W ubiegłym tygodniu, kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice podpisał utytułowany kolarz torowy, brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w kolarstwie torowym – Rafał Ratajczyk.

Jest on kolarzem zawodowym od 2005 r. i w swej bogatej karierze torowej sięgnął po wiele tytułów m.in. był 2-krotnym medalistą mistrzostw świata, zdobywcą Pucharu Świata w scratchu, złotym medalistą mistrzostw Europy w 2009 r. we wieloboju średniodystansowym (omnium) zdobytym w Gandawie i v-ce mistrzem Europy w tej samej konkurencji na mistrzostwach w Alkmaar w 2007 r. Na ostatnich mistrzostwach Europy które odbyły się w Pruszkowie w hali BGŻ Arena Rafał Ratajczyk wywalczył w konkurencji dla najwszechstronniejszych, wieloboju (omnium) kolejny, tym razem, medal brązowy.

Jako kolarz torowy miał również kontakt z kolarstwem szosowym i wielokrotnie brał udział w wyścigach szosowych. W latach 2005-2006 był zawodnikiem zawodowych grup kolarskich, najpierw w PSB Atlas Orbea a następnie w MBK-Cycles-Scout.

Jak powiedział dyr. sportowy ekipy, Piotr Wadecki, podpisanie kontraktu z Rafałem Ratajczykiem kończy etap kompletowaniu składu ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2011.

W sezonie 2011 ekipa będzie występowała w składzie:
Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Paweł Charucki,  Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Błażej Janiaczyk, Tomasz Marczyński, Tomasz Kiendyś, Mariusz Witecki,  Marek Rutkiewicz, Tomasz Smoleń, Andre Schulze, Rafał Ratajczyk, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak i  Kamil Zieliński.

Foto: Paweł (naszosie.pl)