FOTO/PHOTO: J. A. MIGUELEZ.

Jedni nie odetchnęli jeszcze po emocjach związanych z Wielką Pętlą, inni odliczają już dni do rozpoczęcia gorącej i wybuchowej jak hawajskie wulkany Vuelty. Na szczegółową analizę trasy i listy startowej dopiero przyjdzie czas, jednak warto zwrócić uwagę na niedawno wprowadzone przez organizatorów wyścigu zmiany w przebiegu mniej i bardziej kluczowych etapów.

Ponieważ obraz wart jest tysiąc słów, organizatorzy Vuelta a Espana nie bawili się w zbędne konferencje prasowe czy inne metody werbalnego komunikowania wprowadzonych zmian, zamiast tego aktualizując profile zmodyfikowanych odcinków na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

Do najistotniejszych i niekoniecznie pozytywnych zmian należy skrócenie etapu jazdy indywidualnej na czas o 1800 metrów, usunięcie Alto de los Villares de Jaen (Puerto Viejo) bezpośrednio poprzedzającego kończący etap podjazd Sierra de la Pandera i zmiana strony, od której pokonywane będzie ostatnie wzniesienie odcinka w Sierra Nevada (Alto Hoya de la Mora).

Od innej strony pokonywany będzie także Collado Bermejo, jednak ta zmiana powinna wprowadzić więcej pikanterii do etapu, który teraz kończyć się będzie trudniejszym, bardziej technicznym zjazdem.

Porównanie oryginalnych i zaktualizowanych profili tegorocznej Vuelty podejrzeć można w tweecie zawsze spostrzegawczego Lasterketa Burua.

72. edycja wyścigu Vuelta a Espana rozgrywana będzie od 19 sierpnia do 10 września.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments