Fot. Tour of Turkey/Brian Hodes

Mimo że wyścig Tour of Turkey posiada od tego roku rangę World Tour, to wezmą w nim udział tylko cztery najlepsze drużyny – Astana, BORA-hansgrohe, Trek-Segafredo oraz UAE Team Emirates. Na starcie zamelduje się między innymi także polska grupa CCC Sprandi Polkowice. 

Ubiegłoroczną edycję wyścigu w Turcji wygrał José Gonçalves, który ścigał się wówczas w barwach drużyny Caja Rural-Seguros RGA. Nie podejmie on jednak próby obrony tytułu, ponieważ jeździ obecnie w Katushy-Alpecin, która nie podpisze listy startowej.

Wątpliwości co do udziału w Tour of Turkey budzą u niektórych ekip kwestie bezpieczeństwa. W Turcji obowiązuje stan wyjątkowy z powodu wysokiego zagrożenia atakami terrorystycznymi. W związku z tym drużyny LottoNL-Jumbo oraz Lotto-Soudal oświadczyły, że rezygnują z wzięcia udziału w tureckiej „etapówce”.

Wyścig dookoła Turcji odbywał się w ostatnich latach w kwietniu, ale z powodu niestabilnej sytuacji politycznej został przeniesiony na październik (potrwa od 10 do 15 października). Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się również w przyszłym roku, ale – jak donosi portal Cyclingnews – zostanie zdegradowany do rangi 2.HC, ponieważ nie spełni wymogu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) mówiącego o obecności minimum dziesięciu drużyn World Tour.

Pełna lista drużyn, które wystartują w wyścigu Tour of Turkey 2017:

Astana Pro Team
Bora-Hansgrohe
Trek-Segafredo
UAE Team Emirates
Androni Giocattoli
Bardiani CSF
Caja Rural-Seguros RGA
CCC Sprandi Polkowice
Gazprom – Rusvelo
Soul Brasil Pro Cycling Team
WB Veranclassic Aqua Protect
Wilier Triestina
Turkish National Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments