ŻTC Bike Race

Już 3 września odbędzie się finał ogólnopolskiego cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla uczestników, jak również wszystkich mieszkańców Żyrardowa. Wydarzenie zostało zaplanowane na terenie AQUA Żyrardów w godzinach 10:00-18:00.

Najpierw „ŻYRARDÓW W BIEGU”

Impreza „ŻYRARDÓW W BIEGU” rozpocznie się o godzinie 10:00 startem z ul. Parkingowej. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez takie miejscowości jak Nowe Kozłowice, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Następnie zawodnicy powrócą do Żyrardowa. Koniec 10-kilometrowej trasy zaplanowano przy ul. Jodłowskiego na wysokości Aqua Żyrardów. Podczas biegu obowiązuje limit czasowy. Każdy zawodnik powinien stawić się na mecie w czasie nieprzekraczającym 100 minut. Rejestracji można dokonać na stronie organizatora wyścigu (www.ztc.pl – zakładka BIEGI ULICZNE), którym jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Następnie na trasę wyruszą kolarze

To będzie 11. etap tegorocznych cykli FIT RACE i SUPER PRESTIGE , który jednocześnie jest Memoriałem Krzysztofa Jakubiaka. Najwytrwalsi kolarze będą mieli do pokonania trasę o długości 100 kilometrów. Rywalizacja przebiegać będzie na rundzie o długości 25 kilometrów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegnie ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie w lewo do Starych Kozłowic, a później w prawo przez Stare Kozłowice i Zagródź. W Zagródzi w prawo (koło ANSER-u) i w prawo w kierunku Nowego Drzewicza. Po zjeździe z wiaduktu (nad A2) w lewo do m. Cyganka. W m. Cyganka w prawo do m. Oryszew. W m. Oryszew w prawo i jeszcze raz w prawo (przy ośrodku MONAR). Następnie przez miejscowości: Stary Drzewicz, Nowy Drzewicz, Feliksów, Henryszew do m. Międzyborów. W Międzyborowie w prawo do Żyrardowa. W Żyrardowie ulicami: Witosa, Ogińskiego do Jodłowskiego. Start kolarskiej rywalizacji przewidziano na godzinę 12:00.

W ramach wyścigów kolarskich zostaną rozegrane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Coś dla ciała i coś dla ducha

Podczas tegorocznego finału zaplanowano również wiele atrakcji dla kibiców. Wszystko to w ramach Festiwalu Kultury i Sportu w Żyrardowie, w ramach którego nie zabraknie pokazów i konkursów w takich dyscyplinach jak: koszykówka, sztuki walki, fitness, czy tenis ziemny. Na terenie AQUA Żyrardów stanie również miasteczko drogowe przygotowane przez policję. Zaś wszyscy miłośnicy dobrej muzyki będą mogli wysłuchać koncertu żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka “Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor, wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Finałowi patronuje Prezydent Miasta Żyrardowa.

informacja prasowa