Bahrain-Merida / Luca Bettini/BettiniPhoto©2016

Jeden z najważniejszych pomocników Iona Izagirre w zespole Bahrain-Merida nie zdoła wyleczyć kontuzji odniesionej w Tour de Slovenie.

Białorusin uczestniczył w kraksie na drugim etapie wyścigu w Słowenii. Kolarz nie ukończył zmagań i został przewieziony do szpitala na dokładniejsze badania. Niestety prześwietlenia wykazały skomplikowane złamanie kości udowej, które wymagało operacji.

Po powrocie ze szpitala nasz lekarz drużynowy, Marjan Koršič, przekazał nam, że Kanstantsin musiał przejść natychmiastową operację. Ma skomplikowane złamanie lewej kości udowej. W najbliższych dniach będziemy w stanie przekazać dokładniejsze informacje na temat rehabilitacji. Niestety konsekwencją kontuzji będzie brak występu w Tour de France. Życzymy Kanstantsinowi szybkiego powrotu do zdrowia, treningów i wyścigów!

– napisał w oświadczeniu zespół Białorusina.

Siutsou był jednym z najważniejszych pomocników Vincenzo Nibalego w tegorocznym Giro d’Italia. Silny zawodnik potrafi nie tylko znakomicie jeździć na czas, ale także wspinać się z najlepszymi – dwukrotnie kończył La Corsa Rosa w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W Tour de France na wsparcie Białorusina liczył Ion Izagirre, który debiutuje w roli lidera ekipy na Wielkim Tourze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments