fot. Route du Sud

Włoch z Team Sky wygrał drugi etap francuskiego wyścigu. Liderem pozostał Julien Loubet (Armee de Terre).

Drugiego dnia kolarze mieli do pokonania 174km z Espace Loisirs Sor et Agout do Saramon. Na trasie czekały dwie premie górskie, ale spodziewany był finisz z peletonu. Końcówka była jednak dość ciężka – ostatnie 700m miało około 3% nachylenia.

Ucieczkę dnia stworzyli Miles Scotson (BMC), David Menut (HP BTP – Auber93) i Pello Olaberria (Euskadi Basque Country – Murias). Tym razem peleton pilnował harcowników i nie pozwolił im na zbyt dużą przewagę. 25km przed metą niezadowolony z tempa nadawanego przez kolegów Scotson postanowił spróbować solowej akcji. Mistrz Australii dość łatwo odjechał od rywali.

Menut i Olaberria zostali doścignięci 5km dalej. Kolarz BMC Racing Team ładnie pracował i różnica malała dość wolno. Silny peleton nie pozwolił mu jednak na radość i dogonił dzielnego mistrza Australii zaledwie 2km przed finiszem. W pojedynku sprinterów najmocniejszy był Elia Viviani (Team Sky).

Drugi był Carlos Barbero (Movistar), a trzeci Lorrenzo Manzin (FDJ). Liderem pozostał Julien Loubet (Armee de Terre).

Wyniki drugiego etapu:

