Przemyslaw NiemiecW niedzielę czekają nas trochę podobne emocje do tych, które przeżyliśmy 28 września podczas wyścigu elity mężczyzn na MŚ. Jesienny klasyk dookoła Lombardii to 254 kilometry ścigania, które pokona m.in. Przemysław Niemiec z kolegami z Lampre. Oto jaki skład wystawili Włosi na swój domowy wyścig. 

Ale za nim o personaliach, sprawdźmy co do powiedzenia na temat tego wyścigu ma dyrektor sportowy Lampre-Merida Orlando Maini: –Finałowa część wyścigu stwarza więcej możliwości do jego rozegrania, niż miało to miejsce w poprzednich edycjach. Różnica wysokości jest oczywiście zauważalna, ale będzie także miejsce na zachowanie energii. Biorąc pod uwagę taką charakterystykę, myślę, że decydujący dla losów rywalizacji będzie atak grupki kolarzy. Dla nas ważne będzie, aby jechać wysoko w peletonie z jak największą liczbą zawodników. Myślę, że mamy skład, który jest w stanie sprostać tym zadaniom, dlatego wystartujemy z Como z dużymi nadziejami. 

Il Lombardia 2014 wystartuje z włoskiego miasta Como, a meta będzie w Bergamo. Kolarze zmierzą się z następującymi podjazdami:  Madonna del Ghisallo, Colle dei Pasta, Colle Gallo, Ganda, Bracca, Berbenno oraz Bergamo Alta.

Część drużyny w piątek rano pojedzie wraz z dyrektorem sportowym na rekonesans trasy. Oprócz Przemka Niemca z nową trasą “wyścigu spadających liści” zapoznają się Rui Costa, Nelson Oliveira i Matteo Bono.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska