Poznaliśmy siedem nazwisk, które stworzą reprezentację Polski w tegorocznej, siedemdziesiątej szóstej edycji najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu – Tour de Pologne (3 – 9 sierpnia).

Mocnym nazwiskiem w składzie jest bardzo dobrze prezentujący się w tym sezonie Maciej Paterski. Kolarz drużyny Wibatech Merx Wrocław odniósł kilka zwycięstw na arenie krajowej – wygrał dwa etapy w wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz dwa etapy w Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala i klasyfikację generalną.

W składzie znalazł się również srebrny medalista mistrzostw Polski w Ostródzie Paweł Cieślik, który co prawda w tym roku nie wygrywał, ale wie, na czym polega ściganie w naszym narodowym wyścigu. W poprzednim roku zajął czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nie można zapominać również o weteranie Wyścigu dookoła Polski Marku Rutkiewiczu, który w 2004 roku wygrał etap, a w 2009 roku był najlepszym góralem.

Poprzednia edycja Tour de Pologne padła łupem Michała Kwiatkowskiego (Team Sky, obecnie Team INEOS), a najwyżej sklasyfikowanym kolarzem z reprezentacji Polski był Maciej Paterski – 69. lokata.

Pełny skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne 2019: 

Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx Wrocław), Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław), Paweł Cieślik (Wibatech Merx Wrocław), Paweł Franczak (Voster ATS), Adrian Kurek (Hurom BDC), Jakub Kaczmarek (Hurom BDC) oraz Szymon Rekita – (Leopard Pro Cycling).