hammerseries.com

Nietypowe zawody przyciągnęły uwagę najmocniejszych kolarzy świata.

Pierwsza edycja Hammer Serier otrzymała kategorię HC i odbędzie się w dniach 2-4 czerwca. Wyścig jest organizowany przez Velon i Infront. W ciągu trzech dni kolarze podejdą do walki w trzech konkurencjach – płaskich sprintach, pagórkowatych finiszach oraz drużynowym wyścigu na dochodzenie.

Na starcie pojawi się szesnaście zespołów. Oprócz dziesięciu ekip współpracujących na co dzień z Velon (BMC, Cannondale-Drapac, Orica-Scott, Lotto Soudal, Quick-Step Floors, LottoNL-Jumbo, Sky, Sunweb, Trek-Segafredo, UAE Team Emirates) na szczeblu WorldTour znajdują się Movistar i Bahrain-Merida. Do nich dołączyły cztery drużyny ProContinental – Roompot Nederlandse Loterij, Caja Rural-Seguros RGA, Israel Cycling Academy i Nippo-Vini Fantini.

Prezes firmy Velon Graham Bartlett ma nadzieję, że liczba tego typu wydarzeń wzrośnie do ośmiu lub nawet dziesięciu w ciągu jednego sezonu. Trzeciego czerwca organizatorzy przygotują również wyścigi dla amatorów o długości 50km, 75km, 100km lub 150km. Zostanie również rozegrany wyścig dla dzieci w wieku od ośmiu do czternastu lat.

Format zawodów ma być przede wszystkim przyjazny widzom i fanom kolarstwa. Każdy wyścig zostanie rozegrany na pętli o długości 7-15 kilometrów. Kibice walkę kolarzy będą mogli oglądać w trzech specjalnie przygotowanych strefach. Dostępne będą również bilety VIP w cenie 150 euro za dzień, które pozwolą na skorzystanie ze specjalnych namiotów z przygotowanymi posiłkami.

Andre Greipel (Lotto Soudal) jest zachwycony ideą Hammer Series race:

Kolarstwo to sport drużynowy, a na koniec dnia nagradzany jest tylko jeden zawodnik. W Hammer series jest inaczej – liczy się cała drużyna, co czyni tę serię wyjątkową.

Drużyny na Hammer Sportzone Limburg:

Bahrain Merida Pro Cycling Team
BMC Racing Team
Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
Lotto-Soudal
Movistar Team
Orica-Scott
Quick-Step Floors
Team Lotto NL-Jumbo
Team Sky
Team Sunweb
Trek-Segafredo
UAE Team Emirates
Caja Rural-Seguros RGA
Israel Cycling Academy
Nippo-Vini Fantini
Roompot-Nederlandse Loterij