pirazziStefano Pirazzi (Bardiani – CSF) wygrał po udanej ucieczce 17. etap Giro d’Italia. W czołówce klasyfikacji generalnej nie nastąpiły żadne zmiany.

Po pełnym emocji oraz niedomówień szesnastym etapie Giro d’Italia, dzisiaj na kolarzy czekał odcinek Sarnonico – Vittorio Veneto. Miał on długość 208 kilometrów, a na kolarzy czekały trzy górskie premie czwartej kategorii. Zwłaszcza hopka na 20 kilometrów przed metą (Muro di Ca’ del Poggio) mogła sporo namieszać w klasyfikacji etapu. Krótki (1,2 km) podjazd miał średnie nachylenie 12,2 %, a momentami dochodziło ono nawet do 18 %.

Początek etapu to zjazd, więc pierwsza godzina dzisiejszego etapu zakończyła się średnią ponad 52 km/h. W tym czasie nie udało się zawiązać skutecznej akcji. Dopiero po 70 kilometrach etapu zawiązała się bardzo duża ucieczka. Kręciło w niej aż 25 zawodników: Enrico Gasparotto (Astana), Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Stefano Pirazzi, Nicola Boem, Marco Canola (wszyscy Bardiani), Jos Van Emden (Belkin), Daniel Oss (BMC), Oscar Gatto (Cannondale), Johan Le Bon i Jussi Veikkanen (obaj FDJ.fr), Damiano Cunego i Matteo Bono (obaj Lampre-Merida), Lars Bak i Tim Wellens (obaj Lotto-Belisol), Igor Anton (Movistar), Thomas De Gendt i Serge Pauwels (obaj Omega Pharma-QuickStep), Davide Malacarne (Europcar), Simon Geschke (Giant-Shimano), Alberto Losada i Eduard Vorganov (obaj Katusha), Philip Deignan (Sky), Evgeni Petrov i Jay McCarthy (obaj Tinkoff-Saxo), Fabio Felline (Trek Factory Racing). Do tej grupy próbował dołączyć Marco Frapporti (Androni).

W połowie dystansu grupka harcowników miała 5 minut przewagi nad peletonem i około 90 sekund nad Frapportim, który jednak ostatecznie dołączył do pierwszej grupy. Peleton zupełnie odpuścił ucieczkę, która na 50 kilometrów przed metą miała ponad 11 minut przewagi. Było wiadomo, że wśród harcowników mamy triumfatora dzisiejszego etapu.

Około 28 kilometrów przed metą na atak z grupki zdecydował się De Gendt. Na jednym z rond Vorganov, Le Bon i Frapporti zaliczyli niegroźne upadki. Na hopce Muro di Ca’ del Poggio za De Gendtem pognał Pirazzi. Tuż za szczytem dwójka jechała już razem. 14 kilometrów przed metą dojechali do nich Wellens, McCarthy i Montaguti. Grupka faworytów spokojnie przejechała ostatnią hopkę i traciła ponad 12 minut do czołówki.

Z czołowej piątki najwięcej sił zachował Pirazzi, który zaatakował na 1200 metrów przed metą. Włoch nie dał szans rywalom, zaliczając życiowy sukces. Drugi był Wellens, a trzeci McCarthy.

Wyniki :

1 PIRAZZI Stefano ITA BAR 4:38:11 0:00 10″
2 WELLENS Tim BEL LTB 4:38:11 0:00 9″
3 MCCARTHY Jay AUS TCS 4:38:11 0:00 4″
4 DE GENDT Thomas BEL OPQ 4:38:11 0:00 1″
5 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 4:38:11 0:00 2″
6 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 4:38:39 0:28
7 GESCHKE Simon GER GIA 4:38:39 0:28
8 FELLINE Fabio ITA TFR 4:38:39 0:28
9 CANOLA Marco ITA BAR 4:38:39 0:28
10 PAUWELS Serge BEL OPQ 4:38:39 0:28
11BOEM NicolaITABAR4:38:390:28
12OSS DanielITABMC4:38:390:28
13FRAPPORTI MarcoITAAND4:38:390:28
14VAN EMDEN JosNEDBEL4:38:390:28
15BAK Lars YttingDENLTB4:38:390:28
16DEIGNAN PhilipIRLSKY4:38:390:28
17GASPAROTTO EnricoITAAST4:38:390:28
18LOSADA ALGUACIL AlbertoESPKAT4:38:390:28
19BONO MatteoITALAM4:38:390:28
20GATTO OscarITACAN4:38:390:28
21LE BON JohanFRAFDJ4:38:390:28
22MALACARNE DavideITAEUC4:38:390:28
23PETROV EvgenyRUSTCS4:38:390:28
24CUNEGO DamianoITALAM4:38:440:33
25ANTON IgorESPMOV4:40:212:10
26VORGANOV EduardRUSKAT4:47:098:58
27KEISSE IljoBELOPQ4:53:4715:36
28URAN URAN RigobertoCOLOPQ4:53:4715:36
29HONDO DaniloGERTFR4:53:4715:36
30EVANS CadelAUSBMC4:53:4715:36
31HAAS NathanAUSGRS4:53:4715:36
32WYSS DaniloSUIBMC4:53:4715:36
33HESJEDAL RyderCANGRS4:53:4715:36
34VENTOSO FranciscoESPMOV4:53:4715:36
35BATTAGLIN EnricoITABAR4:53:4715:36
36GRETSCH PatrickGERALM4:53:4715:36
37MAJKA RafalPOLTCS4:53:4715:36
38KISERLOVSKI RobertCROTFR4:53:4715:36
39CARDOSO Andre FernandoPORGRS4:53:4715:36
40PAOLINI LucaITAKAT4:53:4715:36
41CASTROVIEJO JonathanESPMOV4:53:4715:36
42ARU FabioITAAST4:53:4715:36
43TULIK AngeloFRAEUC4:53:4715:36
44TIRALONGO PaoloITAAST4:53:4715:36
45ROLLAND PierreFRAEUC4:53:4715:36
46EISEL BernhardAUTSKY4:53:4715:36
47QUINTANA NairoCOLMOV4:53:4715:36
48HENAO GOMEZ SebastianCOLSKY4:53:4715:36
49BEPPU FumiyukiJPNTFR4:53:4715:36
50DUQUE Leonardo FabioCOLCOL4:53:4715:36
51MORABITO SteveSUIBMC4:53:4715:36
52PONZI SimoneITANRI4:53:4715:36
53MONFORT MaximeBELLTB4:53:4715:36
54COLBRELLI SonnyITABAR4:53:4715:36
55MEZGEC LukaSLOGIA4:53:4715:36
56POZZOVIVO DomenicoITAALM4:53:4715:36
57KELDERMAN WilcoNEDBEL4:53:4715:36
58TJALLINGII MaartenNEDBEL4:53:4715:36
59VUILLERMOZ AlexisFRAALM4:53:4715:36
60KEIZER MartijnNEDBEL4:53:4715:36
61VERMOTE JulienBELOPQ4:53:4715:36
62HERMANS BenBELBMC4:53:4715:36
63BOZIC BorutSLOAST4:53:4715:36
64PREIDLER GeorgAUTGIA4:53:4715:36
65HANSEN AdamAUSLTB4:53:4715:36
66VIVIANI EliaITACAN4:53:4715:36
67BRAMBILLA GianlucaITAOPQ4:53:4715:36
68ARMEE SanderBELLTB4:53:4715:36
69AMADOR AndreyCRCMOV4:53:4715:36
70DOMONT AxelFRAALM4:53:4715:36
71ZEITS AndreyKAZAST4:53:4715:36
72SERRY PieterBELOPQ4:53:4715:36
73BOUET MaximeFRAALM4:53:4715:36
74VEELERS TomNEDGIA4:53:4715:36
75BASSO IvanITACAN4:53:4715:36
76RABOTTINI MatteoITANRI4:53:4715:36
77TANNER DavidAUSBEL4:53:4715:36
78POELS WouterNEDOPQ4:53:4715:36
79ALAFACI EugenioITATFR4:53:4715:36
80BERARD JulienFRAALM4:53:4715:36
81POLJANSKI PawelPOLTCS4:53:4715:36
82DUPONT HubertFRAALM4:53:4715:36
83POLANC JanSLOLAM4:53:4715:36
84GENIEZ AlexandreFRAFDJ4:53:4715:36
85ROMERO CORREDOR Jeffry JohanCOLCOL4:53:4715:36
86DE HAES KennyBELLTB4:53:4715:36
87LONGO BORGHINI PaoloITACAN4:53:4715:36
88HERRADA Jose’ESPMOV4:53:4715:36
89RODRIGUEZ JacksonVENAND4:53:4715:36
90LANDA MEANA MikelESPAST4:53:4715:36
91ROGERS MichaelAUSTCS4:53:4715:36
92VAN POPPEL BoyNEDTFR4:53:4715:36
93ROVNY IvanRUSTCS4:53:4715:36
94SANCHEZ GONZALEZ SamuelESPBMC4:53:4715:36
95IZAGUIRRE GorkaESPMOV4:53:4715:36
96DOCKX GertBELLTB4:53:4715:36
97PELLIZOTTI FrancoITAAND4:53:4715:36
98MONSALVE JonathanVENNRI4:53:4715:36
99BOOKWALTER BrentUSABMC4:53:4715:36
100FARRAR TylerUSAGRS4:53:4715:36
101ROCHE NicholasIRLTCS4:53:4715:36
102TORRES AGUDELO Rodolfo A.COLCOL4:53:4715:36
103GODOY YonderVENAND4:53:4715:36
104HOOGERLAND JohnnyNEDAND4:53:4715:36
105SELLA EmanueleITAAND4:53:4715:36
106FLENS RickNEDBEL4:53:4715:36
107ROSA DiegoITAAND4:53:4715:36
108NIEMIEC PrzemyslawPOLLAM4:53:4715:36
109GOOS MarcNEDBEL4:53:4715:36
110SANTAROMITA IvanITAOGE4:53:4715:36
111MARANGONI AlanITACAN4:53:4715:36
112SUTTON ChristopherAUSSKY4:53:4715:36
113QUINZIATO ManuelITABMC4:53:4715:36
114VAN DER SANDE ToshBELLTB4:53:4715:36
115CAPECCHI ErosITAMOV4:53:4715:36
116SICARD RomainFRAEUC4:53:4715:36
117TIMMER AlbertNEDGIA4:53:4715:36
118ULISSI DiegoITALAM4:53:4715:36
119MALORI AdrianoITAMOV4:53:4715:36
120KOCH MichelGERCAN4:53:4715:36
121SWIFT BenGBRSKY4:53:4715:36
122STAMSNIJDER TomNEDGIA4:53:4715:36
123GUSEV VladimirRUSKAT4:53:4715:36
124BARBIN EnricoITABAR4:53:4715:36
125ZARDINI EdoardoITABAR4:53:4715:36
126MOSER MorenoITACAN4:53:4715:36
127RATTO DanieleITACAN4:53:4715:36
128MORENO FERNANDEZ DanielESPKAT4:53:4715:36
129PUCCIO SalvatoreITASKY4:53:4715:36
130QUEMENEUR PerrigFRAEUC4:53:4715:36
131MOUREY FrancisFRAFDJ4:53:4715:36
132QUINTERO NORENA CarlosjulianCOLCOL4:53:4715:36
133CATTANEO MattiaITALAM4:53:4715:36
134BONGIORNO Francesco ManuelITABAR4:53:4715:36
135ANACONA GOMEZ WinnerCOLLAM4:53:4715:36
136JUUL JENSEN ChristopherDENTCS4:53:4715:36
137ARREDONDO MORENO Julian DavidCOLTFR4:53:4715:36
138PANTANO GOMEZ JarlinsonCOLCOL4:53:4715:36
139HEPBURN MichaelAUSOGE4:53:4715:36
140NIZZOLO GiacomoITATFR4:53:4715:36
141FERRARI RobertoITALAM4:53:4715:36
142DUARTE AREVALO Fabio AndresCOLCOL4:53:4715:36
143MORI ManueleITALAM4:53:4715:36
144TUFT SveinCANOGE4:53:4715:36
145CATALDO DarioITASKY4:53:4715:36
146AGNOLI ValerioITAAST4:53:4715:36
147ARASHIRO YukiyaJPNEUC4:53:4715:36
148HUREL TonyFRAEUC4:53:4715:36
149BELKOV MaximRUSKAT4:53:4715:36
150DE BACKER BertBELGIA4:53:4715:36
151RUBIANO CHAVEZ Miguel AngelCOLCOL4:53:4715:36
152CHALAPUD GOMEZ Robinson E.COLCOL4:53:4715:36
153BOL JetseNEDBEL4:53:4715:36
154CHAVANEL SebastienFRAFDJ4:53:4715:36
155BOUHANNI NacerFRAFDJ4:53:4715:36
156PICHON LaurentFRAFDJ4:53:4715:36
157FEDI AndreaITANRI4:53:4715:36
158ZOIDL RiccardoAUTTFR4:53:4715:36
159BANDIERA MarcoITAAND4:54:1616:05
160FISCHER Murilo AntonioBRAFDJ4:54:1616:05

Klasyfikacja generalna (TOP 10):

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 73:05:31
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:41
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:21
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:26
5 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:03:28
6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:34
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:49
8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:06
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:04:16
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:08:02
11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:20
12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:17:40
13 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:22:28
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:22:35
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:24:14
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:37
17 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:28:30
18 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:33:47
19 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:35:00
20 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:39:04
21 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:40:29
23 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:44:55
24 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:48:09
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:48:58
26 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:50:10
27 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:50:35
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:56:23
29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:57:19
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:58:21
31 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 1:01:28
32 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 1:03:44
33 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:03:49
34 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 1:04:31
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 1:07:56
36 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:09:36
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:38
38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:10:05
39 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 1:13:57
40 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:14:19
41 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 1:19:36
42 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:20:36
43 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:21:17
44 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:21:43
45 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 1:24:15
46 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:25:07
47 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:29:10
48 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 1:33:35
49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 1:34:55
50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 1:36:06
51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 1:38:24
52 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 1:40:22
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:41:40
54 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 1:41:48
55 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:45:00
56 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 1:45:51
57 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:47:21
58 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:50:28
59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:55:58
60 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:58:10
61 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:59:18
62 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:59:59
63 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 2:00:05
64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:28
65 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:02:43
66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 2:03:47
67 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:04:17
68 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 2:04:22
69 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 2:04:27
70 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 2:05:59
71 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 2:06:08
72 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 2:06:37
73 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 2:07:16
74 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:07:46
75 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:08:01
76 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:08:14
77 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 2:10:32
78 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 2:11:21
79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:11:38
80 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 2:11:53
81 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 2:12:05
82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:12:38
83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:12:40
84 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:14:16
85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:14:44
86 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2:14:52
87 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 2:16:34
88 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2:17:00
89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:22:35
90 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 2:23:37
91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 2:25:46
92 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 2:26:23
93 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 2:28:13
94 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:30:02
95 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:31:07
96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:33:01
97 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 2:34:02
98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 2:34:19
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 2:35:00
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2:35:01
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:35:15
102 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:38:30
103 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2:39:34
104 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2:39:58
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2:41:06
106 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 2:47:12
107 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 2:47:15
108 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:48:03
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:48:39
110 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2:48:55
111 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 2:49:46
112 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:49:51
113 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:51:02
114 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 2:52:11
115 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 2:54:07
116 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 2:55:23
117 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 2:55:37
118 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:56:14
119 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:57:37
120 Ben Swift (GBr) Team Sky 2:59:30
121 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:59:31
122 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 2:59:39
123 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3:01:27
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale 3:03:08
125 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 3:03:16
126 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:03:41
127 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 3:05:33
128 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 3:08:09
129 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 3:08:15
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3:08:26
131 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 3:09:56
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 3:15:02
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 3:16:29
134 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 3:16:43
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 3:20:35
136 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:21:28
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 3:22:25
138 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 3:23:04
139 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 3:23:34
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 3:26:27
141 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3:26:48
142 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 3:28:22
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 3:28:33
144 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:29:07
145 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:30:35
146 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 3:31:08
147 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:32:36
148 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 3:32:47
149 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 3:33:01
150 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 3:33:07
151 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 3:34:10
152 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 3:35:45
153 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 3:35:53
154 Michel Koch (Ger) Cannondale 3:40:22
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 3:44:06
156 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 3:49:31
157 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 3:55:36
158 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:57:04
159 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 3:57:19
160 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 4:07:53

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net