fot. team Illuminate

Aspirujący do miana grupy ProConti Israel Cycling Academy wciąż chce się wzmacniać. Ich kolejnym zawodnikiem został Edwin Avila.

Avila to jeden z Kolumbijczyków szalejących na trasach nieco mniej znanych wyścigów. W tym sezonie udało mu się m.in. zgarnąć etap Sibiu Cycling Tour, Tour de Azerbaidjan czy Tour of Taiwan, notując też kilka pozycji w czołowej trójce klasyfikacji generalnej.

Jego głównym atutem jest umiejętność wspinania się w wysokich górach. Pozwala mu na to jego waga, nie przekraczająca 65 kilogramów.

Mamy nadzieję, że najlepsze występy są wciąż przed naszym pierwszym kolumbijskim kolegą. Od lat chcieliśmy pozyskać kolarza z tego kraju, gdyż kipią oni radością z jazdy i ogromną sportową ambicją. W Avili upatrujemy nie tylko solidnego górala, ale także całkiem szybkiego zawodnika, który może nam się bardzo przydać w trudnych końcówkach

– powiedział menadżer zespołu Ran Margaliot.

Dla Avili będzie to powrót do drugiej dywizji. W latach 2013 – 2015 jeździł bowiem w barwach Team Colombia.

Poprzedni artykułNaszosowe oceny: podsumowanie Vuelta a Espana
Następny artykułTomasz Marczyński w „drużynie marzeń” Vuelty dziennika MARCA
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments