fot. Katusha

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że 37-letni Sycylijczyk, Giampaolo Caruso, został zawieszony na dwa lata z powodu pozytywnego wyniku kontroli antydopingowej przeprowadzonej w marcu 2012 roku. W związku z tym, że próbkę B przebadano w sierpniu 2015 roku, Włoch będzie mógł wrócić do ścigania za nieco ponad dwa miesiące. 

W oświadczeniu UCI czytamy, że wszystkie wyniki Caruso w okresie od 27 marca 2012 roku, czyli od dnia, w którym wykryto u niego stosowanie EPO, do 31 grudnia 2012 roku zostały wymazane. Ale już zwycięstwo w wyścigu Mediolan-Turyn z 2014 roku i czwarte miejsce Liège-Bastogne-Liège – nie.

Gampaolo Caruso został profesjonalnym kolarzem w 2002 roku. Już w swoim drugim sezonie kariery zawodowca został zawieszony na pół roku za stosowanie nandrolonu – leku sterydowego, którym leczy się przede wszystkim osteoporozę, jednak najbardziej znany jest jako środek dopingujący, który wzmacnia masę mięśniową i pozwala trenować bez bólu.

W latach 2010-2015 Caruso ścigał się w barwach Katushy. Nie przypiął numeru startowego do koszulki od ubiegłorocznego wyścigu Tour de France, w którym zajął dziewięćdziesiąte miejsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments