ActiveJetMistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn będą ostatnim startem ActiveJet Team w tym sezonie. W Opatówku i Godzieszach Wielkich nasi zawodnicy powalczą o kolejne medale w swoim dorobku. 

Do startu w Mistrzostwach Polski kolarze przygotowywali się na Majorce pod okiem trenera Jakuba Pieniążka. W tym sezonie nie było wielu okazji do trenowania wspólnej jazdy na rowerach czasowych, więc kilka dni wspólnych treningów powinno pozytywnie przełożyć się na wynik.

Mikrocykl przygotowawczy przeprowadziliśmy niemal w całości na rowerach czasowych. Wprowadziliśmy lekkie zmiany w pozycji aerodynamicznej, co powinno dobrze wpłynąć na wynik. Kluczowym elementem były treningi z zastosowaniem treningu interwałowego z obciążeniem odpowiadającym mocom startowym. Wykonaliśmy także jeden przejazd testowy na dystansie 40 kilometrów, w płaskim terenie, z maksymalnym obciążeniem. Teraz pozostaje już regeneracja do samego startu – tłumaczył Jakub Pieniążek.

W wyścigu dwójkami na czas, który odbędzie się w piątek, ActiveJet Team wystawi dwa duety. Pierwszy z nich to Łukasz Bodnar i Paweł Brylowski. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski z pewnością należą do grona faworytów do medalu również w tym roku. W drugiej parze pojadą Paweł Franczak i Tomasz Mickiewicz. Całą czwórka wystartuje w niedzielę w wyścigu drużynowym.

Nasze przygotowania przebiegły pomyślnie. Oprócz pierwszego dnia, gdy padał deszcz, przez pozostały okres mieliśmy bardzo dobrą pogodę. Po krótkim wprowadzeniu na rowerach szosowych, kolejne dni były już przeznaczone na rowery czasowe. Staraliśmy się jak najlepiej zgrać w drużynie i wygląda to nieźle. Z optymizmem patrzymy na ten wyścig. Jeśli dyspozycja dnia dopisze, to będziemy walczyć o najwyższe laury – zapowiedział Paweł Brylowski.

Jazda dwójkami na czas odbędzie się na dystansie 30,2 kilometra. Wyścig drużynowy, na trasie nieco dłuższej, liczącej równe 40 kilometrów.

Źródło: ActiveJet Team