Giampaolo CarusoGiampaolo Caruso (Katusha) w pięknym stylu wygrał dziś klasyk Mediolan-Turyn. Ósme miejsce zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)

Zawodnicy rywalizowali dziś na ponad 190 kilometrowej trasie z dwoma podjazdami w końcówce. Do mety prowadziło wzniesienie pod Supergę (4,85 km; 9,27%), a na starcie stanęło sześciu zawodników CCC Polsat Polkowice i Paweł Poljański w barwach Tinkoff-Saxo.

Pomocnicy Alberto Contadora dyktowali tempo na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach i skasowali ucieczkę dnia. Wszystko rozstrzygnęło się na finałowym podjeździe, gdzie na 2 kilometry przed kreską zaatakował dość nieoczekiwanie Sergiej Chernetsky (Katusha). Rosjanin dojechał do atakującego przed chwilą Diego Rosy (Androni), ale już chwilę później na ich kole byli Contador i Fabio Aru (Astana).

Za ich plecami kręcili jeszcze z niewielką stratą m.in Rinaldo Nocentini (Ag2r La Mondiale), Joaquim Rodriguez, Giampaolo Caruso (Katusha) i Frank Schleck (Trek Factory Racing). Duet dojechał do prowadzących na ostatnim kilometrze. Skontrował jeszcze Caruso, który jako pierwszy zameldował się na linii mety. Drugi był Rinaldo Nocentini, a trzeci Daniel Moreno.

Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice, spisał się ósmy na kresce Davide Rebellin.

Top 10:

1. Giampaolo Caruso (Katusha)
2. Rinaldo Nocentini (AG2R La Mondiale)
3. Dani Moreno (Katusha)
4. Fabio Aru (Astana)
5. Joaquim Rodriguez (Katusha)
6. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
7. Sergei Chernetski (Katusha)
8. Davide Rebellin (CCC Polsat)
9. Frank Schleck (Trek)
10. Mauro Finetto (Neri Sottoli)

 

Fot: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments