fot. UCI

Chyba wszyscy czekali na tę informację. Remco Evenepoel, jeden z największych kolarskich talentów w historii, w sezonie 2020 skupi się na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata.

Z ręką na sercu możemy przyznać, że na całym świecie nie ma osoby, która nie kibicowałaby Remco Evenepoelowi. Wybitny młodzieniec z Belgii już w sezonie 2019 pokazał, że jest kimś więcej niż wielkim talentem, wygrywając Clasica San Sebastian i zdobywając srebrny medal Mistrzostw Świata w jeździe indywidualnej na czas. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że 19-letni kolarz za rok ma zamiar skupić się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz późnej na światowym czempionacie w Martigny.

Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata to imprezy, na których mam zamiar skupić się w sezonie 2020. Właśnie na tych imprezach będę miał zamiar zrobić coś więcej, co z pewnością obiłoby się szerokim echem. Już ten sezon miałem naprawdę świetny. W końcu zostałem nominowany do nagrody zawodnika roku we Flandrii, a to przecież mój pierwszy sezon w zawodowym peletonie. W przyszłym roku mam jednak zamiar być jeszcze lepszym zawodnikiem i nie pozostawić nikomu złudzeń w tym głosowaniu

– powiedział wyraźnie rozbawiony Evenepoel podczas wczorajszej gali wyboru najlepszego kolarza z Flandrii.

Nie da się ukryć, że przyszłoroczne trasy mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich będą bardzo odpowiadać młodemu Belgowi. Z pewnością będzie on miał duże szanse na sukces zarówno w wyścigach na czas, jak i tych ze startu wspólnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments