fot. BORA - hansgrohe

Kolejny z doświadczonych zawodników z bogatą przeszłością w cyklu World Tour decyduje się na zakończenie kariery. Tym razem decyzję o odstawieniu roweru w kąt podjął Aleksejs Saramotins.

37-letni Łotysz przez wiele lat był jedną z najjaśniejszych postaci swojego krajowego kolarstwa na międzynarodowej scenie. Mimo to, choć siedmiokrotnie udało mu się zdobyć tytuł mistrza Łotwy, przez zdecydowaną większość kariery jego głównym zadaniem było pomaganie kolegom w różnych zespołach, takich jak HTC, Cofidis, IAM Cycling czy BORA – hansgrohe.

Ostatni rok Saramotins spędził w zespole Interpro Cycling Academy, gdzie przyszło mu współpracować z kolarzami z całego świata. Dla niego samego nie był to jednak wyjątkowy rok. Najlepsze występy zanotował bowiem w Tour de Tochigi (5. miejsce w klasyfikacji generalnej), Tour of Estonia oraz Małopolskim Wyścigu Górskim (w obu 18. lokata w generalce).

Ostatecznie, po wielu tygodniach namysłu, doświadczony Łotysz zdecydował się odstawić rower na bok i zakończyć zawodową karierę. Z pewnością duże znaczenie miał fakt jazdy w zespole trzeciej dywizji, który kompletnie nie spełniał jego oczekiwań. Ze względu na wiek zawodnika, powrót choćby do drugiej dywizji był jednak praktycznie niemożliwy.

Poprzedni artykułIgrzyska Olimpijskie i MŚ celem Remco Evenepoela!
Następny artykułJerome Baugnies odchodzi z Wanty – Gobert
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments