Fot. BORA-hansgrohe

Maciej Bodnar będzie wspierał mistrza świata Petera Sagana w dwóch kanadyjskich klasykach – Grand Prix Cycliste de Québec (8 września) i Grand Prix Cycliste de Montréal (10 września). 

Peter Sagan przygotowuje się do obrony tytułu mistrza świata i w Kanadzie z pewnością będzie chciał nie tylko przetestować formę, ale także odnieść sukces, ponieważ kanadyjskie wyścigi jednodniowe mają rangę World Tour.

Maciej Bodnar z kolei jest w składzie reprezentacji Polski, która będzie wspierała Michała Kwiatkowskiego, mistrza świata z 2014 roku. “Bodi” jak zawsze będzie pełnił rolę niezawodnego pomocnika Słowaka, ale z pewnością sam też chętnie “przepali nogę”, by w Bergen stawić się w jak najlepszej dyspozycji.

BORA-hansgrohe pojawi się zatem w Kanadzie z trzema etapowymi zwycięzcami w wielkich tourach – Peter Sagan i Maciej Bodnar (Tour de France) oraz Lukas Postlberger (Giro d`Italia).

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na Grand Prix Cycliste de Québec i Grand Prix Cycliste de Montréal: Maciej Bodnar, JayMcCarthy, Marcus Burghardt, Pascal Ackermann, Lukas Postlberger, Peter Sagan, Juraj Sagan, Aleksejs Saramontis.