baugniesJerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert) wygrał po akcji na ostatnim kilometrze pierwszą odsłonę wyścigu Tour des Fjords. Długo w ucieczce jechał dziś Arek Owsian (ActiveJet Team).

Pierwszy etap Tour des Fjords prowadził z Bergen do Ulvik. Kolarze mieli do przebycia 161 kilometrów i był to najkrótszy dystans tegorocznego wyścigu. Profil był dość pofałdowany, ale można się było raczej spodziewać finiszu z dużej grupy. Wśród startujących mieliśmy ekipę ActiveJet Team, a w barwach Caja Rural jechał Karol Domagalski.

Do ucieczki zabrał się dzisiaj Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team). Wraz z Polakiem kręcili: Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen – Baloise), Wesley Kreder (Wanty – Groupe Gobert), Amets Txurruka (Caja Rural – Seguros RGA), Piotr Havik (Rabobank Development Team), Reidar Bohlin Borgersen (Team Joker),  Filip Eidsheim (Team FixIT.no), Michael Reihs (Cult Energy Vital Water) i Thomas Stewart (Madison Genesis). Uzyskali oni maksymalnie trochę ponad 5 minut przewagi.

Ucieczka przeszła do historii na 20 kilometrów przed metą. Chwilę później zaatakował Marc de Maar (UnitedHealthcare), ale jego akcja szybko została skasowana. Kiedy wydawało się, że o zwycięstwie zadecyduje finisz z dużej grupy na atak zdecydował się Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert). Belg uzyskał kilka sekund przewagi i finiszował tuż przed rozpędzonym peletonem.

Z peletonu najszybszy był Magnus Cort Nielsen (Cult Energy Vital Water). Podium etapowe uzupełnił Sondre Holst Enger (Team Sparebanken Sřr).

TOP 10:

1 BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert
2 CORT NIELSEN Magnus Cult Energy Vital Water
3 ENGER Sondre Holst Team Sparebanken Sřr
4 TRUSOV Nikolay Tinkoff-Saxo
5 KRISTOFF Alexander Team Katusha
6 SBARAGLI Kristian MTN – Qhubeka
7 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen Baloise
8 BETTIOL Alberto Cannondale
9 CLAUSEN Patrick Team Trefor – Blue Water
10 HABEAUX Gregory Wanty – Groupe Gobert

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments