fot. Vuelta a Espana

Matteo Trentin (Quick Step Floors) wygrał po finiszu z peletonu trzynasty etap Vuelta a Espana. Koszulki lidera nie oddał Christopher Froome (Sky).

Kolejny etap w Andaluzji podczas hiszpańskiej Vuelty rozpoczął się przed godziną trzynastą w Coín. Po przejechaniu ponad 198. kilometrów kolarze mieli finiszować w Tomares. Po drodze tylko jedna premia górska trzeciej kategorii. Zapowiadała się tym razem gratka dla garstki sprinterów, choć końcówka nie należała do najłatwiejszych.

W ucieczkę dnia zabrał się lider klasyfikacji góskiej – Davide Villella (Cannondale-Drapac). Wraz z Włochem na czele kręcili: Alessandro De Marchi (BMC), Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i Arnaud Courteille (FDJ).

Zgodnie z oczekiwaniami na jedynym podjeździe (Alto de Ardales – 7,2 km długości; średnie nachylenie 4,3%) maksimum punktów zebrał Villella i umocnił się on w prowadzeniu w klasyfikacji górskiej. Tuż po tym Włoch odpadł z ucieczki i na czele zostało czterech zawodników.

Senna jazda w peletonie spowodowała, że doszło do upadku dwóch Holendrów. Na szczęście Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) i Jetse Bol (Manzana Postobon) dość szybko wsiedli na rowery. Z wyścigu natomiast wycofał się Omar Fraile (Dimension Data). 23 kilometry przed metą na czele jechali już tylko De Marchi i De Gendt, a w peletonie prym wiedli kolarze Quick – Step Floors.

Wszystko zjechało się na siedem kilometrów przed metą. Na finałowych hopkach peleton bardzo mocno się rozciągnął, ale dość wysoko jechał Matteo Trentin (Quick Step Floors). Sprint po zwycięstwo najlepiej rozegrał właśnie Trentin, który zanotował trzeci triumf w tym wyścigu! Drugi był Gianni Moscon (Sky), a trzeci Søren Kragh Andersen (Sunweb).

W czołowej grupie finiszowała także pierwsza trójka klasyfikacji generalnej i Chris Froome (Sky) utrzymał koszulkę lidera.

Wyniki

1.    ITA TRENTIN Matteo    19    QUICK – STEP FLOORS    04h 25′ 13”    B : 10”
2.    ITA MOSCON Gianni    25    TEAM SKY    04h 25′ 13”    B : 06”        + 00′ 00”
3.    DEN ANDERSEN Søren Kragh    68    TEAM SUNWEB    04h 25′ 13”    B : 04”        + 00′ 00”
4.    GER SCHWARZMANN Michael    79    BORA – HANSGROHE    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
5.    BEL VAN ASBROECK Tom    99    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
6.    ITA NIBALI Vincenzo    151    BAHRAIN – MERIDA    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
7.    GBR FROOME Christopher    21    TEAM SKY    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
8.    NED KELDERMAN Wilco    61    TEAM SUNWEB    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
9.    ESP CONTADOR Alberto    1    TREK – SEGAFREDO    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
10.    IRL ROCHE Nicolas    36    BMC RACING TEAM    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
11.    NED KRUIJSWIJK Steven    111    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
12.    ITA ARU Fabio    131    ASTANA PRO TEAM    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
13.    CAN WOODS Michael    91    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
14.    COL CHAVES RUBIO Johan Esteban    41    ORICA – SCOTT    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
15.    AUT KONRAD Patrick    75    BORA – HANSGROHE    04h 25′ 13”            + 00′ 00”
16.    NED POELS Wout    27    TEAM SKY    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
17.    RUS ZAKARIN Ilnur    101    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
18.    ESP MAS BONET Luis Guillermo    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
19.    BEL VLIEGEN Loic    37    BMC RACING TEAM    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
20.    ESP SANCHEZ Luis León    138    ASTANA PRO TEAM    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
21.    POR FARIA DA COSTA Rui Alberto    121    UAE TEAM EMIRATES    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
22.    NED OOMEN Sam    69    TEAM SUNWEB    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
23.    COL LOPEZ MORENO Miguel Angel    136    ASTANA PRO TEAM    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
24.    USA VAN GARDEREN Tejay    38    BMC RACING TEAM    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
25.    ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David    11    QUICK – STEP FLOORS    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
26.    RSA MEINTJES Louis    124    UAE TEAM EMIRATES    04h 25′ 20”            + 00′ 07”
27.    ESP PARDILLA BELLON Sergio    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 25′ 25”            + 00′ 12”
28.    FRA ROUX Anthony    168    FDJ    04h 25′ 25”            + 00′ 12”
29.    NED CLEMENT Stef    115    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 25′ 28”            + 00′ 15”
30.    SLO MOHORIC Matej    126    UAE TEAM EMIRATES    04h 25′ 28”            + 00′ 15”
31.    NZL GATE Aaron    204    AQUA BLUE SPORT    04h 25′ 28”            + 00′ 15”
32.    KAZ LUTSENKO Alexey    137    ASTANA PRO TEAM    04h 25′ 39”            + 00′ 26”
33.    FRA ALAPHILIPPE Julian    12    QUICK – STEP FLOORS    04h 25′ 39”            + 00′ 26”
34.    COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian    216    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 25′ 54”            + 00′ 41”
35.    DEN NIELSEN Magnus Cort    44    ORICA – SCOTT    04h 26′ 02”            + 00′ 49”
36.    AUT HALLER Marco    105    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 26′ 03”            + 00′ 50”
37.    LUX JUNGELS Bob    15    QUICK – STEP FLOORS    04h 26′ 03”            + 00′ 50”
38.    AUS HANSEN Adam James    149    LOTTO SOUDAL    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
39.    ESP MORENO FERNANDEZ Daniel    55    MOVISTAR TEAM    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
40.    ESP ANTON HERNANDEZ Igor    171    TEAM DIMENSION DATA    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
41.    NED DE KORT Koen    8    TREK – SEGAFREDO    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
42.    BEL ARMEE Sander    141    LOTTO SOUDAL    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
43.    ESP MATE MARDONES Luis Angel    182    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
44.    POR OLIVEIRA Nelson    56    MOVISTAR TEAM    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
45.    COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe    215    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
46.    ITA ZURLO Federico    129    UAE TEAM EMIRATES    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
47.    ESP RUBIO HERNANDEZ Diego    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 26′ 09”            + 00′ 56”
48.    FRA MANZIN Lorrenzo    167    FDJ    04h 26′ 22”            + 01′ 09”
49.    ESP GARCIA CORTINA Ivan    154    BAHRAIN – MERIDA    04h 26′ 27”            + 01′ 14”
50.    NED KREDER Michel    206    AQUA BLUE SPORT    04h 26′ 36”            + 01′ 23”
51.    ESP LOBATO DEL VALLE Juan José    118    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
52.    RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem    175    TEAM DIMENSION DATA    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
53.    SLO POLANC Jan    128    UAE TEAM EMIRATES    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
54.    FRA CHEVRIER Clément    82    AG2R LA MONDIALE    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
55.    COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro    217    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
56.    NED OLIVIER Daan    119    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
57.    ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello    132    ASTANA PRO TEAM    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
58.    URU FERRARI BARCELO Fabricio    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
59.    ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO    53    MOVISTAR TEAM    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
60.    USA STETINA Peter    9    TREK – SEGAFREDO    04h 26′ 41”            + 01′ 28”
61.    FRATURGIS Anthony    186    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 26′ 50”            + 01′ 37”
62.    NEDBOUWMAN Koen    114    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 27′ 04”            + 01′ 51”
63.    AUSCLARKE Simon    93    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 27′ 21”            + 02′ 08”
64.    FRADUVAL Julien    85    AG2R LA MONDIALE    04h 27′ 32”            + 02′ 19”
65.    BELDE CLERCQ Bart    142    LOTTO SOUDAL    04h 27′ 33”            + 02′ 20”
66.    BELMONFORT Maxime    147    LOTTO SOUDAL    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
67.    FRADOMONT Axel    84    AG2R LA MONDIALE    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
68.    FRAGENIEZ Alexandre    86    AG2R LA MONDIALE    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
69.    ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose    39    BMC RACING TEAM    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
70.    COLATAPUMA HURTADO Jhon Darwin    122    UAE TEAM EMIRATES    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
71.    FRAROSSETTO Stéphane    185    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
72.    ITAPUCCIO Salvatore    23    TEAM SKY    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
73.    BELVANBILSEN KENNETH    189    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
74.    GERSCHILLINGER Andreas    78    BORA – HANSGROHE    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
75.    FRABARDET Romain    81    AG2R LA MONDIALE    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
76.    COLREYES ORTEGA Aldemar    211    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
77.    COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando    213    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
78.    COLAGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo    212    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
79.    NEDTERPSTRA Niki    18    QUICK – STEP FLOORS    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
80.    ESPROSON GARCIA Jaime    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
81.    FRABONNAFOND Guillaume    181    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 27′ 41”            + 02′ 28”
82.    ESPROJAS José Joaquin    58    MOVISTAR TEAM    04h 27′ 50”            + 02′ 37”
83.    ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben    54    MOVISTAR TEAM    04h 27′ 50”            + 02′ 37”
84.    ITAVILLELLA Davide    98    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 28′ 02”            + 02′ 49”
85.    ESPARROYO DURAN David    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 28′ 02”            + 02′ 49”
86.    BELMERTZ Rémy    146    LOTTO SOUDAL    04h 28′ 20”            + 03′ 07”
87.    GBRYATES Adam    48    ORICA – SCOTT    04h 28′ 30”            + 03′ 17”
88.    GERFRÖHLINGER Johannes    63    TEAM SUNWEB    04h 28′ 38”            + 03′ 25”
89.    GERKNEES Christian    22    TEAM SKY    04h 28′ 38”    B : 02”        + 03′ 25”
90.    ESPLOSADA ALGUACIL Alberto    106    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 28′ 38”            + 03′ 25”
91.    COLPANTANO Jarlinson    6    TREK – SEGAFREDO    04h 28′ 38”            + 03′ 25”
92.    PORREIS Rafael    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 28′ 38”            + 03′ 25”
93.    GBRBLYTHE Adam    201    AQUA BLUE SPORT    04h 28′ 41”            + 03′ 28”
94.    NEDTOLHOEK Antwan    113    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 28′ 46”            + 03′ 33”
95.    ITAAGNOLI Valerio    152    BAHRAIN – MERIDA    04h 28′ 47”            + 03′ 34”
96.    ITAVISCONTI Giovanni    159    BAHRAIN – MERIDA    04h 28′ 47”            + 03′ 34”
97.    AUTDENIFL Stefan    203    AQUA BLUE SPORT    04h 29′ 02”            + 03′ 49”
98.    GBRCHRISTIAN Mark    202    AQUA BLUE SPORT    04h 29′ 02”            + 03′ 49”
99.    RUSCHERNETSKI Sergei    133    ASTANA PRO TEAM    04h 29′ 02”            + 03′ 49”
100.    GBRSTANNARD Ian    29    TEAM SKY    04h 29′ 02”            + 03′ 49”
101.    BELDE GENDT Thomas    143    LOTTO SOUDAL    04h 29′ 09”            + 03′ 56”
102.    ESPPEDRERO Antonio    57    MOVISTAR TEAM    04h 29′ 11”            + 03′ 58”
103.    SWELUDVIGSSON Tobias    165    FDJ    04h 29′ 14”            + 04′ 01”
104.    BELLAMPAERT Yves    17    QUICK – STEP FLOORS    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
105.    CANHOULE Hugo    88    AG2R LA MONDIALE    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
106.    POLNIEMIEC Przemyslaw    127    UAE TEAM EMIRATES    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
107.    POLMARCZYNSKI Tomasz    145    LOTTO SOUDAL    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
108.    ITAROSA Diego    28    TEAM SKY    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
109.    FRABERNARD Julien    4    TREK – SEGAFREDO    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
110.    ITACARUSO Damiano    31    BMC RACING TEAM    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
111.    SUIFRANKINY Kilian    34    BMC RACING TEAM    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
112.    NOREIKING Odd Christian    169    FDJ    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
113.    PORVILELA Ricardo    218    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
114.    AUSHAIG Jack    43    ORICA – SCOTT    04h 29′ 23”            + 04′ 10”
115.    BELDE TIER Floris    116    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 29′ 27”            + 04′ 14”
116.    DENMORKOV Michael    107    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 29′ 27”            + 04′ 14”
117.    FRAMAISON Jérémy    166    FDJ    04h 29′ 27”            + 04′ 14”
118.    ESPLOPEZ GARCIA David    24    TEAM SKY    04h 29′ 32”            + 04′ 19”
119.    ESPNIEVE Mikel    26    TEAM SKY    04h 29′ 32”            + 04′ 19”
120.    ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto    5    TREK – SEGAFREDO    04h 29′ 32”            + 04′ 19”
121.    BELTHEUNS Edward    2    TREK – SEGAFREDO    04h 29′ 32”            + 04′ 19”
122.    GERDENZ Nico    83    AG2R LA MONDIALE    04h 29′ 37”            + 04′ 24”
123.    ITAMODOLO Sacha    125    UAE TEAM EMIRATES    04h 29′ 42”            + 04′ 29”
124.    USADOMBROWSKI Joseph Lloyd    94    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 29′ 43”            + 04′ 30”
125.    ITAOSS Daniel    35    BMC RACING TEAM    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
126.    ITAPELLIZOTTI Franco    158    BAHRAIN – MERIDA    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
127.    AUSMORTON Lachlan David    178    TEAM DIMENSION DATA    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
128.    ITACAPECCHI Eros    13    QUICK – STEP FLOORS    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
129.    GERPFINGSTEN Christoph    76    BORA – HANSGROHE    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
130.    ESPNAVARRO Daniel    183    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
131.    ESPSAEZ BENITO Hector    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
132.    DENHANSEN Lasse Norman    205    AQUA BLUE SPORT    04h 29′ 45”            + 04′ 32”
133.    KAZSTALNOV Nikita    139    ASTANA PRO TEAM    04h 30′ 06”            + 04′ 53”
134.    USAHAGA Chad    64    TEAM SUNWEB    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
135.    GERKäMNA Lennard    67    TEAM SUNWEB    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
136.    AUSHAMILTON Christopher    65    TEAM SUNWEB    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
137.    ESPSOLER GIMENEZ Marc    59    MOVISTAR TEAM    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
138.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    3    TREK – SEGAFREDO    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
139.    ESTTAARAMÄE Rein    109    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
140.    POLMAJKA Rafal    71    BORA – HANSGROHE    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
141.    NORHOELGAARD Daniel    163    FDJ    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
142.    ESPVERONA Carlos    47    ORICA – SCOTT    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
143.    FRACOURTEILLE ARNAUD    161    FDJ    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
144.    COLORJUELA GUTIERREZ Fernando    214    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
145.    BELDECLERCQ Tim    14    QUICK – STEP FLOORS    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
146.    ITANIBALI Antonio    156    BAHRAIN – MERIDA    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
147.    GBRYATES Simon    49    ORICA – SCOTT    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
148.    GERBUCHMANN Emanuel    72    BORA – HANSGROHE    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
149.    AUSCANTY Brendan    92    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 30′ 20”            + 05′ 07”
150.    NZLSCULLY Tom    95    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 30′ 30”            + 05′ 17”
151.    POLPOLJANSKI Pawel    77    BORA – HANSGROHE    04h 30′ 54”            + 05′ 41”
152.    CANTUFT Svein    46    ORICA – SCOTT    04h 30′ 56”            + 05′ 43”
153.    SLONOVAK Domen    157    BAHRAIN – MERIDA    04h 31′ 15”            + 06′ 02”
154.    FRAPEREZ Anthony    184    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 31′ 15”            + 06′ 02”
155.    NZLBEWLEY Sam    42    ORICA – SCOTT    04h 31′ 24”            + 06′ 11”
156.    NEDKONING Peter    208    AQUA BLUE SPORT    04h 31′ 24”            + 06′ 11”
157.    DENJUUL-JENSEN Christopher    45    ORICA – SCOTT    04h 31′ 28”            + 06′ 15”
158.    NEDBOL Jetse    219    MANZANA POSTOBON TEAM    04h 31′ 28”            + 06′ 15”
159.    BELWALLAYS Jelle    148    LOTTO SOUDAL    04h 31′ 28”            + 06′ 15”
160.    BELDE VREESE LAURENS    134    ASTANA PRO TEAM    04h 31′ 28”            + 06′ 15”
161.    IRLDUNNE Conor    209    AQUA BLUE SPORT    04h 32′ 01”    B : 01”        + 06′ 48”
162.    AUSDENNIS Rohan    33    BMC RACING TEAM    04h 32′ 01”            + 06′ 48”
163.    ESPMAS NICOLAU Enric    16    QUICK – STEP FLOORS    04h 32′ 01”            + 06′ 48”
164.    FRAGOUGEARD Alexis    87    AG2R LA MONDIALE    04h 32′ 01”            + 06′ 48”
165.    RUSBELKOV Maxim    102    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 32′ 01”            + 06′ 48”
166.    AUSSCHULTZ Nicholas    199    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    04h 32′ 18”            + 07′ 05”
167.    ITADE MARCHI Alessandro    32    BMC RACING TEAM    04h 32′ 36”    B : 03”        + 07′ 23”
168.    LATSKUJINS TOMS    96    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 33′ 17”            + 08′ 04”
169.    FRATURGIS Jimmy    187    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 33′ 37”            + 08′ 24”
170.    NEDLINDEMAN Bert Jan    117    TEAM LOTTO NL – JUMBO    04h 33′ 37”            + 08′ 24”
171.    RUSMAMYKIN Matvey    108    TEAM KATUSHA ALPECIN    04h 34′ 28”            + 09′ 15”
172.    ITABOARO Manuele    153    BAHRAIN – MERIDA    04h 34′ 37”            + 09′ 24”
173.    AUSCLARKE William    97    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    04h 37′ 57”            + 12′ 44”

General
1.    GBR FROOME Christopher    21    TEAM SKY    53h 48′ 06”
2.    ITA NIBALI Vincenzo    151    BAHRAIN – MERIDA    53h 49′ 05”    + 00′ 59”
3.    COL CHAVES RUBIO Johan Esteban    41    ORICA – SCOTT    53h 50′ 19”    + 02′ 13”
4.    NED KELDERMAN Wilco    61    TEAM SUNWEB    53h 50′ 23”    + 02′ 17”
5.    ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David    11    QUICK – STEP FLOORS    53h 50′ 29”    + 02′ 23”
6.    RUS ZAKARIN Ilnur    101    TEAM KATUSHA ALPECIN    53h 50′ 31”    + 02′ 25”
7.    ITA ARU Fabio    131    ASTANA PRO TEAM    53h 50′ 43”    + 02′ 37”
8.    CAN WOODS Michael    91    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    53h 50′ 47”    + 02′ 41”
9.    ESP CONTADOR Alberto    1    TREK – SEGAFREDO    53h 51′ 19”    + 03′ 13”
10.    COL LOPEZ MORENO Miguel Angel    136    ASTANA PRO TEAM    53h 52′ 04”    + 03′ 58”
11.    IRL ROCHE Nicolas    36    BMC RACING TEAM    53h 52′ 31”    + 04′ 25”
12.    USA VAN GARDEREN Tejay    38    BMC RACING TEAM    53h 52′ 38”    + 04′ 32”
13.    NED OOMEN Sam    69    TEAM SUNWEB    53h 52′ 54”    + 04′ 48”
14.    NED POELS Wout    27    TEAM SKY    53h 53′ 07”    + 05′ 01”
15.    NED KRUIJSWIJK Steven    111    TEAM LOTTO NL – JUMBO    53h 53′ 56”    + 05′ 50”
16.    RSA MEINTJES Louis    124    UAE TEAM EMIRATES    53h 54′ 32”    + 06′ 26”
17.    ESP PARDILLA BELLON Sergio    191    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    53h 58′ 22”    + 10′ 16”
18.    ESP NIEVE Mikel    26    TEAM SKY    54h 00′ 19”    + 12′ 13”
19.    ESP ANTON HERNANDEZ Igor    171    TEAM DIMENSION DATA    54h 01′ 33”    + 13′ 27”
20.    COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin    122    UAE TEAM EMIRATES    54h 09′ 20”    + 21′ 14”
21.    ESP ROJAS José Joaquin    58    MOVISTAR TEAM    54h 11′ 03”    + 22′ 57”
22.    ESP MORENO FERNANDEZ Daniel    55    MOVISTAR TEAM    54h 11′ 40”    + 23′ 34”
23.    GBR YATES Adam    48    ORICA – SCOTT    54h 16′ 05”    + 27′ 59”
24.    ESP ROSON GARCIA Jaime    196    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    54h 17′ 18”    + 29′ 12”
25.    FRA BARDET Romain    81    AG2R LA MONDIALE    54h 17′ 23”    + 29′ 17”
26.    SLO POLANC Jan    128    UAE TEAM EMIRATES    54h 19′ 13”    + 31′ 07”
27.    NED CLEMENT Stef    115    TEAM LOTTO NL – JUMBO    54h 20′ 05”    + 31′ 59”
28.    AUS HAIG Jack    43    ORICA – SCOTT    54h 22′ 32”    + 34′ 26”
29.    ITA MOSCON Gianni    25    TEAM SKY    54h 22′ 43”    + 34′ 37”
30.    POR OLIVEIRA Nelson    56    MOVISTAR TEAM    54h 23′ 05”    + 34′ 59”
31.    ESP SANCHEZ Luis León    138    ASTANA PRO TEAM    54h 23′ 11”    + 35′ 05”
32.    ITA PELLIZOTTI Franco    158    BAHRAIN – MERIDA    54h 25′ 35”    + 37′ 29”
33.    BEL ARMEE Sander    141    LOTTO SOUDAL    54h 25′ 43”    + 37′ 37”
34.    ESP MATE MARDONES Luis Angel    182    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    54h 27′ 04”    + 38′ 58”
35.    USA STETINA Peter    9    TREK – SEGAFREDO    54h 28′ 18”    + 40′ 12”
36.    POR FARIA DA COSTA Rui Alberto    121    UAE TEAM EMIRATES    54h 37′ 33”    + 49′ 27”
37.    ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello    132    ASTANA PRO TEAM    54h 39′ 37”    + 51′ 31”
38.    COL PANTANO Jarlinson    6    TREK – SEGAFREDO    54h 42′ 38”    + 54′ 32”
39.    COL REYES ORTEGA Aldemar    211    MANZANA POSTOBON TEAM    54h 44′ 21”    + 56′ 15”
40.    NED OLIVIER Daan    119    TEAM LOTTO NL – JUMBO    54h 44′ 51”    + 56′ 45”
41.    COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo    212    MANZANA POSTOBON TEAM    54h 45′ 09”    + 57′ 03”
42.    SLO MOHORIC Matej    126    UAE TEAM EMIRATES    54h 46′ 31”    + 58′ 25”
43.    GBR YATES Simon    49    ORICA – SCOTT    54h 47′ 59”    + 59′ 53”
44.    NED TOLHOEK Antwan    113    TEAM LOTTO NL – JUMBO    54h 50′ 38”    + 01h 02′ 32”
45.    NED BOL Jetse    219    MANZANA POSTOBON TEAM    54h 50′ 49”    + 01h 02′ 43”
46.    ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO    53    MOVISTAR TEAM    54h 51′ 40”    + 01h 03′ 34”
47.    POL MARCZYNSKI Tomasz    145    LOTTO SOUDAL    54h 51′ 44”    + 01h 03′ 38”
48.    POL MAJKA Rafal    71    BORA – HANSGROHE    54h 52′ 09”    + 01h 04′ 03”
49.    BEL DE CLERCQ Bart    142    LOTTO SOUDAL    54h 53′ 10”    + 01h 05′ 04”
50.    LUX JUNGELS Bob    15    QUICK – STEP FLOORS    54h 53′ 11”    + 01h 05′ 05”
51.    POR VILELA Ricardo    218    MANZANA POSTOBON TEAM    54h 57′ 28”    + 01h 09′ 22”
52.    ESP SOLER GIMENEZ Marc    59    MOVISTAR TEAM    55h 00′ 39”    + 01h 12′ 33”
53.    NOR EIKING Odd Christian    169    FDJ    55h 01′ 13”    + 01h 13′ 07”
54.    POL POLJANSKI Pawel    77    BORA – HANSGROHE    55h 03′ 19”    + 01h 15′ 13”
55.    URU FERRARI BARCELO Fabricio    193    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    55h 03′ 20”    + 01h 15′ 14”
56.    FRA CHEVRIER Clément    82    AG2R LA MONDIALE    55h 03′ 44”    + 01h 15′ 38”
57.    BEL MONFORT Maxime    147    LOTTO SOUDAL    55h 03′ 46”    + 01h 15′ 40”
58.    ITA ROSA Diego    28    TEAM SKY    55h 04′ 15”    + 01h 16′ 09”
59.    ITA VISCONTI Giovanni    159    BAHRAIN – MERIDA    55h 04′ 31”    + 01h 16′ 25”
60.    ESP LOSADA ALGUACIL Alberto    106    TEAM KATUSHA ALPECIN    55h 04′ 42”    + 01h 16′ 36”
61.    NED BOUWMAN Koen    114    TEAM LOTTO NL – JUMBO    55h 05′ 36”    + 01h 17′ 30”
62.    ITA AGNOLI Valerio    152    BAHRAIN – MERIDA    55h 06′ 38”    + 01h 18′ 32”
63.    COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro    217    MANZANA POSTOBON TEAM    55h 09′ 26”    + 01h 21′ 20”
64.    FRA ROUX Anthony    168    FDJ    55h 14′ 18”    + 01h 26′ 12”
65.    ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto    5    TREK – SEGAFREDO    55h 14′ 51”    + 01h 26′ 45”
66.    NED DE KORT Koen    8    TREK – SEGAFREDO    55h 16′ 46”    + 01h 28′ 40”
67.    AUT DENIFL Stefan    203    AQUA BLUE SPORT    55h 17′ 43”    + 01h 29′ 37”
68.    FRA ROSSETTO Stéphane    185    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 17′ 52”    + 01h 29′ 46”
69.    BEL DE TIER Floris    116    TEAM LOTTO NL – JUMBO    55h 18′ 00”    + 01h 29′ 54”
70.    FRA PEREZ Anthony    184    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 18′ 10”    + 01h 30′ 04”
71.    SWELUDVIGSSON Tobias    165    FDJ    55h 21′ 36”    + 01h 33′ 30”
72.    GERBUCHMANN Emanuel    72    BORA – HANSGROHE    55h 23′ 21”    + 01h 35′ 15”
73.    AUSMORTON Lachlan David    178    TEAM DIMENSION DATA    55h 24′ 09”    + 01h 36′ 03”
74.    ITADE MARCHI Alessandro    32    BMC RACING TEAM    55h 25′ 24”    + 01h 37′ 18”
75.    BELDE GENDT Thomas    143    LOTTO SOUDAL    55h 26′ 25”    + 01h 38′ 19”
76.    ESPSAEZ BENITO Hector    198    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    55h 27′ 12”    + 01h 39′ 06”
77.    AUSCLARKE Simon    93    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    55h 28′ 58”    + 01h 40′ 52”
78.    RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem    175    TEAM DIMENSION DATA    55h 29′ 12”    + 01h 41′ 06”
79.    ESPMAS NICOLAU Enric    16    QUICK – STEP FLOORS    55h 30′ 39”    + 01h 42′ 33”
80.    ESPMAS BONET Luis Guillermo    194    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    55h 30′ 56”    + 01h 42′ 50”
81.    FRAGENIEZ Alexandre    86    AG2R LA MONDIALE    55h 31′ 25”    + 01h 43′ 19”
82.    COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando    213    MANZANA POSTOBON TEAM    55h 32′ 46”    + 01h 44′ 40”
83.    POLNIEMIEC Przemyslaw    127    UAE TEAM EMIRATES    55h 33′ 07”    + 01h 45′ 01”
84.    FRAALAPHILIPPE Julian    12    QUICK – STEP FLOORS    55h 33′ 54”    + 01h 45′ 48”
85.    AUSCANTY Brendan    92    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    55h 33′ 59”    + 01h 45′ 53”
86.    RUSCHERNETSKI Sergei    133    ASTANA PRO TEAM    55h 34′ 03”    + 01h 45′ 57”
87.    AUSDENNIS Rohan    33    BMC RACING TEAM    55h 34′ 30”    + 01h 46′ 24”
88.    ITAPUCCIO Salvatore    23    TEAM SKY    55h 35′ 36”    + 01h 47′ 30”
89.    COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe    215    MANZANA POSTOBON TEAM    55h 36′ 07”    + 01h 48′ 01”
90.    FRABERNARD Julien    4    TREK – SEGAFREDO    55h 36′ 09”    + 01h 48′ 03”
91.    FRABONNAFOND Guillaume    181    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 36′ 51”    + 01h 48′ 45”
92.    FRAMAISON Jérémy    166    FDJ    55h 37′ 15”    + 01h 49′ 09”
93.    KAZLUTSENKO Alexey    137    ASTANA PRO TEAM    55h 37′ 20”    + 01h 49′ 14”
94.    ESPNAVARRO Daniel    183    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 37′ 23”    + 01h 49′ 17”
95.    ESPPEDRERO Antonio    57    MOVISTAR TEAM    55h 37′ 28”    + 01h 49′ 22”
96.    GERKäMNA Lennard    67    TEAM SUNWEB    55h 37′ 31”    + 01h 49′ 25”
97.    SLONOVAK Domen    157    BAHRAIN – MERIDA    55h 37′ 59”    + 01h 49′ 53”
98.    FRACOURTEILLE ARNAUD    161    FDJ    55h 38′ 09”    + 01h 50′ 03”
99.    ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben    54    MOVISTAR TEAM    55h 39′ 22”    + 01h 51′ 16”
100.    FRATURGIS Jimmy    187    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 39′ 57”    + 01h 51′ 51”
101.    ESPLOPEZ GARCIA David    24    TEAM SKY    55h 40′ 16”    + 01h 52′ 10”
102.    ESPVERONA Carlos    47    ORICA – SCOTT    55h 40′ 50”    + 01h 52′ 44”
103.    ESPARROYO DURAN David    192    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    55h 41′ 01”    + 01h 52′ 55”
104.    ITAVILLELLA Davide    98    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    55h 41′ 30”    + 01h 53′ 24”
105.    ITATRENTIN Matteo    19    QUICK – STEP FLOORS    55h 41′ 47”    + 01h 53′ 41”
106.    AUSHANSEN Adam James    149    LOTTO SOUDAL    55h 42′ 35”    + 01h 54′ 29”
107.    BELVLIEGEN Loic    37    BMC RACING TEAM    55h 42′ 56”    + 01h 54′ 50”
108.    ITABOARO Manuele    153    BAHRAIN – MERIDA    55h 43′ 54”    + 01h 55′ 48”
109.    ITANIBALI Antonio    156    BAHRAIN – MERIDA    55h 44′ 16”    + 01h 56′ 10”
110.    NEDLINDEMAN Bert Jan    117    TEAM LOTTO NL – JUMBO    55h 44′ 51”    + 01h 56′ 45”
111.    RUSMAMYKIN Matvey    108    TEAM KATUSHA ALPECIN    55h 45′ 13”    + 01h 57′ 07”
112.    USADOMBROWSKI Joseph Lloyd    94    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    55h 45′ 19”    + 01h 57′ 13”
113.    USAHAGA Chad    64    TEAM SUNWEB    55h 46′ 08”    + 01h 58′ 02”
114.    ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose    39    BMC RACING TEAM    55h 46′ 20”    + 01h 58′ 14”
115.    SUIFRANKINY Kilian    34    BMC RACING TEAM    55h 47′ 23”    + 01h 59′ 17”
116.    BELTHEUNS Edward    2    TREK – SEGAFREDO    55h 48′ 15”    + 02h 00′ 09”
117.    FRATURGIS Anthony    186    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    55h 48′ 17”    + 02h 00′ 11”
118.    CANHOULE Hugo    88    AG2R LA MONDIALE    55h 51′ 20”    + 02h 03′ 14”
119.    ITACAPECCHI Eros    13    QUICK – STEP FLOORS    55h 51′ 31”    + 02h 03′ 25”
120.    ITACARUSO Damiano    31    BMC RACING TEAM    55h 51′ 35”    + 02h 03′ 29”
121.    FRADOMONT Axel    84    AG2R LA MONDIALE    55h 51′ 54”    + 02h 03′ 48”
122.    FRADUVAL Julien    85    AG2R LA MONDIALE    55h 52′ 43”    + 02h 04′ 37”
123.    AUTHALLER Marco    105    TEAM KATUSHA ALPECIN    55h 52′ 59”    + 02h 04′ 53”
124.    DENJUUL-JENSEN Christopher    45    ORICA – SCOTT    55h 55′ 12”    + 02h 07′ 06”
125.    ESPLOBATO DEL VALLE Juan José    118    TEAM LOTTO NL – JUMBO    55h 55′ 26”    + 02h 07′ 20”
126.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    3    TREK – SEGAFREDO    55h 55′ 58”    + 02h 07′ 52”
127.    NEDKREDER Michel    206    AQUA BLUE SPORT    55h 57′ 36”    + 02h 09′ 30”
128.    DENANDERSEN Søren Kragh    68    TEAM SUNWEB    55h 58′ 16”    + 02h 10′ 10”
129.    GERFRÖHLINGER Johannes    63    TEAM SUNWEB    56h 02′ 12”    + 02h 14′ 06”
130.    AUSHAMILTON Christopher    65    TEAM SUNWEB    56h 03′ 11”    + 02h 15′ 05”
131.    BELVAN ASBROECK Tom    99    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    56h 03′ 25”    + 02h 15′ 19”
132.    BELDE VREESE LAURENS    134    ASTANA PRO TEAM    56h 03′ 59”    + 02h 15′ 53”
133.    LATSKUJINS TOMS    96    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    56h 04′ 08”    + 02h 16′ 02”
134.    PORREIS Rafael    195    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    56h 05′ 13”    + 02h 17′ 07”
135.    AUTKONRAD Patrick    75    BORA – HANSGROHE    56h 05′ 39”    + 02h 17′ 33”
136.    DENMORKOV Michael    107    TEAM KATUSHA ALPECIN    56h 05′ 48”    + 02h 17′ 42”
137.    COLORJUELA GUTIERREZ Fernando    214    MANZANA POSTOBON TEAM    56h 06′ 11”    + 02h 18′ 05”
138.    FRAGOUGEARD Alexis    87    AG2R LA MONDIALE    56h 06′ 22”    + 02h 18′ 16”
139.    GERDENZ Nico    83    AG2R LA MONDIALE    56h 07′ 06”    + 02h 19′ 00”
140.    BELDECLERCQ Tim    14    QUICK – STEP FLOORS    56h 08′ 20”    + 02h 20′ 14”
141.    GERKNEES Christian    22    TEAM SKY    56h 10′ 12”    + 02h 22′ 06”
142.    NEDTERPSTRA Niki    18    QUICK – STEP FLOORS    56h 10′ 25”    + 02h 22′ 19”
143.    ESPRUBIO HERNANDEZ Diego    197    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    56h 11′ 48”    + 02h 23′ 42”
144.    ITAMODOLO Sacha    125    UAE TEAM EMIRATES    56h 11′ 59”    + 02h 23′ 53”
145.    RUSBELKOV Maxim    102    TEAM KATUSHA ALPECIN    56h 12′ 09”    + 02h 24′ 03”
146.    KAZSTALNOV Nikita    139    ASTANA PRO TEAM    56h 12′ 10”    + 02h 24′ 04”
147.    ESPGARCIA CORTINA Ivan    154    BAHRAIN – MERIDA    56h 12′ 16”    + 02h 24′ 10”
148.    AUSSCHULTZ Nicholas    199    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    56h 12′ 30”    + 02h 24′ 24”
149.    DENNIELSEN Magnus Cort    44    ORICA – SCOTT    56h 13′ 49”    + 02h 25′ 43”
150.    GERPFINGSTEN Christoph    76    BORA – HANSGROHE    56h 14′ 34”    + 02h 26′ 28”
151.    GERSCHILLINGER Andreas    78    BORA – HANSGROHE    56h 16′ 16”    + 02h 28′ 10”
152.    BELLAMPAERT Yves    17    QUICK – STEP FLOORS    56h 17′ 02”    + 02h 28′ 56”
153.    NORHOELGAARD Daniel    163    FDJ    56h 18′ 29”    + 02h 30′ 23”
154.    NZLGATE Aaron    204    AQUA BLUE SPORT    56h 19′ 29”    + 02h 31′ 23”
155.    ITAOSS Daniel    35    BMC RACING TEAM    56h 21′ 05”    + 02h 32′ 59”
156.    NEDKONING Peter    208    AQUA BLUE SPORT    56h 24′ 43”    + 02h 36′ 37”
157.    BELVANBILSEN KENNETH    189    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    56h 26′ 29”    + 02h 38′ 23”
158.    GBRCHRISTIAN Mark    202    AQUA BLUE SPORT    56h 27′ 10”    + 02h 39′ 04”
159.    COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian    216    MANZANA POSTOBON TEAM    56h 27′ 48”    + 02h 39′ 42”
160.    ESTTAARAMÄE Rein    109    TEAM KATUSHA ALPECIN    56h 30′ 39”    + 02h 42′ 33”
161.    BELMERTZ Rémy    146    LOTTO SOUDAL    56h 30′ 42”    + 02h 42′ 36”
162.    GBRSTANNARD Ian    29    TEAM SKY    56h 31′ 30”    + 02h 43′ 24”
163.    GERSCHWARZMANN Michael    79    BORA – HANSGROHE    56h 31′ 35”    + 02h 43′ 29”
164.    DENHANSEN Lasse Norman    205    AQUA BLUE SPORT    56h 31′ 39”    + 02h 43′ 33”
165.    ITAZURLO Federico    129    UAE TEAM EMIRATES    56h 31′ 51”    + 02h 43′ 45”
166.    NZLSCULLY Tom    95    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    56h 32′ 44”    + 02h 44′ 38”
167.    GBRBLYTHE Adam    201    AQUA BLUE SPORT    56h 32′ 59”    + 02h 44′ 53”
168.    AUSCLARKE William    97    CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM    56h 35′ 15”    + 02h 47′ 09”
169.    NZLBEWLEY Sam    42    ORICA – SCOTT    56h 36′ 05”    + 02h 47′ 59”
170.    CANTUFT Svein    46    ORICA – SCOTT    56h 37′ 29”    + 02h 49′ 23”
171.    FRAMANZIN Lorrenzo    167    FDJ    56h 40′ 51”    + 02h 52′ 45”
172.    BELWALLAYS Jelle    148    LOTTO SOUDAL    56h 41′ 32”    + 02h 53′ 26”
173.    IRLDUNNE Conor    209    AQUA BLUE SPORT    56h 47′ 03”    + 02h 58′ 57”