 PASQUALON Andrea (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:07
8 VAKOČ Petr (CZE) QUICK – STEP FLOORS 0:00:11
9 KIRSCH Alex (LUX) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:01:42
10 NAESEN Oliver (BEL) AG2R LA MONDIALE 0:01:42
11 VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:42
12 CLAEYS Dimitri (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:45
13 BACKAERT Frederik (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:48
14 TURGIS Tanguy (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:48
15 LIGTHART Pim (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:48
16 PETIT Adrien (FRA) DIRECT ENERGIE 0:01:48
17 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:48
18 CASTELIJNS Twan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:04
19 ROOSEN Timo (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:21
20 GUERNALEC Thibault (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:02:25
21 JANSSENS Jimmy (BEL) CIBEL – CEBON 0:02:28
22 HAGEN Carl Fredrik (NOR) JOKER ICOPAL 0:02:34
23 RICKAERT Jonas (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:18
24 HOELGAARD Markus (NOR) JOKER ICOPAL 0:03:25
25 NÕMMELA Aksel (EST) LEOPARD PRO CYCLING 0:03:25
26 DUCULTY Bastien (FRA) ARMEE DE TERRE 0:03:25
27 DE WITTE Mathias (BEL) CIBEL – CEBON 0:03:25
28 VAN MELSEN Kevin (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:25
29 DUIJN Huub (NED) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:03:25
30 VAN GESTEL Dries (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:25
31 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:28
32 TASSET Marvin (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:03:28
33 JULES Justin (FRA) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:03:28
34 DUPONT Timothy (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:03:28
35 GODON Dorian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:28
36 BAUDE Arthur (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:03:28
37 JANSSEN Adriaan (NED) SEG RACING ACADEMY 0:03:28
38 MOLLY Kenny (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:03:28
39 HALVORSEN Kristoffer (NOR) JOKER ICOPAL 0:03:28
40 HOEM Bjørn Tore (NOR) JOKER ICOPAL 0:03:28
41 RIOU Alan (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:03:28
42 RAIBAUD Jimmy (FRA) ARMEE DE TERRE 0:03:28
43 GUILLEMOIS Romain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:03:28
44 PICHOT Alexandre (FRA) DIRECT ENERGIE 0:03:28
45 DENZ Nico (GER) AG2R LA MONDIALE 0:03:33
46 WIRTGEN Tom (LUX) LEOPARD PRO CYCLING 0:03:33
47 MEIJERS Jeroen (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:03:33
48 MONFORT Maxime (BEL) LOTTO SOUDAL 0:03:33
49 VAN HOECKE Gijs (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:33
50 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:03:38
51 VALLEE Boris (BEL) FORTUNEO – OSCARO 0:03:38
52 DE GENDT Aime (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:38
53 DRUYTS Gerry (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 0:03:43
54 TERPSTRA Niki (NED) QUICK – STEP FLOORS 0:03:44
55 MAES Nikolas (BEL) LOTTO SOUDAL 0:03:51
56 ŠTYBAR Zdenek (CZE) QUICK – STEP FLOORS 0:03:51
57 SMITH Dion (NZL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:51
58 DEHAES Kenny (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:51
59 TANKINK Bram (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:51
60 BOOM Lars (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:51
61 VERMELTFOORT Coen (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:11:00
62 GOEBEERT Pierre (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:17:08
63 KNOTTEN Iver Johan (NOR) JOKER ICOPAL 0:17:08
64 TILLER Rasmus Fossum (NOR) JOKER ICOPAL 0:17:08
65 DIDIER Antoine (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 0:17:08
66 DEBUY Anthony (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:17:08
67 LOY Antoine (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:17:08
68 FOTI Carmelo (ITA) LEOPARD PRO CYCLING 0:17:08
69 VAN BREUSSEGEM Elias (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:17:08
70 VAHTRA Norman (EST) AGO – AQUA SERVICE 0:17:08
71 HODEG CHAGUI Alvaro Jose (COL) QUICK – STEP FLOORS 0:17:08
72 PONS Gaëtan (LUX) LEOPARD PRO CYCLING 0:17:08
73 MAITRE Florian (FRA) DIRECT ENERGIE 0:19:00
74 GENIETS Kevin (LUX) AG2R LA MONDIALE 0:19:00
DNF ASSELMAN Jesper (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ Jesper
DNF RIESEBEEK Oscar (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ Oscar
DNF VAN GOETHEM Brian (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ Brian
DNF BUDDING Martijn (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ Martijn
DNF HANSEN Lasse Norman (DEN) AQUA BLUE SPORT Lasse Norman
DNF BAGDONAS Gediminas (LTU) AG2R LA MONDIALE Gediminas
DNF BARBIER Rudy (FRA) AG2R LA MONDIALE Rudy
DNF DUVAL Julien (FRA) AG2R LA MONDIALE Julien
DNF VANDENBERGH Stijn (BEL) AG2R LA MONDIALE Stijn
DNF DOLEATTO Aurélien (FRA) AG2R LA MONDIALE Aurélien
DNF ARMEE Sander (BEL) LOTTO SOUDAL Sander
DNF VERVAEKE Louis (BEL) LOTTO SOUDAL Louis
DNF DE GENDT Thomas (BEL) LOTTO SOUDAL Thomas
DNF HOFLAND Moreno (NED) LOTTO SOUDAL Moreno
DNF WATSON Calvin (AUS) AQUA BLUE SPORT Calvin
DNF VANBILSEN Kenneth (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Kenneth
DNF FENN Andrew (GBR) AQUA BLUE SPORT Andrew
DNF MCLAY Daniel (GBR) FORTUNEO – OSCARO Daniel
DNF BLYTHE Adam (GBR) AQUA BLUE SPORT Adam
DNF NORDHAUG Lars Petter (NOR) AQUA BLUE SPORT Lars Petter
DNF HOFSTETTER Hugo (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Hugo
DNF ISTA Kevyn (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT Kevyn
DNF SENECHAL Florian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Florian
DNF VAN STAEYEN Michaël (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Michaël
DNF CARDIS Romain (FRA) DIRECT ENERGIE Romain
DNF CORNU Jeremy (FRA) DIRECT ENERGIE Jeremy
DNF GENE Yohann (FRA) DIRECT ENERGIE Yohann
DNF ORCEAU Clement (FRA) DIRECT ENERGIE Clement
DNF BONNAMOUR Franck (FRA) FORTUNEO – OSCARO Franck
DNF BRAMMEIER Matthew (IRL) AQUA BLUE SPORT Matthew
DNF BREYNE Jonathan (BEL) TARTELETTO – ISOREX Jonathan
DNF VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT Pieter
DNF REKITA Szymon (POL) LEOPARD PRO CYCLING Szymon
DNF BOUCHER David (FRA) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM David
DNF BOUVRY Dieter (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Dieter
DNF GEUENS Alexander (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Alexander
DNF STEVENS Timothy (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Timothy
DNF CALLEEUW Joeri (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Joeri
DNF SEYNAEVE Lander (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Lander
DNF VEREECKEN Nicolas (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Nicolas
DNF VERMEULEN Emiel (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Emiel
DNF JOLY Thomas (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Thomas
DNF WIRTGEN Luc (LUX) LEOPARD PRO CYCLING Luc
DNF GOEMAN Jonas (BEL) TARTELETTO – ISOREX Jonas
DNF BROCKHOFF Jan (GER) LEOPARD PRO CYCLING Jan
DNF LEIGH Andrew (GBR) TARTELETTO – ISOREX Andrew
DNF VERWAEST Kevin (BEL) TARTELETTO – ISOREX Kevin
DNF BUNTINX Auxence (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Auxence
DNF DECOSTER Merlijn (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Merlijn
DNF HAAG Guillaume (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Guillaume
DNF HAUBRUGE Robin (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Robin
DNF KØRNER Max Emil Boholm (NOR) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Max Emil Boholm
DNF PICOUX Maximilien (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Maximilien
DNF WALSH Edward (CAN) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON Edward
DNF GAVIRIA RENDON Fernando (COL) QUICK – STEP FLOORS Fernando
DNF KEISSE Iljo (BEL) QUICK – STEP FLOORS Iljo
DNF RUIJGH Rob (NED) TARTELETTO – ISOREX Rob
DNF SIX Franklin (BEL) AGO – AQUA SERVICE Franklin
DNF FARAZIJN Maxime (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE Maxime
DNF VAN LERBERGHE Bert (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE Bert
DNF PRÉMONT Christophe (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN Christophe
DNF DE BONDT Dries (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN Dries
DNF VERGAERDE Otto (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN Otto
DNF LIVYNS Arjen (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN Arjen
DNF TEUGELS Lennert (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN Lennert
DNF HABEAUX Gregory (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT Gregory
DNF NAESEN Lawrence (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT Lawrence
DNF MORTIER Julien (BEL) AGO – AQUA SERVICE Julien
DNF SPENGLER Lukas (SUI) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT Lukas
DNF MANDRYSCH John (GER) LEOPARD PRO CYCLING John
DNF DE WINTER Gordon (BEL) AGO – AQUA SERVICE Gordon
DNF TRONET Steven (FRA) ARMEE DE TERRE Steven
DNF FORFANG Ole (NOR) JOKER ICOPAL Ole
DNF STALLAERT Joeri (BEL) CIBEL – CEBON Joeri
DNF REYNAERTS Wim (BEL) CIBEL – CEBON Wim
DNF DIELEMAN Michiel (BEL) CIBEL – CEBON Michiel
DNF VANTOMME Maxime (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT Maxime
DNF COBBAERT Robby (BEL) CIBEL – CEBON Robby
DNF ALLEGAERT Piet (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE Piet
DNF POULHIES Stéphane (FRA) ARMEE DE TERRE Stéphane
DNF LEBRETON Kevin (FRA) ARMEE DE TERRE Kevin
DNF GUYOT Yann (FRA) ARMEE DE TERRE Yann
DNF LEVASSEUR Jordan (FRA) ARMEE DE TERRE Jordan
DNF DE JONGHE Kevin (BEL) CIBEL – CEBON Kevin
DNS VERHELST Louis (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Louis
DNS POUILLY Félix (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE Félix
DNS SPRENGERS Thomas (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE Thomas