24 lipca w Warszawie rozpocznie się 62. edycja Wyścigu dookoła Mazowsza. Impreza będzie trwać 4 dni.

Wyścig zainauguruje prolog na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Techniczna trasa liczyć będzie 2,4 kilometra. W kolejnych dniach na kolarzy czekają etapy ze startu wspólnego: w Teresinie (168 km), Grodzisku Mazowieckim (166 km) i Kozienicach (168 km). Zwycięzcę wyścigu poznamy 27 lipca.

Szczegóły trasy

W Wyścigu dookoła Mazowsza wystartuje 9 polskich zespołów, w tym CCC Development Team. 24 lipca w stolicy Polski pojawią się także m.in. kolarze grup z Czech, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Estonii, Słowacji, Rosji i Litwy. Na starcie stanie około 140 zawodników.

Rok temu triumfował Szymon Sajnok, który wygrał prolog oraz pierwszy i drugi etap. W tegorocznej edycji nie będzie bronić tytułu, gdyż na starcie zabraknie CCC Team. Z powodu kontuzji nie wystartuje także zwycięzca sprzed dwóch lat, Alois Kankovsky.

Najważniejsza będzie rywalizacja o żółtą koszulkę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Organizatorzy przygotowali także trykoty dla najaktywniejszego kolarza, najlepszego kolarza do lat 23 oraz najlepszego sprintera.

Oprócz wyścigu zaliczanego do cyklu Europe Tour odbędą się także imprezy towarzyszące. Będą to etapowy wyścig Mazovia Masters dla amatorów oraz wyścig dla młodzików i juniorek młodszych pn. Mini Mazovia Tour. Ostatniego dnia w Kozienicach rozegrane zostaną Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego.

źródło: mazovia-team.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments