Vuelta a Espana

Zwycięstwem Alekseya Lutsenko (Astana) zakończył się piąty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Chris Froome (Sky).

Piąty odcinek hiszpańskiego wyścigu prowadził z Benicassim do Alcossebre i liczył 175 kilometrów. Profil etapu nie był jednak łatwy – do pokonania było pięć górskich premii, w tym jedna na mecie.

Stosunkowo szybko od peletonu oderwała się liczna grupa, w której skład wchodzili Julian Alaphilippe (Quick Step), Rubén Fernandez, Marc Soler (Movistar Team), Michael Schwarzmann (Bora-Hansgrohe), Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Davide Villella (Cannondale-Drapac), Marco Haller (Katusha-Alpecin), Matej Mohoric (UAE Team Emirates), Alexey Lutsenko (Astana), Valerio Agnoli (Bahrain-Merida), Jérémy Maison (FDJ), Merhawi Kudus (Dimension Data), Lluis Mas, Hector Saez (Caja Rural-Seguros RGA), Michel Kreder (Aqua Blue Sport) i Jetse Bol (Manzana-Postobón). Na pierwszym podjeździe czołówkę gonił jeszcze Matvey Mamykin (Katusha – Alpecin), który dokonał swego po około 30 kilometrach etapu. Peleton utrzymywał wówczas stratę 3 minut.

Środkowa część etapu przebiegała bardzo spokojnie. Jedynymi wydarzeniami wartymi odnotowania są niegroźne kraksy Przemysława Niemca (UAE Team Emirates) i Jelle Wallaysa (Lotto Soudal) i aktywna jazda Davide Villelli (Cannondale – Drapac), który powiększał przewagę w klasyfikacji górskiej. Dość nieoczekiwanie niewielkie problemy miał David De La Cruz (Quick – Step Floors), który po defekcie dość długo dochodził do pwletonu. W połowie rywalizacji przewaga ucieczki wynosiła około 4 minuty.

Na podjeździe pod Alto de la Serrtella doszło do pierwszych ruchów w ucieczce. Zgubić swoich rywali próbowało zarówno duo Fernandez – Soler, jak i Lluis Mas. Wszystko kontrolował jednak Davide Villella, przez co ucieczka szybko się zjeżdżała. Co ciekawe na 50 kilometrów przed kreską, harcownicy wciąż mieli ponad 4 minuty zapasu.

Nieoczekiwanie, na zjeździe z wyżej wymienionej przełęczy, od ucieczki odjechał Marco Haller. Austriak szybko wypracował sobie 20 sekund przewagi, zmierzając samotnie w kierunku mety. Co ciekawe peleton tracił już 5 i pół minuty.

Na kolejnych kilometrach do Hallera doskoczyć postanowili Matej Mohorić i Aleksey Lutsenko. Obaj zdołali dojść Austriaka, lecz Słoweniec szybko opadł z sił i został z tyłu. Pozostali uciekinierzy mieli stratę około minuty do cczołówki, co nie było na rękę Julianowi Alaphilippe’owi, który postanowił stworzyć pościg. Razem z nim do pracy wzięli się Merhawi Kudus, Alexis Gougeaard i Marc Soler, a po chwili wylądował u nich też Mohorić. Na 12 kilometrów przed metą, ich strata do prowadzącego duo wynosiła 20 sekund. Co ciekawe peleton tracił już ponad 7 minut, a wirtualnym liderem był Jetse Bol, jadący około minutę za Hallerem i Lutsenko.

Jeszcze przed finałowym podjazdem na atak z grupy goniącej zdecydowali się Kudus i Gougeaard, którzy zawiśli 30 sekund za czołówką.

Od samego ppoczątku podjazdu mocniej kręcić zaczął Lutsenko, który pomknął „na solo” do mety. Bardzo mocną pogoń zaczął także Merhawi Kudus, który liczył na etapowy triumf. Ostatecznie jednak to Kazach okazał się najlepszy i zgarnął kolejny skalp na swoje konto. Drugie miejsce zajął Kudus, a trzeci był Marc Soler.

W peletonie ogromne tempo w końcówce nadawał Gianni Moscon (Sky), który pawie zgubił lidera wyścigu Chrisa Froome’a (Sky). Brytyjczyk mimo to spróbował ataku, a na jego kole znaleźli się Esteban Chaves (Orica – Scott), Michael Woods (Cannondale – Drapac), Alberto Contador (Trek – Segafredo) i Tejay Van Garderen (BMC), który po chwili stracił kontakt. Spore straty zanotowali nieoczekiwanie Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida), Romain Bardret (AG2R) i Steven Kruijswijk (LottoNL – Jumbo). Liderem pozostał Chris Froome.

Wyniki piątego etapu:

1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 4:24:58
2 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:42
3 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:00:56
4 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:01:11
5 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:24
6 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:01:37
7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:01:40
8 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:02:04
9 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:18
10 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:02:31
11 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:03:20
12 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:00
13 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:04:31
14 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:04:31
15 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:31
16 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:04:31
17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:04:39
18 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:04:42
19 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:04:42
20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:42
21 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:04:42
22 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:04:42
23 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:04:52
24 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:04:52
25 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:04:52
26 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:04:52
27 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 0:04:52
28 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:04:52
29 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:04:57
30 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:04:57
31 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:04
32 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:05:05
33 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:05:08
34 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:05:10
35 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:05:10
36 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:17
37 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:17
38 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:05:20
39 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:20
40 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team 0:05:22
41 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:05:24
42 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:05:26
43 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:05:26
44 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:26
45 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:05:26
46 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:05:33
47 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:05:39
48 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:05:40
49 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:05:40
50 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:43
51 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:05:47
52 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:05:51
53 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:05:54
54 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:05:59
55 Luis León Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:06:03
56 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:06:12
57 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:27
58 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:33
59 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:06:33
60 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:06:40
61 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:06:50
62 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:53
63 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:07:04
64 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:04
65 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:07:06
66 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:07:11
67 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:07:12
68 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:24
69 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:46
70 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:57
71 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:07:57
72 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:08:06
73 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:08:29
74 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:43
75 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:08:48
76 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:50
77 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:08:52
78 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:08:52
79 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:54
80 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:08:54
81 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:54
82 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:56
83 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:08:58
84 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:08:58
85 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:08:58
86 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:09:31
87 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:49
88 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:09:49
89 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:49
90 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:09:49
91 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:10:04
92 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:10:04
93 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:10:10
94 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:10:10
95 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:10:12
96 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:10:12
97 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:10:12
98 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:10:12
99 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:12
100 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:10:12
101 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:10:23
102 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:29
103 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:10:29
104 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:10:29
105 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:35
106 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:40
107 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:10:56
108 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:10:56
109 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:11:06
110 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:11:21
111 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – Scott 0:11:23
112 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:26
113 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:11:26
114 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:11:27
115 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:11:47
116 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:11:47
117 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:11:53
118 Christian Knees (GER) Team Sky 0:11:55
119 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:11:57
120 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:11:57
121 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:11:57
122 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:11:57
123 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:11:57
124 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:11:57
125 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:11:57
126 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:11:57
127 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:57
128 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:12:04
129 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:12:04
130 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:04
131 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:12:04
132 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:12:08
133 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:12:10
134 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:12:10
135 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:12:10
136 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:12:10
137 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:12:10
138 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:12:10
139 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:12:10
140 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:10
141 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:10
142 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:12:10
143 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:10
144 Rafael Ferreira Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:10
145 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:12:10
146 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:24
147 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:12:33
148 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:12:33
149 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:12:33
150 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:12:38
151 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:38
152 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:12:43
153 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:12:43
154 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:12:43
155 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:12:46
156 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:12:46
157 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:12:50
158 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:12:50
159 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:12:50
160 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:12:50
161 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:12:50
162 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:12:50
163 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:12:50
164 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:12:55
165 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:12:55
166 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:12:55
167 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:12:55
168 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:55
169 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:55
170 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:12:59
171 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:13:04
172 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:13:04
173 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:13:06
174 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:13:14
175 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:13:46
176 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:13:49
177 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:13:49
178 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:49
179 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:49
180 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:49
181 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:13:53
182 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:13:53
183 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:13:53
184 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:13:53
185 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:14:10
186 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:14:15
187 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:14:18
188 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:14:31
189 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:14:31
190 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:15:12
191 José Isidro Maciel Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:47
DNF Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data
DNS John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 Chris Froome (GBr) Team Sky 18:07:10
2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:10
3 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:00:11
4 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:13
5 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:00:23
6 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:36
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:49
8 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:50
9 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:01:09
10 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:13
11 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:28
12 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:37
13 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:40
14 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:01:43
15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:53
16 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 0:01:56
17 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:02:09
18 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:02:19
19 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:02:23
20 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:02:29
21 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:02:35
22 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:02:38
23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:42
24 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:45
25 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:52
26 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:03:10
27 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:23
28 Luis León Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:03:24
29 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:04:12
30 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:04:14
31 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:04:18
32 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:04:20
33 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:04:23
34 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:30
35 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:04:57
36 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:06:11
37 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:06:36
38 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:07:52
39 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:08:15
40 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:47
41 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:09:14
42 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:09:27
43 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:09:30
44 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:09:43
45 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:10:04
46 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:10:05
47 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:32
48 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:10:55
49 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:11:15
50 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:11:58
51 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:12:17
52 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:12:19
53 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:12:25
54 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:13:27
55 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:13:32
56 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:13:40
57 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:48
58 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:53
59 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:02
60 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:14:18
61 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:14:18
62 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:14:19
63 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:14:55
64 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:14:59
65 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:15:34
66 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:15:47
67 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:16:02
68 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:16:30
69 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:40
70 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:16:56
71 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:14
72 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:28
73 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:18:43
74 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:19:02
75 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:08
76 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:39
77 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:19:51
78 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:20:07
79 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:20:09
80 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:20:12
81 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:20:14
82 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:31
83 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:21:07
84 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:21:09
85 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:22:03
86 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:07
87 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:22:34
88 Christian Knees (GER) Team Sky 0:22:39
89 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:22:41
90 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:22:43
91 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:08
92 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:23:09
93 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:23:09
94 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:18
95 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:23:27
96 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:23:30
97 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:31
98 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:23:32
99 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:23:33
100 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:11
101 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:24:12
102 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:24:22
103 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:24:45
104 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:24:48
105 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:24:49
106 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:25:07
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:25:15
108 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:25:15
109 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:25:16
110 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:27
111 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:25:27
112 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:25:46
113 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:26:15
114 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:26:41
115 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:26:41
116 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:27:11
117 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:27:11
118 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:27:13
119 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:27:19
120 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:27:30
121 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:27:35
122 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:27:50
123 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – Scott 0:28:20
124 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:28:29
125 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:33
126 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:28:44
127 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:29:05
128 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:29:17
129 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:29:27
130 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:29:48
131 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:30:29
132 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:30:40
133 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:30:45
134 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:30:59
135 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:31:15
136 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:31:20
137 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:31:30
138 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:31:34
139 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:31:35
140 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:31:40
141 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:31:40
142 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:31:49
143 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:32:09
144 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:32:19
145 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:32:23
146 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:32:36
147 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:33:06
148 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:33:09
149 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:33:14
150 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:33:18
151 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:33:20
152 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:33:21
153 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:33:23
154 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:33:41
155 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:33:42
156 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:33:58
157 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:33:59
158 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:34:16
159 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:34:24
160 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:34:28
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:34:43
162 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:35:08
163 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:35:11
164 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:35:14
165 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:35:18
166 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:35:19
167 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:35:21
168 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:35:31
169 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:36:18
170 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:36:30
171 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:36:42
172 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:37:29
173 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:37:31
174 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:37:37
175 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:37:38
176 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:38:01
177 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:38:11
178 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:38:21
179 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:38:21
180 José Isidro Maciel Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:38:25
181 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:38:37
182 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:38:59
183 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:40:19
184 Rafael Ferreira Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:40:27
185 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:41:50
186 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:41:54
187 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:42:55
188 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:42:55
189 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:44:06
190 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:45:03
191 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:47:38

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
teoś
teoś

Se pozwolę wkleić komentarz, który wysmażyłem wcześniej na inne stronie: Fatalnie jest ta Vuelta pokazywana, fatalnie. Jacyś Francuzi niby to organizują, nie wiem jaka telewizja to wszystko obsługuje, ale jest beznadziejna, nic dzisiaj nie było widać, kamera z motocykla pokazywała pustą jezdnię, a kolarze za zakrętem. Może coś przegapiłem, ale nie przypominam sobie żeby pokazywano kto tam z grupy Froome’a odpadał, kto dojechał drugi za Łucenką nic, dopiero jak wjeżdżali na metę coś można było zobaczyć. Jakość obrazu też bardzo kiepska, tnie się, jakieś kwadraty, to hd też jakieś takie biedne mi się wydaje. Ogólnie dziadostwo, chyba rzeczywiście Zachód się sypie, bo nawet wyścigu kolarskiego w XXI wieku nie potrafią dobrze pokazać, TVP robi to lepiej, ojciec Rydzyk jakby miał pokazywać Vueltę też by to pewnie zrobił lepiej. Żenada.