PhotoGomezSport

Już w sobotę rozpoczyna się 73. edycja Vuelta a Espana. Poniżej prezentujemy prowizoryczną listę startową.

Z numerem jeden wystartuje Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida). “Rekin z Mesyny” w roku ubiegłym zajął drugie miejsce, przegrywając z Chrisem Froomem. Zawodnika Sky nie obejrzymy w tegorocznej edycji.

Pewny jest start Rafała Majki (BORA – hansgrohe) i Michała Kwiatkowskiego (Sky).

Bahrain Merida Pro Cycling Team – skład potwierdzony
.. PIBERNIK Luka
.. GARCIA CORTINA Ivan
.. IZAGIRRE Ion
.. IZAGIRRE Gorka
.. NIBALI Vincenzo
.. PADUN Mark
.. PERNSTEINER Hermann
.. PELLIZOTTI Franco

Team Sunweb – skład potwierdzony
.. BAUHAUS Phil
.. GESCHKE Simon
.. HINDLEY Jai
.. FRÖHLINGER Johannes
.. KELDERMAN Wilco
.. STORER Michael
.. TEUNISSEN Mike
.. TUSVELD Martijn

Lotto Soudal – skład potwierdzony
.. DE GENDT Thomas
.. CAMPENAERTS Victor
.. BENOOT Tiesj
.. LAMBRECHT Bjorg
.. ARMÉE Sander
.. MONFORT Maxime
.. VAN DER SANDE Tosh
.. WALLAYS Jelle

BMC Racing Team – skład potwierdzony
.. TEUNS Dylan
.. DENNIS Rohan
.. PORTE Richie
.. BOOKWALTER Brent
.. DE MARCHI Alessandro
.. ROCHE Nicolas
.. ROSSKOPF Joey
.. VENTOSO Francisco José

Team LottoNL-Jumbo – skład potwierdzony
.. KRUIJSWIJK Steven
.. BENNETT George
.. VAN POPPEL Danny
.. BOOM Lars
.. DE TIER Floris
.. LEEZER Tom
.. LINDEMAN Bert-Jan
.. KUSS Sepp

Astana Pro Team – skład potwierdzony
.. BILBAO Pello
.. CATALDO Dario
.. FRAILE Omar
.. HIRT Jan
.. LOPEZ Miguel Angel
.. STALNOV Nikita
.. VILLELLA Davide
.. ZEITS Andrey

Mitchelton-Scott
.. HAIG Jack
.. YATES Simon
.. YATES Adam
.. TRENTIN Matteo

Euskadi – Murias – skład potwierdzony
.. ABERASTURI Jon
.. BAGÜES Aritz
.. BIZKARRA Mikel
.. BRAVO Garikoitz
.. ITURRIA Mikel
.. PRADES Eduard
.. RODRIGUEZ Oscar
.. SAEZ Héctor

Caja Rural – Seguros RGA – skład potwierdzony
.. PARDILLA Sergio
.. ARANBURU Alex
.. MAS Lluís Guillermo
.. SCHULTZ Nick
.. SOTO Nelson Andres
.. RODRÍGUEZ Cristian
.. LASTRA Jonathan
.. MOLINA Antonio

Cofidis, Solutions Crédits
.. MATÉ Luis Ángel
.. HERRADA José
.. BOUHANNI Nacer

Burgos-BH – skład potwierdzony
.. BOL Jetse
.. MENDES José
.. SIMÓN Jordi
.. CUBERO Jorge
.. EZQUERRA Jesus
.. RUBIO Diego
.. TORRES Pablo
.. CABEDO Óscar

Trek – Segafredo – skład potwierdzony
.. BRAMBILLA Gianluca
.. BRÄNDLE Matthias
.. CONCI Nicola
.. FELLINE Fabio
.. IRIZAR Markel
.. MOLLEMA Bauke
.. NIZZOLO Giacomo
.. REIJNEN Kiel

Quick-Step Floors – skład potwierdzony
.. VIVIANI Elia
.. SERRY Pieter
.. SABATINI Fabio
.. MØRKØV Michael
.. DEVENYNS Dries
.. DE PLUS Laurens
.. ASGREEN Kasper
.. MAS Enric

Groupama – FDJ
.. PINOT Thibaut
.. MORABITO Steve
.. SARREAU Marc
.. GAUDU David

Team Dimension Data
.. KUDUS Merhawi
.. MEINTJES Louis
.. ANTÓN Igor

BORA – hansgrohe – skład potwierdzony
.. BURGHARDT Marcus
.. MAJKA Rafał
.. PÖSTLBERGER Lukas
.. BUCHMANN Emanuel
.. SAGAN Peter
.. SCHWARZMANN Michael
.. FORMOLO Davide
.. MCCARTHY Jay

AG2R La Mondiale
.. GALLOPIN Tony
.. CHÉREL Mickaël
.. GENIEZ Alexandre

Team Katusha – Alpecin – skład potwierdzony
.. RESTREPO Jhonatan
.. LAMMERTINK Maurits
.. BOSWELL Ian
.. ZAKARIN Ilnur
.. GONÇALVES José
.. HOLLENSTEIN Reto
.. KOCHETKOV Pavel
.. MACHADO Tiago

Team Sky
.. DE LA CRUZ David
.. KWIATKOWSKI Michał
.. GEOGHEGAN HART Tao
.. VAN BAARLE Dylan

Movistar Team – skład potwierdzony
.. VALVERDE Alejandro
.. QUINTANA Nairo
.. AMADOR Andrey
.. ANACONA Winner
.. BENNATI Daniele
.. CARAPAZ Richard
.. ERVITI Imañol
.. OLIVEIRA Nelson

Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale
.. URAN Rigoberto
.. ROLLAND Pierre
.. WOODS Michael
.. MORENO Daniel

UAE-Team Emirates
.. ARU Fabio
.. BYSTRØM Sven Erik
.. MARTIN Daniel
.. MORI Manuele