Team Axeon-Hagens Berman

Mistrz Wielkiej Brytanii U-23 dołączył do grona młodych i zdolnych kolarzy, których na przyszły sezon pozyskał Team Sky.  

Jednym z powodów, dla których zdecydowałem się dołączyć do Sky jest to, że uważam, że jest to dla mnie najlepsze miejsce do rozwoju. Miałem dobry sezon 2017 – wygrałem ZLM Tour i etap w Tour de l`Avenir. Jestem także zadowolony ze stylu, w jakim odniosłem te zwycięstwa. Nie zrobiłem tego tak jak zazwyczaj, czyli finiszując z dużej grupy, ale atakując we wcześniejszej fazie rywalizacji. Dzięki temu pokazałem, że potrafię coś więcej niż tylko sprint

– powiedział Chris Lawless.

21-letni Brytyjczyk dołączył do Egana Bernala, Pavla Sivakova i Kristoffera Halvorsena, których oprócz tego, iż łączy to, że od przyszłego roku będą kolarzami Sky, to wszyscy odnieśli w tym sezonie etapowe zwycięstwa w “małym Tour de France”, jak nazywany jest wyścig Tour de l`Avenir.

Lawless wpisuje się także w ideę rozwijania i kształtowania brytyjskich talentów, którą w drużynie “niebiańskich” realizują już Jon Dibben i Tao Geoghegan Hart. Obecnie reprezentuje on barwy amerykańskiej kuźni talentów Axeon Hagens Berman, którą zarządza syn Eddy`ego Merckxa – Axel.