Robin Du Laing / GP Cerami

Kolejny ze stosunkowo silnych zawodników opuszcza ekipę Wanty – Gobert. Tym razem padło na Jerome’a Baugnies, który przechodzi do zespołu Canyon – dhb.

Baugnies był nieodłączną częścią ekipy Wanty – Gobert przez wiele lat. W sumie w belgijskim teamie przyszło mu spędzić aż 6 sezonów. Przez cały ten okres udawało mu się osiągać większe lub mniejsze sukcesy, takie jak trzykrotne zwycięstwo Druivenkoers – Ovrijse czy etapowy triumf Tour des Fjords.

Niestety sezon 2019 był dla Baugniesa kompletnie nieudany. Jedynie w GP Stad Zottegem udało mu się zmieścić w czołowej „10”, co tylko pokazuje, że był to dla niego najgorszy rok w barwach Wanty – Gobert. Niestety władze zespoły musiały szybko zareagować, decydując się na rozstanie z 32-letnim kolarzem.

Baugnies nie ma jednak zamiaru kończyć kariery. Zgodnie z informacjami, do których dotarł portal spaziociclismo, Belg podpisał roczny kontrakt z brytyjskim zespołem Canyon – dhb, będącym częścią kolarskiej dywizji Continental. W nowej ekipie doświadczony specjalista od wyścigów jednodniowych z pewnością będzie jedną z gwiazd, która będzie musiała wziąć na swoje barki odpowiedzialność za wyniki.

Poprzedni artykułAleksejs Saramotins kończy karierę
Następny artykułPeter Stetina opuszcza World Tour
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments