JAMES ODVART - DIRECTVELO

Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert) był najlepszy na trasie GP Stad Zottegem. Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice) wywalczył szóste miejsce.

83. edycja belgijskiego klasyku rozgrywanego wokół Zottegem liczyła 202 kilometry. Kolarze na trasie musieli zmierzyć się z siedmioma podjazdami oraz siedmioma sektorami bruku.

W rywalizacji brała udział ekipa CCC Sprandi Polkowice w składzie: Jonas Koch, Marko Kump, Paweł Franczak,  Łukasz Owsian, Michał Paluta, Paweł Bernas, Kamil Gradek.

Na każdym z podjazdów mieliśmy ataki z peletonu, ale odjazd uformował się dopiero w połowie wyścigu. Na czele pojawiła się grupa: Mark Christian i Lasse Norman Hansen (obaj Aqua Blue Sport), Paweł Bernas Kamil Gradek i Jonas Koch (obaj CCC Sprandi Polkowice), Clément Carisey (Israel Cycling Academy), Floris Gerts, Jeroen Meijers i Wouter Wippert  (wszyscy Roompot-Nederlandse Loterij), Preben van Hecke, Aimé de Gendt i Kevin Deltombe (wszyscy Sport Vlaanderen-Baloise), Huub Duijn (Vérandas Willems-Crelan), Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Ludovic Robeet i Kevyn Ista (obaj WB-Aqua Protect-Veranclassic), Dennis Coenen i Jimmy Janssens (obaj Cibel-Cebon), Neil van der Ploeg i Matthew Holmes (obaj Madison Genesis), Lars van den Berg (Metec-TKH p/b Mantel), Sebastian Lander i Troels Ronning Vinther (obaj Riwal Ceramicspeed Cycling Team), Piotr Havik (BEAT Cycling Club), Ross Lamb (T.Palm-Pôle Continental Wallon).

W czołowej grupie byli przedstawiciele prawie wszystkich ekip, więc peleton miał spore problemy, aby kontrolować ten odjazd. Przewaga oscylowała wokół trzech minut, ale już na krótkich rundach w Zottegem zaczęła się zmniejszać.

25 kilometrów przed metą zaatakował Norman Hansen, za nim kręcili Baugnies i Aimé de Gendt. Kolejną małą grupę utworzyli Bernas, Gerts oraz Ista. Po kolejnych 10 kilometrach Hansen dogonili Baugnies i de Gendt, a grupka Bernasa miała kilkanaście sekund straty.

Dwie grupy zjechały się na 10 kilometrów przed metą, ale Baugnies i de Gendt nie dawali za wygraną i po raz kolejny zaatakowali. Więcej sił na finisz zachował Jérôme Baugnies (Wanty-Groupe Gobert).

Drugi był Aimé de Gendt (Sport Vlaanderen-Baloise), a trzeci Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport). Szóste miejsce wywalczył Paweł Bernas.

Wyniki:

1 BAUGNIES Jérôme BEL WANTY – GROUPE GOBERT les 202 km en 4h38’47”
2 DE GENDT Aime BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
3 HANSEN Lasse Norman DEN AQUA BLUE SPORT 00:11
4 GERTS Floris NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:21
5 ISTA Kevyn BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:30
6 BERNAS Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 00:55
7 DELTOMBE Kevin BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:09
8 DUIJN Huub NED VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:19
9 MEIJERS Jeroen NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:19
10 KOCH Jonas GER CCC SPRANDI POLKOWICE 01:22
11 GRADEK Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE 01:26
12 CHRISTIAN Mark GBR AQUA BLUE SPORT 01:26
13 HAVIK Piotr NED BEAT CYCLING CLUB 01:26
14 RUIJGH Rob NED TARTELETTO – ISOREX 01:26
15 COENEN Dennis BEL CIBEL – CEBON 01:33
16 VAN HECKE Preben BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:33
17 VAN DER PLOEG Neil AUS MADISON GENESIS 01:33
18 LANDER Sebastian DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 01:33
19 VAN DEN BERG Lars NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 01:33
20 LAMB Ross GBR T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 02:10
21 CARISEY Clément FRA ISRAEL CYCLING ACADEMY 02:13
22 HOLMES Matthew GBR MADISON GENESIS 02:49
23 NÕMMELA Aksel EST BEAT CYCLING CLUB 04:08
24 VAN GINNEKEN Sjoerd NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 04:08
25 DECLERCQ Benjamin BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:08
26 KREDER Wesley NED WANTY – GROUPE GOBERT 04:08
27 ALLEGAERT Piet BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:08
28 PERRY Benjamin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 04:08
29 STEDMAN Maximilian GBR CANYON EISBERG 04:08
30 VERHELST Louis BEL TARTELETTO – ISOREX 04:08
31 DIELEMAN Michiel BEL CIBEL – CEBON 04:08
32 DE GREEF Robbert NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 04:08
33 DE ROOZE Niels BEL TARTELETTO – ISOREX 04:22
34 DAHL Herman NOR JOKER ICOPAL 04:25
35 LEWIS Adam GBR T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:25
36 SCOTT Robert GBR TEAM WIGGINS 04:27
37 SØRENSEN Chris Anker DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 04:29
38 OWSIAN Lukasz POL CCC SPRANDI POLKOWICE 04:29
39 TEUGELS Lennert BEL CIBEL – CEBON 04:29
40 DE WITTE Mathias BEL VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 04:41
41 DEHAES Kenny BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:56
42 GMELICH MEIJLING Jarno NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 05:06
43 COBBAERT Robby BEL CIBEL – CEBON 05:10
44 LIVYNS Arjen BEL VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 05:10
45 VAN BREUSSEGEM Elias BEL VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 05:15
46 BOUWMANS Dylan NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 05:34
47 RØNNING VINTHER Troels DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 07:33
48 BUGTER Luuc NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 08:15
49 WALSH Edward CAN T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 08:15
50 GODRIE Stan NED VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 09:07
51 RAYMACKERS Cedric BEL CIBEL – CEBON 09:31
52 CLAUSEN Patrick DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 09:31
53 KUMP Marko SLO CCC SPRANDI POLKOWICE 09:31
54 FOUCHE James NZL TEAM WIGGINS 09:31
55 FARAZIJN Maxime BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 09:31
56 STASSEN Julien BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 09:31
57 SIX Franklin BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 09:31
58 DUNNE Conor IRL AQUA BLUE SPORT 09:31
59 KRUL Stef NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 09:31
60 DE VYLDER Lindsay BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 09:31
61 SEFA Ylber ALB TARTELETTO – ISOREX 09:31
62 MØRKØV Jesper DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 09:31
63 DE DECKER Alfdan BEL WANTY – GROUPE GOBERT 09:31
64 VALLEE Boris BEL WANTY – GROUPE GOBERT 10:00

Wycofali się:
PEDERSEN Casper DEN
DUQUENNOY Jimmy BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
NEILANDS Krists LAT ISRAEL CYCLING ACADEMY
ENGER Sondre NOR ISRAEL CYCLING ACADEMY
PALUTA Michal POL CCC SPRANDI POLKOWICE  
FENN Andrew GBR AQUA BLUE SPORT
FRANCZAK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE  
KONING Peter NED AQUA BLUE SPORT
VAN GOETHEM Brian NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
DEGAND Thomas BEL WANTY – GROUPE GOBERT
DEVRIENDT Tom BEL WANTY – GROUPE GOBERT
RÄIM Mihkel EST ISRAEL CYCLING ACADEMY
TUREK Daniel CZE ISRAEL CYCLING ACADEMY
EINHORN Itamar ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY
WIPPERT Wouter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
SEYE Guillaume BEL VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL WANTY – GROUPE GOBERT
FLØTTEN Audun Brekke NOR TEAM WAOO
NIEUWPOORT Jelle NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
VAN DER TUUK Danny NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM
MØRCH KONGSTAD Tobias DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM
ANDERSSON Andreas SWE T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
ELLIOTT William CAN T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
KØRNER Max Emil Boholm NOR T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
SLAGMULDERS Yorick BEL T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
BOUCHER David BEL TARTELETTO – ISOREX
DE JONGHE Kevin BEL TARTELETTO – ISOREX
PULLAR Jack GBR CANYON EISBERG
EGHOLM Jakob DEN TEAM WAOO
PYM George GBR MADISON GENESIS
GULDHAMMER Rasmus DEN TEAM WAOO
KAMP Alexander DEN TEAM WAOO
KRAGH ANDERSEN Asbjørn DEN TEAM WAOO
KRIGBAUM Mathias DEN TEAM WAOO
VEYHE Torkil DEN TEAM WAOO
CULLAIGH Gabriel GBR TEAM WIGGINS
NAVARRO Corentin FRA TEAM WIGGINS
ROBINSON Oliver GBR TEAM WIGGINS
STEWART Campbell NZL TEAM WIGGINS
YATES Jesse GBR TEAM WIGGINS
SCHEIRE Ruben BEL TARTELETTO – ISOREX
JANSSENS Jimmy BEL CIBEL – CEBON
ROBEET Ludovic BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
ABRAHAM GEBRU Daniel NED BEAT CYCLING CLUB
DESALE Nahom ERI BEAT CYCLING CLUB
HOEYBERGHS Daan BEL BEAT CYCLING CLUB
MEEUWISSE Melle NED BEAT CYCLING CLUB
VAN DYCK Wesley BEL BEAT CYCLING CLUB
CHRISTENSEN Ryan NZL CANYON EISBERG
PATON Alex GBR CANYON EISBERG
BLYTHE Adam GBR AQUA BLUE SPORT
ROSE-DAVIES Louis GBR
EISING Tijmen NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG
ROWSELL Erick GBR MADISON GENESIS
MARCHAND Gianni BEL CIBEL – CEBON
AASHEIM Aksel Fischer NOR JOKER ICOPAL
HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR JOKER ICOPAL
EVENSEN Henrik NOR JOKER ICOPAL
FORFANG Ole NOR JOKER ICOPAL
RØINÅS Fridtjof NOR
VANGSTAD Andreas NOR JOKER ICOPAL
HANDLEY Richard GBR MADISON GENESIS
HORTON Tobyn GBR MADISON GENESIS
MCEVOY Jonathan GBR MADISON GENESIS
MASSON Christophe FRA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
TANFIELD Harry GBR CANYON EISBERG