1 VIVIANI Elia (ITA) SKY les 173,8 km en 4h15’08” (moy. 40,872 km/h) (b : 10”)
2 BARBERO Carlos (ESP) MOV à 00” (b : 6”)
3 * MANZIN Lorrenzo (FRA) FDJ ” (b : 4”)
4 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC ”
5 * COQUARD Bryan (FRA) DEN ”
6 * VENTURINI Clement (FRA) COF ”
7 VAN ASBROECK Tom (BEL) CDT ”
8 VEREECKEN Nicolas (BEL) RLM ”
9 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
10 WIPPERT Wouter (NED) CDT ”
11 GRIVKO Andrey (UKR) AST ”
12 TRONET Steven (FRA) ADT ”
13 * GERTS Floris (NED) BMC ”
14 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM ”
15 * VERMEULEN Emiel (BEL) RLM ”
16 * LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CJR ”
17 * FOURNIER Marc (FRA) FDJ ”
18 * MCLAY Daniel (GBR) FVC ”
19 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
20 * CARDIS Romain (FRA) DEN ”
21 ROJAS Jose (ESP) MOV ”
22 ARROYO DURAN David (ESP) CJR ”
23 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB ”
24 ZEITS Andrey (KAZ) AST ”
25 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
26 HERRADA Jose (ESP) MOV ”
27 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”
28 POULHIES Stéphane (FRA) ADT ”
29 * LEDANOIS Kevin (FRA) FVC ”
30 * GESBERT Elie (FRA) FVC ”
31 * VALGREN ANDERSEN Michael (DEN) AST ”
32 FEILLU Brice (FRA) FVC ”
33 * PACHER Quentin (FRA) DMP ”
34 ELISSONDE Kenny (FRA) SKY ”
35 * TOUZE Damien (FRA) AUB ”
36 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
37 RAIBAUD Jimmy (FRA) ADT ”
38 LOUBET Julien (FRA) ADT ”
39 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS ”
40 GUILLEMOIS Romain (FRA) DEN ”
41 DILLIER Silvan (SUI) BMC ”
42 * KOZHATAYEV Bakhtiyar (KAZ) AST ”
43 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
44 * MOSCON Gianni (ITA) SKY ”
45 CANAL Fabien (FRA) ADT ”
46 * SENNI Manuel (ITA) BMC ”
47 MATE MARDONES Luis Angel (ESP) COF ”
48 MORENO Daniel (ESP) MOV ”
49 * CARAPAZ Richard (ECU) MOV ”
50 * ARCAS Jorge (ESP) MOV ”
51 FEILLU Romain (FRA) AUB ”
52 * BIDARD François (FRA) ALM ”
53 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR ”
54 FINETTO Mauro (ITA) DMP ”
55 * CHEVRIER Clement (FRA) ALM ”
56 * ZABALA LOPEZ Josu (ESP) CJR ”
57 * LEVEAU Jérémy (FRA) RLM ”
58 * VINCENT Léo (FRA) FDJ ”
59 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
60 * KORSÆTH Truls (NOR) AST ”
61 EL FARES Julien (FRA) DMP ”
62 PICHOT Alexandre (FRA) DEN ”
63 MOLINA CANET Antonio (ESP) CJR ”
64 HENAO MONTOYA Sergio Luis (COL) SKY ”
65 CHERNETSKI Sergei (RUS) AST ”
66 GONZALEZ Aitor (ESP) EUS ”
67 * ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
68 EDET Nicolas (FRA) COF ”
69 SEPULVEDA Eduardo (ARG) FVC ”
70 SMUKULIS Gatis (LAT) DMP ”
71 BUTLER Christopher (USA) CJR ”
72 RIBLON Christophe (FRA) ALM ”
73 SANCHEZ GONZALEZ Samuel (ESP) BMC ”
74 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
75 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
76 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF ”
77 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
78 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS ”
79 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) CJR ”
80 * LEBRETON Kevin (FRA) ADT ”
81 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
82 * SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
83 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
84 URAN Rigoberto (COL) CDT ”
85 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP ”
86 * PETERS Nans (FRA) ALM ”
87 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUS ”
88 BAGOT Yoann (FRA) COF ”
89 VOECKLER Thomas (FRA) DEN ”
90 SLAGTER Tom-Jelte (NED) CDT ”
91 THOMAS Geraint (GBR) SKY ”
92 MAINARD Jerome (FRA) ADT ”
93 * OURSELIN Paul (FRA) DEN ”
94 BERARD Julien (FRA) ALM ”
95 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
96 * MENUT David (FRA) AUB ” (b : 3”)
97 POELS Wout (NED) SKY ”
98 * THOMAS Benjamin (FRA) ADT à 17”
99 GENE Yohann (FRA) DEN à 21”
100 * VLIEGEN Loïc (BEL) BMC à 24”
101 STANNARD Ian (GBR) SKY ”
102 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB à 35”
103 CALLEEUW Joeri (BEL) RLM ”
104 GOLAS Michal (POL) SKY ”
105 BENNATI Daniele (ITA) MOV ”
106 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP à 55”
107 * POUILLY Félix (FRA) RLM à 01’32”
108 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) DEN à 01’34”
109 * BENITO DIEZ Miguel Angel (ESP) CJR ”
110 * SCOTSON Miles (AUS) BMC à 01’39” (b : 6”)
111 * CARRETERO Hector (ESP) MOV à 01’57”
112 CLARKE William (AUS) CDT à 02’04”
113 JARRIER Benoit (FRA) FVC à 02’06”
114 LE BON Johan (FRA) FDJ ”
115 PICHON Laurent (FRA) FVC ”
116 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ ”
117 SCULLY Tom (NZL) CDT à 02’24”
118 STALNOV Nikita (KAZ) AST à 03’23”
119 ROLLAND Pierre (FRA) CDT ”
120 * OLABERRIA ARRUABARRENA Pello (ESP) EUS à 05’36” (b : 3”)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 LOUBET Julien (FRA) ADT les 350,4 km en 8h46’47” (moy. 39,91 km/h)
2 DILLIER Silvan (SUI) BMC à 24”
3 FINETTO Mauro (ITA) DMP à 32”
4 ARROYO DURAN David (ESP) CJR à 36”
5 FEILLU Brice (FRA) FVC ”
6 ELISSONDE Kenny (FRA) SKY ”
7 MATE MARDONES Luis Angel (ESP) COF ”
8 * CARAPAZ Richard (ECU) MOV ”
9 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
10 GUILLEMOIS Romain (FRA) DEN à 01’23”
11 ROY Jérémy (FRA) FDJ à 01’25”
12 * CHEVRIER Clement (FRA) ALM ”
13 SMUKULIS Gatis (LAT) DMP à 03’36”
14 TRONET Steven (FRA) ADT à 06’10”
15 ROJAS Jose (ESP) MOV ”
16 * LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CJR ”
17 * VENTURINI Clement (FRA) COF ”
18 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”
19 * VALGREN ANDERSEN Michael (DEN) AST ”
20 * TOUZE Damien (FRA) AUB ”
21 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB ”
22 * PACHER Quentin (FRA) DMP ”
23 HERRADA Jose (ESP) MOV ”
24 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
25 ZEITS Andrey (KAZ) AST ”
26 * MOSCON Gianni (ITA) SKY ”
27 * KOZHATAYEV Bakhtiyar (KAZ) AST ”
28 * SENNI Manuel (ITA) BMC ”
29 * LEDANOIS Kevin (FRA) FVC ”
30 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
31 MORENO Daniel (ESP) MOV ”
32 * KORSÆTH Truls (NOR) AST ”
33 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR ”
34 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
35 HENAO MONTOYA Sergio Luis (COL) SKY ”
36 * BIDARD François (FRA) ALM ”
37 CANAL Fabien (FRA) ADT ”
38 RAIBAUD Jimmy (FRA) ADT ”
39 RIBLON Christophe (FRA) ALM ”
40 * ARCAS Jorge (ESP) MOV ”
41 SANCHEZ GONZALEZ Samuel (ESP) BMC ”
42 EDET Nicolas (FRA) COF ”
43 CHERNETSKI Sergei (RUS) AST ”
44 * ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
45 MOLINA CANET Antonio (ESP) CJR ”
46 * ZABALA LOPEZ Josu (ESP) CJR ”
47 POELS Wout (NED) SKY ”
48 THOMAS Geraint (GBR) SKY ”
49 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
50 SEPULVEDA Eduardo (ARG) FVC ”
51 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUS ”
52 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF ”
53 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP ”
54 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) CJR ”
55 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
56 BUTLER Christopher (USA) CJR ”
57 URAN Rigoberto (COL) CDT ”
58 SLAGTER Tom-Jelte (NED) CDT ”
59 BAGOT Yoann (FRA) COF ”
60 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
61 VOECKLER Thomas (FRA) DEN à 06’10”
62 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
63 MAINARD Jerome (FRA) ADT ”
64 BERARD Julien (FRA) ALM ”
65 * LEBRETON Kevin (FRA) ADT à 06’27”
66 GENE Yohann (FRA) DEN à 06’40”
67 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB à 06’45”
68 * GERTS Floris (NED) BMC à 08’06”
69 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 08’36”
70 BENNATI Daniele (ITA) MOV à 09’11”
71 ROLLAND Pierre (FRA) CDT à 09’33”
72 GRIVKO Andrey (UKR) AST à 09’55”
73 * PETERS Nans (FRA) ALM ”
74 CALLEEUW Joeri (BEL) RLM à 10’30”
75 * BENITO DIEZ Miguel Angel (ESP) CJR à 11’29”
76 * GESBERT Elie (FRA) FVC à 13’54”
77 VIVIANI Elia (ITA) SKY à 16’26”
78 VAN ASBROECK Tom (BEL) CDT à 16’36”
79 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC ”
80 VEREECKEN Nicolas (BEL) RLM ”
81 * FOURNIER Marc (FRA) FDJ ”
82 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
83 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS ”
84 FEILLU Romain (FRA) AUB ”
85 * VINCENT Léo (FRA) FDJ ”
86 * LEVEAU Jérémy (FRA) RLM ”
87 EL FARES Julien (FRA) DMP ”
88 PICHOT Alexandre (FRA) DEN ”
89 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
90 * OURSELIN Paul (FRA) DEN ”
91 * THOMAS Benjamin (FRA) ADT à 16’53”
92 * VLIEGEN Loïc (BEL) BMC à 17’00”
93 STANNARD Ian (GBR) SKY ”
94 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP à 17’31”
95 JARRIER Benoit (FRA) FVC à 18’42”
96 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ ”
97 LE BON Johan (FRA) FDJ à 18’50”
98 SCULLY Tom (NZL) CDT à 19’00”
99 STALNOV Nikita (KAZ) AST à 19’59”
100 BARBERO Carlos (ESP) MOV à 20’39”
101 * MANZIN Lorrenzo (FRA) FDJ à 20’41”
102 * MENUT David (FRA) AUB à 20’42”
103 * COQUARD Bryan (FRA) DEN à 20’45”
104 WIPPERT Wouter (NED) CDT ”
105 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
106 * MCLAY Daniel (GBR) FVC ”
107 * CARDIS Romain (FRA) DEN ”
108 POULHIES Stéphane (FRA) ADT ”
109 GONZALEZ Aitor (ESP) EUS ”
110 * SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
111 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS ”
112 GOLAS Michal (POL) SKY à 21’20”
113 * OLABERRIA ARRUABARRENA Pello (ESP) EUS à 22’09”
114 * POUILLY Félix (FRA) RLM à 22’17”
115 * SCOTSON Miles (AUS) BMC à 22’18”
116 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) DEN à 22’19”
117 * CARRETERO Hector (ESP) MOV à 22’42”
118 CLARKE William (AUS) CDT à 22’49”
119 PICHON Laurent (FRA) FVC à 22’51”
120 * VERMEULEN Emiel (BEL) RLM à 31’58”