Rafał RatajczykDwóch czołowych polskich kolarzy torowych, Rafał Ratajczyk i Kamil Kuczyński, miało pozytywne wyniki testów antydopingowych podczas wrześniowych mistrzostw kraju w Pruszkowie.

W próbce pobranej od Rafała Ratajczyka została wykryta efedryna, a w próbce pobranej od Kamila Kuczyńskiego glukokortykosteroid o nazwie methyloprednisolone – poinformował w przesłanym PAP komunikacie dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski. Dodał, że próbki B potwierdziły wyniki analiz próbek A.

Ratajczyk to jedyny polski kolarz torowy, który w ostatnich latach stawał na podium mistrzostw świata – w wyścigu punktowym (2006) i w scratchu (2007). Kuczyński był m.in. mistrzem Europy w sprincie drużynowym z 2005 roku. Obaj startowali w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Komisja dyscyplinarna PZKol. zajmie się ich sprawą najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Grozi im dwuletnia dyskwalifikacja.

Rafał Ratajczyk ścigał się także na szosie.
.
Źródło: PAP
Foto: naszosie.pl
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
żeras
żeras

To straszne! Prezes Walkiewicz nie będzie już miał czym uzasadniać swoich przekrętów przy budowie toru w Pruszkowie! Jego “towary” eksportowe na dopingu???!!! A Maja po zdobyciu medalu olimpijskiego miała problem ze znalezieniem sponsora!!! ŻENADA!!!