Crédit photo Freddy Guérin - DirectVelo

Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre) wygrał prolog i jest pierwszym liderem Skoda – Tour de Luxembourg. 

2140 metrów mieli do przejechania kolarze na inaugurującym zmagania w Skoda-Tour de Luxembourg prologu. Jedyną trudnością był krótki, brukowany podjazd.

Wśród 14. startujących drużyn mieliśmy jednego Polaka. W składzie Leopard Pro Cycling jechał Szymon Rekita.

Najszybszy okazał się Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre), który pokonał o niespełna sekundę Grega van Avermaeta (BMC Racing Team). Podium etapowe uzupełnił Jempy Drucker (BMC Racing Team).

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) wykręcił czas 3:20:87.

Wyniki prologu:

1 GAUDIN Damien ADT ARMEE DE TE les 2,100 km en 3’00” (moy. 41,89 km/h)
2 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING 03:01 00.00
3 DRUCKER Jempy BMC BMC RACING 03:04 00.03
4 *ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAAN 03:05 00.04
5 *THOMAS Benjamin ADT ARMEE DE TE 03:05 00.04
6 *KIRSCH Alex WVA WB VERANCLA 03:06 00.05
7 *DECLERCQ Benjamin SVB SPORT VLAAN 03:06 00.05
8 DELFOSSE Sébastien WVA WB VERANCLA 03:08 00.07
9 *VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAAN 03:08 00.07
10 PASQUALON Andrea WGG WANTYGROUPE 03:08 00.08
11 DUIJN Huub VWC VERANDA’S W 03:08 00.08
12 *VAN HOOYDONCK Nath BMC BMC RACING 03:08 00.08
13 LIGTHART Pim RNL ROOMPOT NED 03:09 00.08
14 DE VRIES Berden RNL ROOMPOT NED 03:09 00.08
15 *WIRTGEN Tom LPC LEOPARDPRO 03:09 00.09
16 BAGOT Yoann COF COFIDIS,SOL 03:10 00.09
17 *MEURISSE Xandro WGG WANTYGROUPE 03:10 00.10
18 *FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAAN 03:11 00.10
19 *FREIENSTEIN Raphael LKH TEAM LOTTO- 03:11 00.10
20 CANAL Fabien ADT ARMEE DE TE 03:11 00.11
21 *NÕMMELA Aksel LPC LEOPARDPRO 03:11 00.11
22 *JEPPESEN Andreas Hy TVC TEAM VELOCO 03:11 00.11
23 *BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO-VI 03:12 00.11
24 VAN MELSEN Kevin WGG WANTYGROUPE 03:12 00.12
25 *TUSVELD Martijn RNL ROOMPOT NED 03:12 00.12
26 *VLIEGEN Loic BMC BMC RACING 03:12 00.12
27 LOUBET Julien ADT ARMEE DE TE 03:12 00.12
28 ELMIGER Martin BMC BMC RACING 03:12 00.12
29 EDET Nicolas COF COFIDIS,SOL 03:13 00.12
30 *STACCHIOTTI Riccard NIP NIPPO-VINI 03:13 00.12
31 *PONS Gaetan LPC LEOPARDPRO 03:13 00.13
32 *FEILLU Brice FVC FORTUNEO-VI 03:13 00.13
33 *LEDANOIS Kevin FVC FORTUNEO-VI 03:13 00.13
34 *KRIEGER Alexander LPC LEOPARDPRO 03:14 00.13
35 ROSSETTO Stéphane COF COFIDIS,SOL 03:14 00.13
36 *CENTRONE Ivan CCD TEAM DIFFER 03:14 00.13
37 *BROCKHOFF Jan LPC LEOPARDPRO 03:14 00.14
38 *BAGIOLI Nicola NIP NIPPO-VINI 03:14 00.14
39 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAAN 03:15 00.14
40 THILL Tom CCD TEAM DIFFER 03:15 00.14
41 BAUGNIES Jérôme WGG WANTYGROUPE 03:15 00.14
42 *RIESEBEEK Oscar RNL ROOMPOT NED 03:15 00.15
43 *LEBRETON Kevin ADT ARMEE DE TE 03:15 00.15
44 DUPONT Timothy VWC VERANDA’S W 03:15 00.15
45 *PEREZ Anthony COF COFIDIS,SOL 03:15 00.15
46 WEENING Pieter RNL ROOMPOT NED 03:16 00.15
47 *LE ROUX Romain ADT ARMEE DE TE 03:16 00.15
48 PERICHON Pierre-Luc FVC FORTUNEO-VI 03:16 00.16
49 MATE MARDONES Luis COF COFIDIS,SOL 03:16 00.16
50 BOUET Maxime FVC FORTUNEO-VI 03:16 00.16
51 *GERTS Floris BMC BMC RACING 03:17 00.16
52 *HUPPERTZ Joshua LKH TEAM LOTTO- 03:17 00.16
53 *PETELIN Jan CCD TEAM DIFFER 03:17 00.16
54 *ANTONINI Simone WGG WANTYGROUPE 03:17 00.17
55 *RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAAN 03:17 00.17
56 *ASGREEN Kasper TVC TEAM VELOCO 03:17 00.17
57 *HATZ Christopher LKH TEAM LOTTO- 03:17 00.17
58 MOUREY Francis FVC FORTUNEO-VI 03:17 00.17
59 *PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLA 03:17 00.17
60 LOVASSY Krisztian CCD TEAM DIFFER 03:18 00.17
61 DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO-VINI 03:18 00.17
62 POULSEN Rasmus Guld TVC TEAM VELOCO 03:18 00.18
63 *VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT NED 03:19 00.18
64 *POLS Ruben SVB SPORT VLAAN 03:19 00.18
65 *CHETOUT Loïc COF COFIDIS,SOL 03:19 00.19
66 *DE BONDT Dries VWC VERANDA’S W 03:19 00.19
67 SCHÄR Michael BMC BMC RACING 03:19 00.19
68 *ROBEET Ludovic WVA WB VERANCLA 03:19 00.19
69 VEUCHELEN Frederik WGG WANTYGROUPE 03:20 00.19
70 *WARNIER Antoine WVA WB VERANCLA 03:20 00.20
71 *HOFSTETTER Hugo COF COFIDIS,SOL 03:20 00.20
72 *REKITA Szymon LPC LEOPARDPRO 03:20 00.20
73 KUBOKI Kazushige NIP NIPPO-VINI 03:21 00.20
74 *SVENDGAARD Michael TVC TEAM VELOCO 03:21 00.20
75 *DIENER Mike CCD TEAM DIFFER 03:21 00.20
76 JEANNESSON Arnold FVC FORTUNEO-VI 03:21 00.21
77 HABEAUX Gregory WVA WB VERANCLA 03:22 00.21
78 RAIBAUD Jimmy ADT ARMEE DE TE 03:22 00.22
79 *DOUBEY Fabien WGG WANTYGROUPE 03:22 00.22
80 REIHS Michael TVC TEAM VELOCO 03:22 00.22
81 *BERLATO Giacomo NIP NIPPO-VINI 03:23 00.22
82 *VERGAERDE Otto VWC VERANDA’S W 03:24 00.23
83 *FOTI Carmelo LPC LEOPARDPRO 03:24 00.23
84 WESTMATTELMANN Dani LKH TEAM LOTTO- 03:24 00.24
85 *MANDRYSCH John LPC LEOPARDPRO 03:24 00.24
86 *SCHORMAIR Fabian LKH TEAM LOTTO- 03:25 00.24
87 CORDEEL Sander VWC VERANDA’S W 03:25 00.24
88 *ALAPHILIPPE Bryan ADT ARMEE DE TE 03:25 00.24
89 *TURCHI Luc LKH TEAM LOTTO- 03:25 00.24
90 *WEINZHEIMER Richard LKH TEAM LOTTO- 03:26 00.25
91 *STEEN MOLTKE Nicola TVC TEAM VELOCO 03:26 00.26
92 *VAN BREUSSEGEM Elia VWC VERANDA’S W 03:26 00.26
93 MASSON Christophe WVA WB VERANCLA 03:27 00.26
94 *KNAUP Tobias LKH TEAM LOTTO- 03:27 00.26
95 *DONDERS Jelle CCD TEAM DIFFER 03:27 00.27
96 BISOLTI Alessandro NIP NIPPO-VINI 03:28 00.27
97 *RAHBEK Mads Baadsga TVC TEAM VELOCO 03:28 00.28
98 PREMONT Christophe VWC VERANDA’S W 03:30 00.30
99 *SEPULVEDA Eduardo FVC FORTUNEO-VI 03:30 00.30
100 KREDER Wesley WGG WANTYGROUPE 03:31 00.30
101 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFER 03:31 00.31
102 *KOISHI Yuma NIP NIPPO-VINI 03:34 00.34
103 *KAMP Alexander TVC TEAM VELOCO 03:34 00.34
104 JULES Justin WVA WB VERANCLA 03:39 00.39
105 *ARIESEN Tim RNL ROOMPOT NED 03:40 00.40
106 *BUDDING Martijn RNL ROOMPOT NED 03:43 00.43
107 *CATANIA Claudio CCD TEAM DIFFER 03:48 00.47
108 STEELS Stijn SVB SPORT VLAAN 03.59 00.58