Weekend z ŻTC BIKE RACE za nami! To były wymagające dwa dni dla kolarzy, najpierw rywalizowano na malowniczo położonej trasie nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej, dzień później na niezwykle wymagającej rundzie w Nowym Kawęczynie.

W sobotę za nim ruszyły kolarskie zmagania na trasę wyruszyli biegacze. Punktualnie o godzinie 10:00 nastąpił ich start, do pokonania mieli dziesięć kilometrów wzdłuż zalewu. Na mecie najszybciej zameldował się Wojciech Pawlak z czasem 35:44. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Hołownicka (45:52). Kolarska rywalizacja ruszyła tradycyjnie o godzinie 12:00, kolorowy peleton kolarzy rozpoczął wyczerpującą walkę. W kategoriach, które miały do pokonania najdłuższy dystans – 108 km, tj. M20 triumfował Arkadiusz Tecław, reprezentujący barwy GVT, w kategorii M30 najlepszy czas wykręcił Krzysztof Wolski z Bonor Wolmax Ozorków, a w REDzie najszybszy był Siergiej Fadeev.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Nowego Kawęczyna, pogoda nie była już tak słoneczna i ciepła jak w Rawie Mazowieckiej. Kolarzy przywitała nieco chłodniejsza i bardziej wietrzna sceneria. Do ścigania przygotowano rundę o długości 19 kilometrów, start następował przy szkole w Trzciannej i kolejno przez Adamów, Strobów, Rzeczków, Rzędków i do miejscowości Kwasowiec, skąd przez Marianów, Nową Trzcianną w kierunku Trzciannej, gdzie zlokalizowana była meta. Najmłodsze kategorie wiekowe miały do pokonania łącznie 114 kilometrów. W M20 ponownie najlepszy okazał Arkadiusz Tecław, rywalizację w M30 wygrał Dominik Omiotek, a sobotni triumfator tej kategorii Krzysztof Wolski musiał zadowolić się szóstą pozycją. W kategorii RED ponownie najszybszy był Siergiej Fadeev.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września. Kolarze do rywalizacji powrócą 24 czerwca w Jaktorowie, dzień później zawodników ugości Dębe Wielkie. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Pełne wyniki > TUTAJ