Theo Reinhardt (Niemcy) wygrał trzeci etap wyścigu Mazovia Tour. Liderem pozostał Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji).

W przedostatnim dniu na kolarzy walczących o prymat w Wyścigu Dookoła Mazowsza czekał etap ze startem i metą w Odrzywole. Do pokonania mieli łącznie 165 kilometrów.

Pierwsza godzina ścigania była bardzo szybka, co uniemożliwiło zawiązanie się udanej akcji. W ucieczkę zabrało się ostatecznie 13. kolarzy, wśród których byli między innymi Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów), Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice), Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji), Michał Podlaski (Voster Uniwheels) czy Bartłomiej Matysiak (Hurom).

Jednak peleton nie był skory do puszczania tak mocnego odjazdu i utrzymywał dystans około dwóch minut. Już 70 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. W kolejną akcję zabrał się między innymi Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice). Mocna praca Wibatechu spowodowała jednak, że na metę w Odrzywole wpadł cały peleton. Niestety na ostatnim kilometrze nie obyło się bez kraksy.

Najlepiej w takiej sytuacji odnalazł się reprezentant Niemiec Theo Reinhardt, który mógł się cieszyć z etapowego zwycięstwa. Drugi finiszował Alois Kankovsky (Elkov – Author), a trzeci Emils Liepins (Rietumu Banka Riga). Tuż za podium uplasował się Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji).

Liderem pozostał Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji).

Pełne wyniki.

Poprzedni artykułRafał Majka: „Obym tylko miał w Tour de Pologne szczęście”
Następny artykułPeter Sagan: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by wygrać etap”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments