Robin Du Laing / GP Cerami

Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert) trzeci rok z rzędu wygrywa Druivenkoers – Overijse!

Belgijski klasyk liczył w tym roku ponad 196 kilometrów i rozgrywany był tradycyjnie na rundach wokół Overijse. Na każdej z nich mieliśmy kilka podjazdów, które co roku decydowały o przebiegu wyścigu.

Wśród startujących mieliśmy dwóch kolarzy One Pro Cycling: Kamila Gradka i Karola Domagalskiego, który wczoraj triumfował w Grand Prix des Marbriers.

W pierwszą ucieczkę zabrali się:  Taylor Karl Gunman (Madison Genesis), Jordi Van Dingenen (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice), William Elliott (T.Palm-Pôle Continental Wallon), James Lowsley Williams (Bike Channel Canyon), Stef Krul (Metec-TKH p/b Mantel).

Na podjazdach z czołówki odpadali kolejni kolarze i 60 kilometrów na przodzie kręcili tylko van Dingenen, Elliott i Williams. Chwilę potem na samotny atak zdecydował się Elliott, a za nim pojawiła się kontratakująca grupa. Wszystko zjechało się na 35 kilometrów przed metą.

Swoich sił próbował także między innymi Karol Domagalski (One Pro Cycling), ale jego akcja także nie przyniosła wymiernych efektów.

O zwycięstwie zadecydował sprint z grupki około 30 kolarzy. Najszybszy okazał się Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert), który wygrał ten wyścig już trzeci rok z rzędu!

Drugi był Amund Grondahl Jansen (Lotto NL – Jumbo), a trzeci Xandro Meurisse (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki:

1 BAUGNIES Jérôme WGG WANTY – GROUPE GOBERT en 4h54’25”
2 JANSEN Amund Grondahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
3 MEURISSE Xandro WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
4 JULES Justin WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
5 DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
6 HOELGAARD Markus TJI JOKER ICOPAL 00:00
7 VAN HECKE Preben SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
8 MORTIER Julien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
9 CAMPENAERTS Victor TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
10 HAMELINK Jasper MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:00
11 ORAM James ONE ONE PRO CYCLING 00:00
12 LUKKEDAL Øivind TCO TEAM COOP 00:00
13 TEUGELS Lennert VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
14 COOLS Michael TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
15 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
16 HOEM Bjorn Tore TJI JOKER ICOPAL 00:00
17 DEGAND Thomas WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
18 VERMEULEN Alexey TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
19 JANSSENS Jimmy CIB CIBEL – CEBON 00:00
20 ADAMS Jens PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:04
21 VANENDERT Jelle LTS LOTTO SOUDAL 00:05
22 HABEAUX Gregory WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:07
23 TULNER Rens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:15
24 MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON 00:15
25 RUYTERS Brecht CIB CIBEL – CEBON 00:15
26 STOCKMAN Michiel TIS TARTELETTO – ISOREX 00:15
27 HOLMES Matthew MGT MADISON GENESIS 00:15
28 AALRUST Hakon TCO TEAM COOP 00:15
29 MOLLY Kenny TFO FORTUNEO – OSCARO 00:32
30 ISTA Kevyn WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:45
31 GUILLEMOIS Romain DEN DIRECT ENERGIE 00:45
32 PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:57
33 RIESEBEEK Oscar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:03
34 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:03
35 VAN DER SANDE Tosh LTS LOTTO SOUDAL 01:03
36 DOMAGALSKI Karol ONE ONE PRO CYCLING 01:22
37 HAGEN Carl Fredrik TJI JOKER ICOPAL 01:33
38 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:44
39 WEENING Pieter RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:56
40 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 02:26
41 MCEVOY Jonathan MGT MADISON GENESIS 04:10
42 CARABIN Sebastien PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:43
43 COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 04:55
44 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:55
45 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 04:55
46 EISING Tijmen MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 04:55
47 HAGEN Krister TCO TEAM COOP 04:55
48 FILOSI Iuri NIP NIPPO – VINI FANTINI 04:55
49 DE JONGHE Kevin CIB CIBEL – CEBON 04:55
50 GMELICH MEIJLING Jarno MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 04:55
51 MCCORMICK Hayden ONE ONE PRO CYCLING 04:55
52 BUDDING Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 04:55
53 SWIFT Connor MGT MADISON GENESIS 04:55
54 SHAW James LTS LOTTO SOUDAL 04:55
55 SKJERPING Kristoffer TJI JOKER ICOPAL 04:55
56 KOUWENHOVEN Sjoerd MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 04:55
57 VERGAERDE Otto VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 04:55
58 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 04:55
59 CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 04:55
60 SMITH Dion WGG WANTY – GROUPE GOBERT 05:57
61 CORNU Jérémy DEN DIRECT ENERGIE 06:06

Wycofali się:

VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT
VANSPEYBROUCK Pieter WGG WANTY – GROUPE GOBERT
BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL
DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL
LEYSEN Senne LTS LOTTO SOUDAL
VAN GOMPEL Mathias LTS LOTTO SOUDAL
BOOM Lars TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
KEIZER Martijn TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
TANKINK Bram TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
ANDERSON Ryan DEN DIRECT ENERGIE
CARDIS Romain DEN DIRECT ENERGIE
COQUARD Bryan DEN DIRECT ENERGIE
HIVERT Jonathan DEN DIRECT ENERGIE
MORICE Julien DEN DIRECT ENERGIE
NAULEAU Bryan DEN DIRECT ENERGIE
BOUET Maxime TFO FORTUNEO – OSCARO
CORBEL Erwann TFO FORTUNEO – OSCARO
DANIEL Maxime TFO FORTUNEO – OSCARO
JARRIER Benoit TFO FORTUNEO – OSCARO
JEANNESSON Arnold TFO FORTUNEO – OSCARO
MOUREY Francis TFO FORTUNEO – OSCARO
VALLEE Boris TFO FORTUNEO – OSCARO
BAGIOLI Nicola NIP NIPPO – VINI FANTINI
DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO – VINI FANTINI
GROSU Eduard Michael NIP NIPPO – VINI FANTINI
KUBOKI Kazushige NIP NIPPO – VINI FANTINI
UCHIMA Kohei NIP NIPPO – VINI FANTINI
LIGTHART Pim RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
REINDERS Elmar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DE PAUW Moreno SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
JASPERS Jappe VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
PRÉMONT Christophe VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
LIVYNS Arjen VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
TAMINIAUX Lionel WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
DELFOSSE Sébastien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
VANTOMME Maxime WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
GARDIAS Dexter BIK BIKE CHANNEL CANYON
LOWSLEY-WILLIAMS James BIK BIKE CHANNEL CANYON
NOWELL Matthew BIK BIKE CHANNEL CANYON
PULLAR Jack BIK BIKE CHANNEL CANYON
PARTRIDGE Robert BIK BIKE CHANNEL CANYON
STEDMAN Max BIK BIKE CHANNEL CANYON
TANFIELD Charlie BIK BIKE CHANNEL CANYON
LOWE Sam BIK BIKE CHANNEL CANYON
GRANIGAN Noah CCB CCB VELOTOOLER
HARRIS John CCB CCB VELOTOOLER
HUMPHREYS Thomas CCB CCB VELOTOOLER
MORSE Nathaniel CCB CCB VELOTOOLER
ROSENHOLTZ Sam CCB CCB VELOTOOLER
SITLER Jacob CCB CCB VELOTOOLER
COBBAERT Robby CIB CIBEL – CEBON
COOLS Alexander CIB CIBEL – CEBON
MAES Alexander CIB CIBEL – CEBON
BAKKER Dennis DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
GROEN Ike DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
MULHERN Mitchell DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
VAN DALEN Jason DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
VAN DEN DOOL Jens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
BREEN Vegard TJI JOKER ICOPAL
FORFANG Ole TJI JOKER ICOPAL
STIEN Adriaan Aas TJI JOKER ICOPAL
BLAIN Alexandre MGT MADISON GENESIS
HORTON Tobyn MGT MADISON GENESIS
HANDLEY Richard MGT MADISON GENESIS
GUNMAN Taylor Karl MGT MADISON GENESIS
BOUWMANS Dylan MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
DE LANGE Thijs MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
KRUL Stef MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
NIEUWPOORT Jelle MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
GRADEK Kamil ONE ONE PRO CYCLING
HOUSE Kristian ONE ONE PRO CYCLING
BAYLIS Thomas ONE ONE PRO CYCLING
VON HOFF Steele ONE ONE PRO CYCLING
BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
VERHELST Louis PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
VAN DE KERKHOVE Brent PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
VAN DINGENEN Jordi PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
HAAG Guillaume PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
BUNTINX Auxence PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DECOSTER Merlijn PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
ELLIOTT William PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
WALSH Edward PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
KORNER Max Emil Boholm PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
HAUBRUGE Robin PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
ANECA Ciske TIS TARTELETTO – ISOREX
LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX
RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX
STOCKMAN Abram TIS TARTELETTO – ISOREX
AUSTEVOLL Ole Andre TCO TEAM COOP
BLIKRA Håvard TCO TEAM COOP
HÖÖG Gustav TCO TEAM COOP
TUNSET Anton TCO TEAM COOP
LINDAU Philip TCO TEAM COOP

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments