BORA - hansgrohe / Mario Stiehl

Zwycięstwem Sama Bennetta (BORA – hansgrohe) zakończył się wyścig Sparkassen Munsterland Giro. Podium uzupełnili Phil Bauhaus (Sunweb) i Andre Greipel (Lotto Soudal).

W tradycyjnym, niemieckim klasyku, kolarze mieli do pokonania 198 kilometrów z Wadersloh do Munster. Trasa była płaska jak stół.

W ucieczce dnia znaleźli się Luca Henn (Lotto – Kern Haus), Tony Martin (Katusha – Alpecin), Carl Soballa (LKT Team Brandenburg) i Etienne van Empel (Roompot). Ich przewaga momentami dochodziła do trzech minut, lecz peleton prowadzony przez grupy World Tour miał wszystko pod kontrolą.

Około 40 kilometrów przed metą, na atak zdecydowali się Soballa i Martin. Udało im się wówczas utrzymać minutę przewagi nad peletonem, lecz nadal ich szanse na dojechanie do mety nie były duże. Ostatecznie wszystko zjechało się 19 kilometrów przed kreską.

O zwycięstwie zdecydował więc finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Sam Bennett (BORA – hansgrohe), który o błysk szprychy pokonał Phila Bauhausa (Sunweb). Trzeci był Andre Greipel (Lotto Soudal).

Wyniki:

1 BENNETT, Sam (Bora- Hansgrohe) 4:35:27
2 BAUHAUS, Phil (Team Sunweb) 0:00:00
3 GREIPEL, Andre (Lotto – Soudal) 0:00:00
4 KITTEL, Marcel (Quick-Step Floors) 0:00:00
5 GROENEWEGEN, Dylan (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:00
6 PELUCCHI, Matteo (Bora- Hansgrohe) 0:00:00
7 KRISTOFF, Alexander (Team Katusha – Alpecin) 0:00:01
8 JANS, Roy (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:00:01
9 LOOIJ, André (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:01
10 TOFFALI, Nicola (717 Cycling) 0:00:01
11 NOPPE, Christophe (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:00:01
12 KOCH, Jonas (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:01
13 PORSEV, Alexandr (Gazprom-Rusvelo) 0:00:01
14 DUQUENNOY, Jimmy (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:00:01
15 KESSLER, Robert (LKT Team Brandenburg) 0:00:01
16 HALLER, Patrick (Rad-net Rose Team) 0:00:01
17 POLITT, Nils (Team Katusha – Alpecin) 0:00:01
18 PLANCKAERT, Edward (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:00:01
19 HUPPERTZ, Joshua (Team Lotto – Kern Haus) 0:00:01
20 PORZNER, Manuel (Team Heizomat) 0:00:02
21 WALSCHEID, Maximilian Richard (Team Sunweb) 0:00:02
22 GESSNER, Konrad (Rad-net Rose Team) 0:00:02
23 WOUTERS, Enzo (Lotto – Soudal) 0:00:02
24 MERTZ, Remy (Lotto – Soudal) 0:00:02
25 LAMPAERT, Yves (Quick-Step Floors) 0:00:03
26 MCNALLY, Mark (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:03
27 THURAU, Sven (Team Dauner D&DQ Akkon) 0:00:03
28 CAVENDISH, Mark (Team Dimension Data) 0:00:03
29 LEYSEN, Senne (Lotto – Soudal) 0:00:03
30 SALOMEIN, Jarl (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:00:03
31 EISEL, Bernhard (Team Dimension Data) 0:00:03
32 KOCH, Christian (LKT Team Brandenburg) 0:00:04
33 REINDERS, Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:04
34 BAUER, Jack (Quick-Step Floors) 0:00:04
35 CURVERS, Roy (Team Sunweb) 0:00:05
36 MASSON, Christophe (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:00:05
37 ARIESEN, Tim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:06
38 THWAITES, Scott (Team Dimension Data) 0:00:06
39 VAN EMDEN, Jos (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:08
40 ZABEL, Rick (Team Katusha – Alpecin) 0:00:11
41 POSTLBERGER, Lukas (Bora- Hansgrohe) 0:00:11
42 MARTENS, Paul (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:13
43 WAGNER, Robert (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:13
44 PLANET, Charles (Team Novo Nordisk) 0:00:14
45 BIERMANS, Jenthe (Team Katusha – Alpecin) 0:00:14
46 HERKLOTZ, Silvio (Bora- Hansgrohe) 0:00:14
47 BAK, Lars Ytting (Lotto – Soudal) 0:00:14
48 GIBBONS, Ryan (Team Dimension Data) 0:00:15
49 ARCHBOLD, Shane (Bora- Hansgrohe) 0:00:24
50 VERMOTE, Julien (Quick-Step Floors) 0:00:25
51 GROSSER, Aaron (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:00:38
52 MÜLLER, Nathan (Team Heizomat) 0:00:38
53 GIBBONS, Thomas (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:38
54 OBERSTEINER, Florian (Rad-net Rose Team) 0:00:39
55 HABTOM TEKLE, Anwet (BIKE AID) 0:00:39
56 FIEGE, Lorenz (Team Dauner D&DQ Akkon) 0:00:39
57 BOEV, Igor (Gazprom-Rusvelo) 0:00:39
58 FIEK, Arnold (713 Cycling) 0:00:39
59 RETSCHKE, Robert (Team Lotto – Kern Haus) 0:00:39
60 TRUSOV, Nikolay (Gazprom-Rusvelo) 0:00:39
61 SCHWARZMANN, Michael (Bora- Hansgrohe) 0:00:40
62 DÖRRIE, Marc (Team Lotto – Kern Haus) 0:00:40
63 FRÖHLINGER, Johannes (Team Sunweb) 0:00:40
64 KREDER, Wesley (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:40
65 STEELS, Stijn (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:00:40
66 DE VRIES, Berden (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:40
67 STASSEN, Julien (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:00:41
68 VERSCHOOR, Martijn (Team Novo Nordisk) 0:00:43
69 THOMSON, Jay Robert (Team Dimension Data) 0:00:43
70 VEUCHELEN, Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:43
71 DHAENE, Brecht (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:43
72 BECK, Joschka (BIKE AID) 0:00:43
73 INTRA, Felix (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:00:43
74 SISR, Frantisek (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:43
75 PATERSKI, Maciej (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:43
76 WYNANTS, Maarten (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:44
77 CAMPENAERTS, Victor (Team Lotto NL – Jumbo) 0:00:44
78 VAN GINNEKEN, Sjoerd (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:44
79 MARTINELLI, Davide (Quick-Step Floors) 0:00:44
80 WEENING, Pieter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:44
81 ARNDT, Nikias (Team Sunweb) 0:00:46
82 SERRY, Pieter (Quick-Step Floors) 0:00:59
83 KURIYANOV, Stepan (Gazprom-Rusvelo) 0:00:59
84 DELTOMBE, Kevin (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:01:04
85 MALECKI, Kamil (CCC Sprandi Polkowice) 0:01:05
86 HUGGER, Jan (714 Cycling) 0:01:05
87 MAMOS, Philipp (Team Dauner D&DQ Akkon) 0:01:05
88 BAUER, Dominik (Team Dauner D&DQ Akkon) 0:01:05
89 DLAMINI, Nickolas (Team Dimension Data) 0:01:05
90 WEINZEIHMER, Richard (Team Lotto – Kern Haus) 0:01:05
91 WÖRNER, Max (718 Cycling) 0:01:05
92 NOLDE, Tobias (Rad-net Rose Team) 0:01:05
93 EINHAUS, Frederik (Team Lotto – Kern Haus) 0:01:05
94 BROZYNA, Piotr (CCC Sprandi Polkowice) 0:01:05
95 LEINAU, Joann (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:01:06
96 POLI, Umberto (Team Novo Nordisk) 0:01:06
97 KÄMNA, Lennard (Team Sunweb) 0:01:06
98 ROBEET, Ludovic (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:01:20
99 PLANCKAERT, Emiel (Lotto – Soudal) 0:01:21
100 HAMM, Hendrik (715 Cycling) 0:01:32
101 LECHNER, Patrick (BIKE AID) 0:01:36
102 VUKOVIC, Roberto (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:01:46
103 PLANCKAERT, Baptiste (Team Katusha – Alpecin) 0:01:50
104 PFINGSTEN, Christoph (Bora- Hansgrohe) 0:01:55
105 VAN ZYL, Johann Abraham (Team Dimension Data) 0:01:55
106 BICHLMANN, Daniel (BIKE AID) 0:01:55
107 MAYER, Yannick (716 Cycling) 0:01:55
108 MÜLLER, Victor (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:01:56
109 DERUETTE, Thomas (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:01:56
110 BALLET, Alexandre (0711 Cycling) 0:01:56
111 PALUTA, Michael (CCC Sprandi Polkowice) 0:01:56
112 STOSZ, Patryk (CCC Sprandi Polkowice) 0:01:56
113 WEBER, Philip (LKT Team Brandenburg) 0:01:56
114 RUDYS, Paul (LKT Team Brandenburg) 0:01:56
115 SINKELDAM, Ramon (Team Sunweb) 0:01:56
116 ERSHOV, Artur (Gazprom-Rusvelo) 0:01:56
117 SCHILLINGER, Andreas (Bora- Hansgrohe) 0:01:56
118 HÄRTIG, Jonas (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:01:56
119 WALLAYS, Jens (Sport Vlaanderen-Baloise) 0:01:57
120 SOBALLA, Carl (LKT Team Brandenburg) 0:01:57
121 MARTIN, Tony (Team Katusha – Alpecin) 0:01:57
122 MATHIS, Marco (Team Katusha – Alpecin) 0:01:57
123 VAN ENGELEN, Adne (BIKE AID) 0:01:58
124 VAN GOMPEL, Mathias (Lotto – Soudal) 0:01:58
125 TACIAK, Mateusz (CCC Sprandi Polkowice) 0:01:58
126 THIELE, Kersten (Rad-net Rose Team) 0:01:58
127 ADAMIETZ, Johannes (Team Heizomat) 0:01:58
128 LEINAU, Louis (Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners) 0:01:58
129 HAVIK, Piotr (Team Katusha – Alpecin) 0:02:06
130 LÖER, Lukas (Team Dauner D&DQ Akkon) 0:02:49
131 LINDEMAN, Bert-Jan (Team Lotto NL – Jumbo) 0:02:59
132 DERNIES, Tom (WB Veranclassic Aqua Protect) 0:03:07
133 LÜBBERS, Dorian (Team Heizomat) 0:03:07
134 TREUBEL, Pascal (Team Heizomat) 0:06:05
135 HENN, Luca (Team Lotto – Kern Haus) 0:06:05

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments