Ster ZLM

Mistrz Holandii wygrał trzeci etap „domowego” wyścigu. Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).

Trzeci dzień ścigania w Ster ZLM Toer stał pod znakiem najdłuższego etapu wyścigu – 209.2km wokół Buchten. Trasa była dość płaska i faworytami byli sprinterzy.

Ucieczkę dnia utworzyło aż dziewięciu kolarzy: Jasper Hamelink (Metec TKH), Joey van Rhee (Destil – Jo Piels), Daan Soete (Telenet Fidea Lions), Robbert de Greef (Baby-Dump Cyclingteam), Mark McNally (Wanty-Groupe Gobert), Loic Chetout (Cofidis), Berden de Vries (Roompot-Nederlandse Loterij), Lukas Spengler (WB Veranclassic Aqua Protect) i Twan van der Brand (Destil – Jo Piels). Etap przebiegł bez większych historii, a peleton zdołał złapać większość harcowników około 35km przed metą.

Jedynie de Greef, McNally i Spengler utrzymywali się przed grupą. Po kilku kilometrach de Greef osłabł i z przodu została para McNally i Spengler. Peleton był jednak zbyt silny i dwójkowa akcja skończyła się 3km przed finiszem. Sprint został przerwany przez kraksę na ostatnim kilometrze, a ostatecznie najszybszy był Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo). Mistrz Holandii powtórzył wczorajszy sukces wyprzedzając Andre Greipela (Lotto-Soudal) i Moreno Hoflanda (Lotto-Soudal). Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 5:12:30
2 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
3 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:00
4 Timothy Dupont (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
5 Kevyn Ista (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
6 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
7 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
8 André Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
9 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
10 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
11 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
12 Corné Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
13 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
14 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
15 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
16 Arvid De Kleijn (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
17 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
18 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
19 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
20 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
21 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
22 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
23 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
24 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
25 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
26 Tim Merlier (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
27 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
28 Toon Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
29 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
30 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
31 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
32 Twan Brusselman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
33 Jim Aernouts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
34 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:00:00
35 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
36 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
37 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:00:00
38 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
39 Jasper De Laat (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
40 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 0:00:00
41 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
42 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
43 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
44 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
45 Rick Ottema (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
46 Quinten Hermans (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
47 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:00
48 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
49 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
50 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
51 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
52 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
53 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
54 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:00:00
55 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
56 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
57 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
58 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
59 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
60 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
61 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:00
62 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
63 Tim Kerkhof (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
64 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
65 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
66 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
67 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
68 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
69 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:00:00
70 Gert-Jan Bosman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
71 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
72 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
73 Justin Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
74 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
75 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
76 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:00:00
77 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
78 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
79 Thijs Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
80 Lukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
81 Patrick Van Der Duin (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
82 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
83 Folkert Oostra (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
84 Twan Van Den Brand (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
85 René Hooghiemster (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
86 Robbert De Greef (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
87 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
88 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
89 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
90 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
91 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
92 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
93 Daan Soete (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
94 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
95 Berden De Vries (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
96 Yannick Detant (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
97 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
98 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:00
99 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
100 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
101 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
102 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:00
103 Dion Beukeboom (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
104 Joey Van Rhee (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
105 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:37
106 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:05:37
107 Gijs Meijer (Ned) Monkey Town Continental Team 0:05:37
108 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:05:37
109 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:37
110 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:37
111 Rens Te Stroet (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:05:37
112 Stan Godrie (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:05:37
113 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:37
114 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:37
115 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
116 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
117 Peter Schulting (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
118 Dries De Bondt (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie (TOP 10):

1 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 9:38:10
2 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 0:00:03
3 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:03
4 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:07
5 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
6 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:09
7 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:11
8 Toon Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
9 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:14
10 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:15

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments