Giampaolo CarusoGiampaolo Caruso (Katusha) w pięknym stylu wygrał dziś klasyk Mediolan-Turyn. Ósme miejsce zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)

Zawodnicy rywalizowali dziś na ponad 190 kilometrowej trasie z dwoma podjazdami w końcówce. Do mety prowadziło wzniesienie pod Supergę (4,85 km; 9,27%), a na starcie stanęło sześciu zawodników CCC Polsat Polkowice i Paweł Poljański w barwach Tinkoff-Saxo.

Pomocnicy Alberto Contadora dyktowali tempo na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach i skasowali ucieczkę dnia. Wszystko rozstrzygnęło się na finałowym podjeździe, gdzie na 2 kilometry przed kreską zaatakował dość nieoczekiwanie Sergiej Chernetsky (Katusha). Rosjanin dojechał do atakującego przed chwilą Diego Rosy (Androni), ale już chwilę później na ich kole byli Contador i Fabio Aru (Astana).

Za ich plecami kręcili jeszcze z niewielką stratą m.in Rinaldo Nocentini (Ag2r La Mondiale), Joaquim Rodriguez, Giampaolo Caruso (Katusha) i Frank Schleck (Trek Factory Racing). Duet dojechał do prowadzących na ostatnim kilometrze. Skontrował jeszcze Caruso, który jako pierwszy zameldował się na linii mety. Drugi był Rinaldo Nocentini, a trzeci Daniel Moreno.

Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice, spisał się ósmy na kresce Davide Rebellin.

Poprzedni artykułActiveJet Team powalczy o kolejne medale mistrzostw Polski
Następny artykułIl Lombardia: Przemysław Niemiec i koledzy gotowi na domowy wyścig