Fot. © Unipublic/Photogomez Sport

W sprawie nieprawidłowego wyniku kontroli antydopingowej Chrisa Froome`a (Team Sky) podczas wyścigu Vuelta a España 2017, zabrał głos jego organizator. Unipublic nawołuje do zachowania wyjątkowej ostrożności w tej sprawie. 

W związku z dzisiejszą wiadomością o niekorzystnym wyniku kontroli antydopingowej Chrisa Froome`a podczas La Vuelty 2017, Unipublic, pragnie zakomunikować, że poczeka na oficjalne wnioski Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w tej sprawie.

Jednostka nadzorująca wszczęła śledztwo w tej sprawie, a organizator La Vuelty jest wyjątkowo ostrożny i jednocześnie ma nadzieję, że zostanie rozwiązana najszybciej, jak jest to możliwe

– czytamy w oświadczeniu Unipublic.

W sprawie zabrał głos również Pedro Delgado, dwukrotny zwycięzca hiszpańskiego wielkiego touru. Sam podczas Tour de France 1998 wpadł na stosowaniu probenecidu, ale uniknął kary, ponieważ substancja ta nie znajdowała się wówczas na liście UCI, a jedynie w zestawieniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

To jest substancja [salbutamol] używana do leczenia astmy, a powszechnie wiadomo, że Chris Froome na nią cierpi i ma pozwolenie na jej zażywanie. Jeśli Froome zostanie pozbawiony zwycięstwa w hiszpańskiej Vuelcie będzie bardzo smutno, chociaż uważam, że nie będzie miało to wpływu na przyszły sezon

– powiedział Delgado w wywiadzie dla Radia Marca.

Mniej pobłażliwie w stosunku do lidera Team Sky wypowiedział się Vincenzo Nibali, który przebywa obecnie na zgrupowaniu drużyny Bahrain-Merida w Chorwacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments