Kristof Ramon / Trek-Segafredo

Startem w Clasica San Sebastian doświadczony Bask zakończy dwudziestoletnią karierę. Marka Trek postanowiła uhonorować doświadczonego zawodnika specjalnie przygotowanym rowerem.

Kristof Ramon / Trek-Segafredo

Nowy Trek Madone Zubeldia otrzymał tuż przed startem ostatniego etapu Tour de France. Kolarz Trek – Segafredo w niedzielny wieczór ukończył po raz szesnasty Wielką Pętlę i w tym czasie pięciokrotnie meldował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Hiszpański góral doskonale sprawdzał się także w roli pomocnika na najtrudniejszych etapach.

Kristof Ramon / Trek-Segafredo

Specjalnie przygotowany Trek Madone zawiera małe detale które przypominają najważniejsze osiągnięcia Zubeldii z całego życia – ukończenie szesnastokrotnie Tour de France, dwunastokrotnie Vuelta a España i raz Giro d’Italia, a przede wszystkim trwającą dwadzieścia lat zawodową karierę.

Kristof Ramon / Trek-Segafredo

Ostatnim startem Baska będzie Clasica San Sebastian, które odbędzie się 29. lipca. Trasa wyścigu będzie przebiegać praktycznie kilka ulic od rodzinnego domu Zubeldii i wydaje się, że to najlepsza okazja na pożegnanie się z zawodowym peletonem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments