giampaolo_carusoWłoch Giampaolo Caruso z Ceramica Flaminia, przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata. Zespół ma nadzieję, że weźmie udział w przyszłorocznym  Giro d’Italia.

“Cieszę się, że miałem propozycje podpisania umowy na przyszły rok z ekipami Pro Tour. Ale zawsze czułem się dobrze w Ceramica Flaminia i tu zostaje” – powiedział Caruso.

W tym roku Caruso wygrał dwa etapy oraz klasyfikację generalną wyścigu Brixia Tour. W przyszłym roku zespół ma nadzieję otrzymać zaproszenie na Giro d’Italia.

“Każdy chciałby pokazać się z dobrej strony w Giro. Jeśli zostaniemy zaproszeni, postaram się wykorzystać szansę i powalczyć szczególnie na górskich etapach.” – dodał.

Caruso w 2006 roku ukończył Giro na 12 pozycji.

W zespole Ceramica Flaminia od nowego sezonu będzie jeździł Riccardo Ricco, który kontrakt podpisał do czerwca 2011 roku. On będzie faworytem drużyny do zwycięstw etapowych podczas Giro. W 2008 roku zwyciężył dwa etapy tego wyścigu oraz był drugi w klasyfikacji generalnej. Jednak jak się później okazało, wspomagał się niedozwolonymi środkami. Po 20-to miesięcznej karze Ricco powróci do ścigania 18 marca 2010.

RCS Sport, organizator Giro o przyznaniu dzikich kart poinformuje w styczniu.

Foto:www.ciclonet.it

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments